Skocz do zawartości

Budowa domu


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, szyman napisał:

Nie wiem jeszcze ich nie myłem. W mieszkaniu miałem i nie zanotowałem rys. z tym ze ja do mycia używam papier do wycierania samochodów po umyciu :ok:

 

Też tego używam, u nas na to wołają ręcznik papierowy ;]

Niestety szyby się porysowały już podczas użytkowania domu, nie podczas sprzątania po budowie - wtedy bym to zrozumiał, a teraz to trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Vadero napisał:

 

Też tego używam, u nas na to wołają ręcznik papierowy ;]

Niestety szyby się porysowały już podczas użytkowania domu, nie podczas sprzątania po budowie - wtedy bym to zrozumiał, a teraz to trochę dziwne.

różnica jest taka ze ręczniki papierowe rysują i zostawiają pyłki. tych co używam tego nie robią.  Jeśli zostały porysowane podczas użytkowania to musiał być jakaś wtopa podczas mycia/wycierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2018 o 21:15, szyman napisał:

różnica jest taka ze ręczniki papierowe rysują i zostawiają pyłki. tych co używam tego nie robią.  Jeśli zostały porysowane podczas użytkowania to musiał być jakaś wtopa podczas mycia/wycierania.

 

Jaka by nie była - w mieszkaniu się nie chrzanię z oknami, mają ze 20 lat i nie ma na nich ryski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Update

Jedna i druga płyta wylana. Wniosek o kredyt złożony. Czekamy na pozytywne rozpatrzenie oraz dobrą pogodę. Jak się uda to do końca roku będzie dach :)

 

36Jp0-AjXA9qrVxCmMjV3OBS9ySVjVS07kz6Kzql

 

juHmcOg-dJvC93wiyinY7i2TvgXDQawVw1UuyNFM

 

TRW3amHrx0zHMRDeH6OXK48ZLIAIrB090cwGcFDJ

 

N9f33W1OjVDpshYKxr_bRcsY1u-xHAmqKRCzGkwk

 

v2Bo3OEDG-G-70Db02erjuijodC9bKcFMLY84MMG

 

Widok z sypialni ;]

 

TZycJpdamcTlGPgAdO8rXCcGAMZZs-P-cLvU8WpV

 

I mniej więcej moja okolica :)

 

1k5Xlarztkjnx2ObTA8HL_y8YCnrDTvnLkpNVaEI

 

MSc9ZmkCLiO3MH1FRBe0BD5_wjfM_AtpoW__rkvq

 

e_0wdp15gRWdTBCq0dlMvDtD7qTJoICpNzhnyp9b

 

I jeszcze tradycyjne "podlanie" płyty, na zdjęcia stołu brakło baterii ;]

6Cn51gpWTL68a47GvNRRdwc40DeAkuha3hRKI2EC

 

OOZ4aUQ5mKVGr6acwI1LdxIlAAMFFXh_HyLbSQN8

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Aktualne zdjęcia domu :) Okna powinny być za około 5 tygodni. Do tego czasu zabieram się za sprzątanie i wszystkie instalacje.

Miałem trochę przygód z ekipą od dachu, niestety sporo elementów nie da się już poprawić (jak choćby za krótko obcięte krokwie oraz nadbitka :facepalm: ) ale ogólnie dom zaczyna mi się podobać ;)

 

jw3Vyp4OBlGGYHI3bFw5frAhfw1hJWOpBYNB46XI

 

0SvZQKrvS8brGlPvteUrkWbmCycJvb7maMLh3hPo

 

cmUdGGrw9EiIJ73SYGqKD-fD9R1sjArRAOKA92OF

 

IruPctgpfkzNUNS7dUQnA-punS4sbsjuPT0JPoRb

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 16.10.2018 o 11:45, komor napisał:

Miło się patrzy na efekty pracy ;]

Moja uwaga dotycząca całej budowy od SSO, pilnuj ciągłości izolacji na każdym kroku. Nawet nie wiesz ile zaniedbań popełniają nawet te dobre polecane ekipy i ile jest zachodu, żeby to dobrze dociągnąć ;)

Przede wszystkim między skrzynką rolety a nadprożem, im więcej tym lepiej :oki:

A gdzie jest pozioma izolacja pod ławą fundamentową? Jest tam wogóle chudziak czy na ziemi zbrojenie leży? Jest wogóle jakaś izolacja pozioma przeciwwodna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Odświeżam temat.

