Skocz do zawartości

Czy normalna jest taka rozbieżność cenowa świec?


Twister74

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić świece żarowe. I mam wybranego producenta. 

Cena w zależności od sprzedawcy waha się od 90 do 35zł (od poważnej sieciówki internet/stacjonarny, poprzez zwykłe sklepy moto internetowe (cena między 55 a 45 zł) do Allegro po 35-38zł

 

To normalne, że jest taka rozpiętość cenowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio to zauważyłem. Robiłem przegląd w ASO i gość wspomina o wymianie świec. Na co słyszę, że cena za całość to 250 zł. Myślę WTF, przecież świece kosztują grosze i to markowe. Wchodzę na Allegro i nawet Bosch do Astry potrafi kosztować od 15 zł do 50 zł za tą samą świecę. Podróby są na rynku czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, goofer007 napisał:

Raczej nic dziwnego, ceny detaliczne w "poważnych sieciówkach" bywają astronomiczne. Możesz podać nry tej świecy to się wybada :)

Żarowe Beru GE100 (kod handlowy 0100266008)

Już zamówiłem w sklepie int. za 46 zł/szt, przepłaciłem względem allegro od najtańszej o 10 zł, ale to już dla mnie była podejrzanie niska cena ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2018 o 13:42, spad napisał:

Też ostatnio to zauważyłem. Robiłem przegląd w ASO i gość wspomina o wymianie świec. Na co słyszę, że cena za całość to 250 zł. Myślę WTF, przecież świece kosztują grosze i to markowe. 

 

Gdyby mi zaproponowali taką cenę w moim aucie to bym skakał z radości:phi:

Na allegro oryginalne niby 450zł a w aso chyba koło 700-800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2018 o 13:59, Twister74 napisał:

Żarowe Beru GE100 (kod handlowy 0100266008)

Już zamówiłem w sklepie int. za 46 zł/szt, przepłaciłem względem allegro od najtańszej o 10 zł, ale to już dla mnie była podejrzanie niska cena ;] 

Beru ge100 za 46zł to bardzo niska cena. Obawiam się, że te tańsze, to podróbki, w hurtowniach przy dobrej zniżce stoją po 50 zł, a tańsze są Denso i NGK, w okolicy 35 zł. Słyszałem ostatnio o podróbkach świec zapłonowych Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kaczorek79 napisał:

Beru ge100 za 46zł to bardzo niska cena. Obawiam się, że te tańsze, to podróbki, w hurtowniach przy dobrej zniżce stoją po 50 zł, a tańsze są Denso i NGK, w okolicy 35 zł. Słyszałem ostatnio o podróbkach świec zapłonowych Denso.

Tylko jak odróżnić podróbę od oryginału? Właśnie przyszły i z tego co widzę to wyglądają jak oryginał. Nawet mają nadruk laserowy na korpusie ;]

Widać tez, ze były wstępnie testowane przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roswell napisał:

 

Gdyby mi zaproponowali taką cenę w moim aucie to bym skakał z radości:phi:

Na allegro oryginalne niby 450zł a w aso chyba koło 700-800zł

Za wszystkie czy jedną, bo np. opelek tez tanich nie ma, prawie 400 zeta za jedną8] https://allegro.pl/swieca-zarowa-czujnikiem-opel-insignia-2-0-cdti-i6957333862.html? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze mam jeszcze z tych prostych dieselków. Nic dziwnego, ze ludzie przerzucają się na benzyniaki. Jak szukałem jakie świece mam kupić to przewijały się te z tymi czujnikami to słabo mi się robiło na myśl co by było, gdybym miał auto z tym nowoczesnym silnikiem. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.