Skocz do zawartości

Budowa domu


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

i od razu chwalę się, że wreszcie mogę założyć swój temat o budowie domu :yay:Dziennik fotograficzny oraz roboty papierkowe rozpocząłem rok temu, ale nie było czasu, żeby nad tym usiąść i sklecić kilka zdań ;)  

 

Zaczynamy!

Wzorowaliśmy się na projekcie domu w rododendronach 6 g2a:

widok-1-projekt-dom-w-rododendronach-6-g

 

Finalnie doszło kilka zmian. Projekt mniej więcej wygląda jak poniżej, niestety nie mam ostatecznej wersji elektronicznej:

image.thumb.png.939baa8cbabe0a2c3c7ffb141b3b0bde.png

image.png.413d101040cfd5aaf627abb7d0193be6.png

 

Dom budujemy na działce 9arów, niestety w tym jest 1 ar drogi, więc zostaje nam 8.

 

Idąc chronologicznie, pierwsze co utrwaliłem to zakup używanych desek i stempli ;]

image.png.85943137d31376a61be386a13b2cdaf4.png

image.png.d6c879f611cf91c7c9fecb2979839dbb.png

 

Materiał na podbudowę tymczasowego wjazdu:

image.png.a99dc0369308336b3d4db1900b1c42ac.png

 

 ...i sam wjazd, który okazał się być dla ciężarówek zbyt wąski i krótki

 

image.png.d7d8a6131571d2429703ff8223b04d57.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.68bb9fc0cd015a717f9640768f74cc4b.png

 

Tyczenie

image.png.9cf6b09f09ebc00d92355b869c2e60c9.png

image.png.38c924a95818ef2f685d4690c81c2448.png

 

Obowiązkowy element każdej budowy ze smakowitym wnętrzem:

image.png.ed0625b808e471d301554202648a30a7.png

image.png.e6a1edce6893ac935fdd96dae4e69ab7.png


 

I wreszcie pierwszy dzień prawdziwych robót!

 

image.png

 

image.png.a73960f186f1b1d53bcfe2f31aaddb83.png

image.png.4c90a5306133f665ff1a4f0c153d4f92.png

 

Koniec pierwszego dnia budowy :)

image.png.3825387ceb1bc1ef815b129125c60bc1.png

 

Fundament z bloczków zalewanych betonem

image.png.f3fc0cc5683f5578449f8a33f3fa424f.png

image.png.8561404021afb7ba050027d89b8ff340.png

image.png.c924b73f44dd91e452c72219af73da10.png

 

Kolejny dzień, izolacja termiczna i pseudoprzeciwwilgociowa

image.png.938c00709771c2a15c870eb08a9be2f7.png

image.png.cc26e583e5f4dc82a4005cf99f7f2cb0.png

 

 

Fundamenty zasypane piaskiem, kanalizacja ułożona, chwila przerwy aż się wszystko uleży przed ślepą wylewką

image.png.3b520e364e1e763a209d60baa3a76b5d.png

 

W międzyczasie doszedł jeszcze najtańszy garaż dostępny na lokalnym rynku ;]

image.png.2b9fbf2fa082e4ee3b952d7bcdc216a9.png

 

Zbrojenie ustawione i można zalewać :)

image.png.d878224a1bec9c4bdf42f48cb5ed5227.png

image.png.b16a74171e92e9d57c025f9b821b5b9e.png

 

image.png.354f035482e597b121a37421be29d8a9.png

 

Etap fundamentów za nami :ok:

image.png.6798b28341afb13791656e91528b3e37.png

 

Niech się mury pną do góry

image.png.dc23db74b61e7e2aabaa5bf5327dbd76.png

image.png.f4d0c8a3a6b5459d196e4083663d6cd3.png

image.png.3ace66874a2ff79016cb843ada772646.png

image.png.05c8caff78a5c5cc2bb2a172931d7bd3.png

 

Edytowane przez Orochimaru
Scaliłem posty.
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cherokee18 napisał:

... Dziennik fotograficzny oraz roboty papierkowe rozpocząłem rok temu, ale nie było czasu, żeby nad tym usiąść i sklecić kilka zdań ;)  

... Dom budujemy na działce 9arów, niestety w tym jest 1 ar drogi, więc zostaje nam 8. ...