Dom ciągle w budowie.

Instalacje gotowe, wylewki gotowe, ocieplenie gotowe, problem z tynkami. Ekipa twierdzi, że 3 fale o głębokości 0,5cm na łacie 2 m są ok i nie widzą problemu, "wymalować i będzie [...]". Po burzliwej wymianie zdań, poprosiłem ekipę o szybie oddalenie się z miejsca budowy. A wracając do nierówności na tynkach, to wg PN trzy ubytki o głębokości 0,5 na 2 m ściany są faktycznie ok, na co też powołuje się firma oraz producent tynków - knauf. Był u mnie przedstawiciel knaufa, oglądał papraninę i stwierdził, że mogli to zrobić dużo lepiej albo trochę gorzej, a i tak wszystko zgodnie z PN i nic im nie zrobisz.

 

BTW linkuje zdjęcia z google zdjęcia, dlaczego wszystkie poznikały?

 

:nono:

Edytowane przez Orochimaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cherokee18 napisał:

 

BTW linkuje zdjęcia z google zdjęcia, dlaczego wszystkie poznikały?

Bo nie są dostępne pod podanymi linkami.

 

Co do tynków, to na wsi mam pomalowane jak było i jest klimat - bo widać nierówności :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Bo nie są dostępne pod podanymi linkami.

 

Co do tynków, to na wsi mam pomalowane jak było i jest klimat - bo widać nierówności :ok:

 

 

Nie powiesz mi, że na krótkim odcinku masz fale po 0,5 cm i jest klimat ;] Jak do tego podłogę ułożyć i listwy?

Co do zdjęć to w googlach nic nie ruszałem ani nie zmieniałem lokalizacji zdjęć :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cherokee18 napisał:

BTW linkuje zdjęcia z google zdjęcia, dlaczego wszystkie poznikały?

 

Bo może tylko dla ciebie są dostępne, po zalogowaniu do googla?

Jakieś pytanie o tynki jest z twojej strony? Też mamy knaufa (mp75 diamant) ale żeby 5mm były fale to absolutnie nie. Jest w miarę równo, ale gdzieniegdzie widać przejazd łaty. Nie dawaliśmy już na to gładzi - nie ma co się rozczulać nad takimi małymi defektami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, exor napisał:

 

Bo może tylko dla ciebie są dostępne, po zalogowaniu do googla?

Jakieś pytanie o tynki jest z twojej strony? Też mamy knaufa (mp75 diamant) ale żeby 5mm były fale to absolutnie nie. Jest w miarę równo, ale gdzieniegdzie widać przejazd łaty. Nie dawaliśmy już na to gładzi - nie ma co się rozczulać nad takimi małymi defektami.

 

U mnie podobnie - te ślady po narzędziach tynkarskich wygladają świetnie :ok:

Ale aż takich nierówności, o których kolega pisze, nie stwierdziliśmy. Widać lepsi fachowcy robili ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, exor napisał:

Bo może tylko dla ciebie są dostępne, po zalogowaniu do googla?

 

Do tej pory były dostępne tutaj na forum, zniknęły sam nie wiem po jakim czasie ;)

 

Godzinę temu, exor napisał:

Jakieś pytanie o tynki jest z twojej strony? Też mamy knaufa (mp75 diamant) ale żeby 5mm były fale to absolutnie nie. Jest w miarę równo, ale gdzieniegdzie widać przejazd łaty. Nie dawaliśmy już na to gładzi - nie ma co się rozczulać nad takimi małymi defektami.

