Skocz do zawartości

Łańcuchy czy maty ?


Chorzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym wdzieczny za opnie ... 

 

Potrzebuje sezonowo z racji przepisów w niektórych rejonach łańcuchy śniegowe ... auto AWD, klasyczne nieodłaczane przez elektronikę. 

 

Polecicie coś sensownego, w miare rozsądnego cenowo, szybkiego do zakładania ? Łańcuchy ? Maty ze specjalnym systemem ? 

 

Kupowac 4 ? 

 

Dziękuje za wszelkie sugestie i porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupile na wyjazd do Austrii jakies najtansze łańcuchy za ok. 60 zl. 

Zakladanie tego w brudnym aucie i sniegu po kostki srednio przyjemne ale spełniły swoje zadanie i dojechalem do osrodka. Bez łańcuchów sie nie udalo. 

Takze jesli maja to byc tylko lancuchy pro forna o 4x4 daje rade to takie. 

 

Jak chcesz wygodne zakladanie to idz w rozwiazanie Thule gdzie montuje sie adapter na srodek kola a w razie czego tylko doczepia specjalna obrecz.  Ale 60 zl to nie kosztuje. 

No i jak naped na 4 kola to 4szt lancuchow. 

Co do mat to nie wiem, nie uzywalen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chorzyn napisał:

Ok, rozumiem ze polecasz, bo jak spojrzałem są rozsądne cenowo ... muszę jeszcze się przymierzyc pod kątem małej ilości miejsca między oponami a nadkolem ...

Mam Konig T2 Magic - rewelacyjnie prosto się zakłada: przetestowane w -10stC, jak mi auto utknęło w zaspie.

Mam też Pewag Sportmatik SMX (dwunapinaczowy) do SUVa (dołączany tył) - nie musiałem testować w ekstremalnych warunkach, ale na sucho są banalne w montażu.

 

Koniga kupiłem w dobrej cenie w InterPack (negocjowałem). Pewag to wyższa półka cenowa, ale auto duże, ciężkie i w "kiśllu", więc wolałem kupić coś lepszego. Tak sobie patrzę, że Pewaga można teraz trafićw dobrej cenie (patrzyłem na te w moim SUVowym rozmiarze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.