Postaram się wiernie kibicować.  Z zamieszczonych tekstów i zdjęć nie wynika: czy to już wszystko, czy coś jeszcze?  Czyli, na jakim etapie jesteś dzisiaj?  

Fundament z bloczków zalewanych betonem, czy on nie wymaga szpachlowania/tynkowania/wyrównania szpar przed naniesieniem czarnego mazidła?  Zastanawia mnie też ilość pomarańczowych rur kanalizacyjnych?  Aż tyle rur o takiej dużej średnicy?  Czy może jest konieczność stosowania tak dużych średnic wynikająca z przepisów?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gondoljerzy napisał:

Fundament z bloczków zalewanych betonem, czy on nie wymaga szpachlowania/tynkowania/wyrównania szpar przed naniesieniem czarnego mazidła? 

nie wymaga
i tak smarujesz na dwa razy a izolacja wchodzi w szpary bez problemu

 

3 godziny temu, gondoljerzy napisał:

Zastanawia mnie też ilość pomarańczowych rur kanalizacyjnych?  Aż tyle rur o takiej dużej średnicy? 

najmniejsza średnica kanalizacji zewnętrznej to 110

lepiej wyjść z gruntu większą średnicą i redukować w posadzce - chyba że kasa nie pozwala to wtedy jedzie się tylko główny pion i czerpnię do komina ze 150, resztę z 110

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cherokee18 napisał:

Witam,

i od razu chwalę się, że wreszcie mogę założyć swój temat o budowie domu :yay:Dziennik fotograficzny oraz roboty papierkowe rozpocząłem rok temu, ale nie było czasu, żeby nad tym usiąść i sklecić kilka zdań ;)  

 

Zaczynamy!

Wzorowaliśmy się na projekcie domu w rododendronach 6 g2a:

jedynie co mogę doradzić to to żeby pozakładać dekle na rury kanalizacyjne -bo możesz mieć przez przypadek więcej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 4thelement napisał:

jedynie co mogę doradzić to to żeby pozakładać dekle na rury kanalizacyjne -bo możesz mieć przez przypadek więcej roboty

Obstawiam, że większe średnice pomarańczowej rury są jako szalunek, osłona dla mniejszych średnicy - łatwiej późnej wyjść z kolankiem bez kucia chudziaka i że właściwe rury są zadenkowane, tylko nie widać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gondoljerzy napisał:

Postaram się wiernie kibicować.  Z zamieszczonych tekstów i zdjęć nie wynika: czy to już wszystko, czy coś jeszcze?  Czyli, na jakim etapie jesteś dzisiaj?  

Fundament z bloczków zalewanych betonem, czy on nie wymaga szpachlowania/tynkowania/wyrównania szpar przed naniesieniem czarnego mazidła?  Zastanawia mnie też ilość pomarańczowych rur kanalizacyjnych?  Aż tyle rur o takiej dużej średnicy?  Czy może jest konieczność stosowania tak dużych średnic wynikająca z przepisów?

Dzięki :)

w tej chwili zrobiony jest parter z płytą i schodami, dzisiaj zamieszczę zdjecia.

Fundament z tego co wiem nie wymaga szpachlowania, a jeśli nawet to już za późno ;)

Duże średnice rur to zabezpieczenie mniejszych :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szpyrek napisał:

Samemu coś stawiasz czy od początku recami majstrów? 