 

U mnie też jest mp75 diamant. Nad małymi defektami nie rozczulam się, tynki są po prostu krzywe i to nie jest tylko moja opinia. Czekam do grudnia na ekipę poleconą przez szkoleniowca z knaufa. Twierdzą, że robią tynki prosto do malowania.

Do tego czasu muszę sam otynkować jedną ścianę w kotłowni, żeby powiesić kocioł i zacząć grzać. Właśnie doszkalam się na yt ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś fachowcom nie wyszło. 5mm to sporo. Faktycznie musiałbyś nawalić sporo akrylu przy listwach podłogowych. Ja w sumie nie dawałem nigdzie (tyle co łączenia, nie zawsze 90 stopni im wyszło, albo moja ukośnica nie robi 45 - nie wiem, olewam).

 

Nie chcesz w kotłowni przykleić po prostu karton-gipsa? Mniej zabawy niż z tynkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cherokee18 napisał:

U mnie też jest mp75 diamant. Nad małymi defektami nie rozczulam się, tynki są po prostu krzywe i to nie jest tylko moja opinia. Czekam do grudnia na ekipę poleconą przez szkoleniowca z knaufa. Twierdzą, że robią tynki prosto do malowania.

 

No ale czego oczekujesz od gotowego tynku gipsowego? Na szlifie nigdy przenigdy nie wychodzą idealnie prosto. Każdy kto chce mieć równiutko musi kłaść na to zawsze gładź. A na gładzi gdzie nie gdzie czasem ktoś przeoczy halogenem i też będzie jakiś defekt ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, komor napisał:

 

No ale czego oczekujesz od gotowego tynku gipsowego? Na szlifie nigdy przenigdy nie wychodzą idealnie prosto. Każdy kto chce mieć równiutko musi kłaść na to zawsze gładź. A na gładzi gdzie nie gdzie czasem ktoś przeoczy halogenem i też będzie jakiś defekt ;]

Nie prawda. Mam Diamanta i miałem idealnie wyprowadzone tynki. Fakt, że gościa umawiałem prawie rok wcześniej, ale był mega dokładny. Robił sam z pomocnikiem. Kazał mi kupić dobrą poziomnicę 2m i szukać .. i szukałem :). Zznalazłem w jednym miejscu 2mm, on odpowiedział, że udało mi się znaleźć bo jest właśnie jedno miejsce które ma poprawić. Nie lubię szpachli, więc ekipa po nim tylko gruntowała i malowała ściany. Wyszło idealnie, nie było problemów z listwami czy meblami dosuniętymi do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sherif napisał:

Nie prawda. Mam Diamanta i miałem idealnie wyprowadzone tynki. Fakt, że gościa umawiałem prawie rok wcześniej, ale był mega dokładny. Robił sam z pomocnikiem. Kazał mi kupić dobrą poziomnicę 2m i szukać .. i szukałem :). Zznalazłem w jednym miejscu 2mm, on odpowiedział, że udało mi się znaleźć bo jest właśnie jedno miejsce które ma poprawić. Nie lubię szpachli, więc ekipa po nim tylko gruntowała i malowała ściany. Wyszło idealnie, nie było problemów z listwami czy meblami dosuniętymi do ściany.

 

To tylko gratulować ekipie. Naprawdę jest mało takich :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komor napisał:

 

No ale czego oczekujesz od gotowego tynku gipsowego? Na szlifie nigdy przenigdy nie wychodzą idealnie prosto. Każdy kto chce mieć równiutko musi kłaść na to zawsze gładź. A na gładzi gdzie nie gdzie czasem ktoś przeoczy halogenem i też będzie jakiś defekt ;]

 

Defektami czy strukturą tynku nie przejmuje się. Ściany były proste, tynki wyszły krzywe. Teść pół życia w wykończeniówce robi i czegoś takiego już dawno nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cherokee18 napisał:

 

Defektami czy strukturą tynku nie przejmuje się. Ściany były proste, tynki wyszły krzywe. Teść pół życia w wykończeniówce robi i czegoś takiego już dawno nie widział.

 

Rozliczone? Bo to jedyna szansa na odzyskiwanie swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.