Skocz do zawartości

1.5 dci w Megane 3


KJO

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie generalnie opinie o tym silniku są to wiadomo, ale jak to wygląda w megane 3, znajomy szuka samochodu, ma upatrzone 3 sztuki z 2014 roku po ostatnim lifcie, czyli jak na Renault to powinny być Hiper doprcacowane :) Oczywiście wszystkie są z 110KM wersją. 

 

Od razu piszę że opcja 1.6 i gaz odpada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Miałem taką wersję (110 KM) Meganki z 2012 roku przez 2,5 roku od przebiegu ok. 80 kkm do 130 kkm i złotówki do tego auta nie dołożyłem. O nie przepraszam, próbowałem naprawić podświtlenie obrotomierza bo czasami migało ale nic to nie dało. Innych usterek brak, nawet klocków hamulcowych nie wymieniłem bo jak kupiłem to były nowiutkie :) Jeździło się bardzo wygodnie ale osiągami to on nie grzeszył jak się go załadowało 2+2 i mały bagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu 1,5 dCi 110KM  co prawda w Nissanie Juke mam pytanie filtr DPF/FAP gdzieś doczytałem ze jest mokry ale nie ma dodatkowego zbiorniczka na płyn a jest specjalny dotrysk paliwa. Samochód dopiero kupiony "nowy używany" nie mam instrukcji, nie chciałbym czegoś przegapić i władować się w koszty. Przedtem jeździłem VC 19CDTI pilnowałem tylko aby nie przerywać procesu wypalania i autko przejechało prawie 300 kkm bez żadnych problemów z DPF'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu 1,5 dCi 110KM  co prawda w Nissanie Juke mam pytanie filtr DPF/FAP gdzieś doczytałem ze jest mokry ale nie ma dodatkowego zbiorniczka na płyn a jest specjalny dotrysk paliwa. Samochód dopiero kupiony "nowy używany" nie mam instrukcji, nie chciałbym czegoś przegapić i władować się w koszty. Przedtem jeździłem VC 19CDTI pilnowałem tylko aby nie przerywać procesu wypalania i autko przejechało prawie 300 kkm bez żadnych problemów z DPF'em.
W 1.9 dci FAP jest całkowicie bezobsługowy. Myślę, że w 1.5 będzie tak samo. Samochód nawet nie wyświetla kiedy FAP jest wypalany.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2019 o 11:06, jareczekmtb napisał:

W 1.5 jest dodatkowy wtryskiwacz przed filtrem, i on w trakcie wypalania podaję dodatkowe paliwo 

Zgadza się. Dodatkowy plus, że potrafi wypalać się nawet na postoju, więc jest idealny do miasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.