Na budowie jestem codziennie ale w rozjazdach, więc z doskoku przynieś, wynieś, pozamiataj. Do dachu pewnie tak zostanie. Okien, wylewek i tynkowania też się nie tknę ;)

Elektrykę zrobię z bratem, panele i malowanie sam, hydraulika z wentylacją mechaniczną częściowo sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się patrzy na efekty pracy ;]

Moja uwaga dotycząca całej budowy od SSO, pilnuj ciągłości izolacji na każdym kroku. Nawet nie wiesz ile zaniedbań popełniają nawet te dobre polecane ekipy i ile jest zachodu, żeby to dobrze dociągnąć ;)

Przede wszystkim między skrzynką rolety a nadprożem, im więcej tym lepiej :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, komor napisał:

Miło się patrzy na efekty pracy ;]

Moja uwaga dotycząca całej budowy od SSO, pilnuj ciągłości izolacji na każdym kroku. Nawet nie wiesz ile zaniedbań popełniają nawet te dobre polecane ekipy i ile jest zachodu, żeby to dobrze dociągnąć ;)

Przede wszystkim między skrzynką rolety a nadprożem, im więcej tym lepiej :oki:

Efekt pracy miły, ale niemiło się patrzy na drenaż portfela ;] Dzięki za uwagi :ok:

Co do ekipy to na razie jestem z nich zadowolony, co prawda był mały zgrzyt o $ ale do roboty nie mam zastrzeżeń. W razie czego potrafią też doradzić. 

Nadproża okien między skrzynką a roletami, oraz górna szpaleta będą ocieplone 3 albo 5 cm styropianem. Dodatkowo wieniec dookoła już jest ocieplony styropianem 4 cm.

 

BTW Widać poniższe zdjęcie?

mh8es_A5GmzitWXWkLbctBsjDplpZp_vXeqiXgCp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Te nadproża to jakoś zbrojone były czy tak tylko na klej cegiełki :phi: ?

Heheh sam się zastanawiałem jak oglądałem ich inną budowę ;] To jest gotowe nadproże ze zbrojeniem :ok:

NADPRO%C5%BBE-CERAMICZNE-600x600.jpg

Edytowane przez Cherokee18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cherokee18 napisał:

Heheh sam się zastanawiałem jak oglądałem ich inną budowę ;] To jest gotowe nadproże ze zbrojenie :ok:

Ok to wyjaśnia sprawę, bo wygląda jak podoczepiane z klocków. Dobrze, że pomyślałeś o roletach, choć dobrze jest jak cofnięte nadproże jest szersze deko niż otwór okienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sherif napisał:

Ok to wyjaśnia sprawę, bo wygląda jak podoczepiane z klocków. Dobrze, że pomyślałeś o roletach, choć dobrze jest jak cofnięte nadproże jest szersze deko niż otwór okienny.

Podejrzewam, że w trakcie wyjdzie jeszcze mnóstwo rzeczy, które można było zrobić lepiej. Dlatego m.in. po to powstał ten wątek. Proszę Was o wszystkie podpowiedzi :)

Teraz jestem na etapie wyboru okien, może ktoś się orientuje jaki profil wybrać, jakie okucia? Wstępnie wycenili mi Veka 82 Powerterm, Salamander bluEnergy, oraz Schuco.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cherokee18 napisał:

 

Teraz jestem na etapie wyboru okien, może ktoś się orientuje jaki profil wybrać, jakie okucia?

Nie wuem jak obecnie, ale gdy ja budowalem, razem z oknami montowana byla instalacja alarmowa z powiadamianiem do firmy ochroniarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, volf6 napisał:

W czym one są lepsze/gorsze/tańsze od tych zwykłych/pełnych?

szybkość roboty to jedno 

dwa człowiek się tak nie umęczy chociaż 1 bloczek waży jakieś 28kg

myśmy w maju robili u szwagra fundamenty to na gotowo z zalaniem zajęło nam to 3 dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4thelement napisał:

szybkość roboty to jedno 

dwa człowiek się tak nie umęczy chociaż 1 bloczek waży jakieś 28kg

myśmy w maju robili u szwagra fundamenty to na gotowo z zalaniem zajęło nam to 3 dni 

Taki ''pusty'' bloczek waży 28kg8] , jakie w takim razie ma wymiary:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cherokee18 napisał:

Podejrzewam, że w trakcie wyjdzie jeszcze mnóstwo rzeczy, które można było zrobić lepiej. Dlatego m.in. po to powstał ten wątek. Proszę Was o wszystkie podpowiedzi :)

Teraz jestem na etapie wyboru okien, może ktoś się orientuje jaki profil wybrać, jakie okucia? Wstępnie wycenili mi Veka 82 Powerterm, Salamander bluEnergy, oraz Schuco.  

 

Zwróc uwagę na oknoplast - na mnie zrobił wrażenie znacznie lepszego niż Veka. Jak już dajesz cofnięte nadproże to w tym miejscu dasz z 5cm styro - więc daj najlepszy, a nie zwykły styro. Pomyśl też teraz o roletach - czy chcesz sterować z pilota, czy miejsce na kabelki przewiercić. 

Teraz robota idzie max szybko, szybko widać zmiany, kasa idzie, ale widać na co. Potem będzie tylko gorzej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cherokee18 napisał:

Podejrzewam, że w trakcie wyjdzie jeszcze mnóstwo rzeczy, które można było zrobić lepiej. Dlatego m.in. po to powstał ten wątek. Proszę Was o wszystkie podpowiedzi :)

Teraz jestem na etapie wyboru okien, może ktoś się orientuje jaki profil wybrać, jakie okucia? Wstępnie wycenili mi Veka 82 Powerterm, Salamander bluEnergy, oraz Schuco.  

Pamiętaj, więc dająć ocieplenie między roletę a nadproże aby nie było miejsca po bokach gdzie puszka będize stykała się z murem. Polecam dać piankę PIR, jest prawie x2 cieplejsza niż styro, czyli 7-8cm da tyle co przeciętna elewacja 15cm. Pianka jest droga ale jej dużo do nadproży nie trzeba. 

Bardzo dużych przeszkleń nie masz więc pewnie większość systemów się sprawdzi. Ja osobiście jestem przekonany do Schucco, sporo dobrych producentów na nich bazuje. Okucią są bardzo zbliżone, więc sobie nie zawracaj głowy jaka firma stosuje jakie okucia (poza wyborem funkcji). Bardzo ważny jest montaż, potem producent oraz sam profil. Zwracaj uwagę na wkładu oraz współczynnik U całego okna. Warto porównać oczywiście wyceny z kilku firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2018 o 21:25, Vadero napisał:

 

Zwróc uwagę na oknoplast - na mnie zrobił wrażenie znacznie lepszego niż Veka. Jak już dajesz cofnięte nadproże to w tym miejscu dasz z 5cm styro - więc daj najlepszy, a nie zwykły styro. Pomyśl też teraz o roletach - czy chcesz sterować z pilota, czy miejsce na kabelki przewiercić. 

Teraz robota idzie max szybko, szybko widać zmiany, kasa idzie, ale widać na co. Potem będzie tylko gorzej ;]

Byłem w m.in. oknoplast, oglądałem Vinergetic i Pixel. Ten drugi IMO ładniejszy, ale ma gorsze parametry izolacyjne. Cena okien dosyć wysoka, czekam na listopad bo mają mieć jakieś promocje. 

Rolety montujemy od razu :ok: Myślałem o sterowaniu z pilota ale z możliwością rozbudowy o dodatkowe mini piloty do każdego pokoju. Nie wiem tylko jak to wyjdzie cenowo ;]

Teraz robota idzie całkiem, całkiem. Gdyby ekipa nie skakała z jednej budowy na drugą to już bym miał dach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2018 o 21:44, sherif napisał:

Pamiętaj, więc dająć ocieplenie między roletę a nadproże aby nie było miejsca po bokach gdzie puszka będize stykała się z murem. Polecam dać piankę PIR, jest prawie x2 cieplejsza niż styro, czyli 7-8cm da tyle co przeciętna elewacja 15cm. Pianka jest droga ale jej dużo do nadproży nie trzeba. 

Bardzo dużych przeszkleń nie masz więc pewnie większość systemów się sprawdzi. Ja osobiście jestem przekonany do Schucco, sporo dobrych producentów na nich bazuje. Okucią są bardzo zbliżone, więc sobie nie zawracaj głowy jaka firma stosuje jakie okucia (poza wyborem funkcji). Bardzo ważny jest montaż, potem producent oraz sam profil. Zwracaj uwagę na wkładu oraz współczynnik U całego okna. Warto porównać oczywiście wyceny z kilku firm.

 

Dzięki za podpowiedzi, na pewno z nich skorzystam :ok: Okna porównuje z kilku firm i najkorzystniej wychodzi na profilu Veka. W tym tygodniu wybiorę się żoną i zobaczymy jak to wygląda na żywo. 

Najciekawsze są rozmowy z firmami:

- To już jest max rabat jaki mogę dla Pana zrobić. No naprawdę chciałbym ale nie mam z czego.

- Okej, odezwę się do Pana w przyszłym tygodniu jak tylko dostanę wycenę z innych firm.

- Hmm..proszę podjechać do mnie z tymi ofertami, obiecuję, że na 100% zrobię lepszą cenę.

 

Oferty już otrzymałem, ciekawe czy zejdzie mi z ceny aż 5k zł ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cherokee18 napisał:

Oferty już otrzymałem, ciekawe czy zejdzie mi z ceny aż 5k zł ;]

Z mojego doświadczenia powiem tak, jeśli patrzysz mocno na cenę to pierw sprawdź czy firma ma jakiekolwiek negatywne opinie. Ja trochę zaufałem lokalnej firmie z rożnymi opiniami, bratu montowali wcześniej, było ok, a to co mi się przydarzyło można by w dowcipy układać.

Teraz zdecydowałbym się na pewno na Oknoplast bądź podobnego dużego producenta z linią, a nie manufakturę, która robi wszystko na odwal.

 

PS. Widzę, że też będzie bunkier :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komor napisał:

Z mojego doświadczenia powiem tak, jeśli patrzysz mocno na cenę to pierw sprawdź czy firma ma jakiekolwiek negatywne opinie. Ja trochę zaufałem lokalnej firmie z rożnymi opiniami, bratu montowali wcześniej, było ok, a to co mi się przydarzyło można by w dowcipy układać.

Teraz zdecydowałbym się na pewno na Oknoplast bądź podobnego dużego producenta z linią, a nie manufakturę, która robi wszystko na odwal.

 

PS. Widzę, że też będzie bunkier :phi:

 

Wyceniam okna w firmach z polecenia ;) Wszystkie z nich mają sprawdzone opinie. Jestem zbyt biedny, żeby kupować kiepskie i najtańsze okna, ale też zbyt biedny na okna z Oknoplastu ;]

 

No i fakt, chłopaki nie żałowali zbrojenia. Do deskowania też się przyłożyli, z ojcem rozszalowywaliśmy garaż pół soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cherokee18 napisał:

 

Dzięki za podpowiedzi, na pewno z nich skorzystam :ok: Okna porównuje z kilku firm i najkorzystniej wychodzi na profilu Veka. W tym tygodniu wybiorę się żoną i zobaczymy jak to wygląda na żywo. 

Najciekawsze są rozmowy z firmami:

- To już jest max rabat jaki mogę dla Pana zrobić. No naprawdę chciałbym ale nie mam z czego.

- Okej, odezwę się do Pana w przyszłym tygodniu jak tylko dostanę wycenę z innych firm.

- Hmm..proszę podjechać do mnie z tymi ofertami, obiecuję, że na 100% zrobię lepszą cenę.

 

Oferty już otrzymałem, ciekawe czy zejdzie mi z ceny aż 5k zł ;]

Pewnie, nie zejdzie, bo do sporo.

Warto też brać firmę która ma jakąś renomę i potem się na Ciebie nie wypnie a gwarantuje Ci, że jeszcze z nimi będziesz widział po budowie :).

Dal przykładu z ostaniej chwili, padł mi silnik w jednej z rolet. Okazało się że 5letnia gwarancja była rok po tym jak mi je zamontowano, w tym czasie była 2letnia. Napęd pasł w ostatnich dnia 5 lat :phi:, firma instalująca wzięła to na siebie, zamówiła na swój koszt i wymieniła gratis :ok:

Podobnie było z regulacjami, drobnymi poprawkami, jestem dość wymagający i byli u mnie z 5x ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cherokee18 napisał:

Byłem w m.in. oknoplast, oglądałem Vinergetic i Pixel.

Bierz oknoplast miałem ten sam dylemat ale doszedłem do wniosku że na oknach i dachu nie będę oszczędzał tak samo na ociepleniu. Wybrałem Vinergetic premium Passive okna solidne widać różnicę pomiędzy aluplastem który mam w garażu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2018 o 13:05, Cherokee18 napisał:

 

 Rolety montujemy od razu :ok: Myślałem o sterowaniu z pilota ale z możliwością rozbudowy o dodatkowe mini piloty do każdego pokoju. Nie wiem tylko jak to wyjdzie cenowo ;]

Teraz robota idzie całkiem, całkiem. Gdyby ekipa nie skakała z jednej budowy na drugą to już bym miał dach.

 

 

Dnia 23.10.2018 o 13:05, Cherokee18 napisał:

Byłem w m.in. oknoplast, oglądałem Vinergetic i Pixel. Ten drugi IMO ładniejszy, ale ma gorsze parametry izolacyjne. Cena okien dosyć wysoka, czekam na listopad bo mają mieć jakieś promocje. 

 Rolety montujemy od razu :ok: Myślałem o sterowaniu z pilota ale z możliwością rozbudowy o dodatkowe mini piloty do każdego pokoju. Nie wiem tylko jak to wyjdzie cenowo ;]

Teraz robota idzie całkiem, całkiem. Gdyby ekipa nie skakała z jednej budowy na drugą to już bym miał dach.

 

 

Ja mam vinergetic premium i sterowanie wszystkim z pilota - bez sterowania przy oknie, bo to bez sensu - masz jeden pilot, który wszystkie rolety ogarnia - steruje zależnie od zachodu/wschodu słońca, wg czasu jaki mu wpiszesz etc. Jedyne co dodałem, to dodatkowy pstryk za parę groszy, który zamyka/otwiera wszystkie rolety - jakby sie pilot zepsuł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2018 o 20:36, szyman napisał:

Bierz oknoplast miałem ten sam dylemat ale doszedłem do wniosku że na oknach i dachu nie będę oszczędzał tak samo na ociepleniu. Wybrałem Vinergetic premium Passive okna solidne widać różnicę pomiędzy aluplastem który mam w garażu 

 

@szyman łatwo Ci się rysują szyby? Ja na oknie tarasowym mam 3 brzydkie rysy, które powstały juz po budowie, więc nic ostrego im krzywdy nie robiło poza szmatką do mycia... żona ciężko zła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vadero napisał:

 

@szyman łatwo Ci się rysują szyby? Ja na oknie tarasowym mam 3 brzydkie rysy, które powstały juz po budowie, więc nic ostrego im krzywdy nie robiło poza szmatką do mycia... żona ciężko zła ;)

Każdą szybę można porysować. U kolegi panie sprzątające po budowie załatwiły okna za przeszło 100kzł. Niemal wszystkie szyby, wliczając olbrzymie fixy miały pionowe rysy od ściągaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vadero napisał:

 

@szyman łatwo Ci się rysują szyby? Ja na oknie tarasowym mam 3 brzydkie rysy, które powstały juz po budowie, więc nic ostrego im krzywdy nie robiło poza szmatką do mycia... żona ciężko zła ;)

Nie wiem jeszcze ich nie myłem. W mieszkaniu miałem i nie zanotowałem rys. z tym ze ja do mycia używam papier do wycierania samochodów po umyciu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.