Skocz do zawartości

Wymiana progów w Golfie 4 - ile mamony szykować?


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Jako żę mi się posypały oba progi w goferze mam 2 opcje:

1. zrobić i sprzedać auto (i tak i tak się szykowałem do jego sprzedaży)

2. sprzedać jak stoi ze zdechłymi progami...

 

ale żęby obliczyć co mi się opłaci musze wiedzieć pi x oko ile magik blacharz-lakernik weźmie za taką usługę - na ile mam się nastawiać (oczywiście realnie - bo wiem żę w serwisie bentleya też by mi to zrobili tyle żę za pierdyliard pln-ów :]) ?

 

lokalizacja i poziom cenowy: nie Warszawa czy inny Białystok :] - pierdzidołek na Podlasiu lub jakieś okolice (możę być nawet Zdzichu w stodole - byle dobrze zrobił :])

opis uszkodzeń: przerdzewiało całkowicie w przedniej i tylnej części progu..... we wnękach drzwiowych i przy słupku B próg u góry zdrowy na pewno a u dołu na 70-80% też... najbardziej ten przód i tył progu jest spróchniały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HARDTECHNO napisał:

Szczerze.- 350-500 za stronę 

 

Ogarniesz to sam w cenie ({jak umiesz spawać mig}) bo reperaturka od 50zeta za stronę...lakier i mazanie ~ 50zeta- policz sam

spawać nie umiem, sprzętu nie mam i nawet nie zamierzam się bawić w to...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał na dwa progi w Chevrolecie Lacetti wyszły mnie niecałe 600zł (progi 170, lakier 120)

Robocizna własna, wiadomo - podkładów i materiałów zostało troche więc ta kwota to kwota jaką zapłaciłem w sklepach, a nie liczone po rzeczywistym zużyciu  materialow. Nie liczyłem gazu/drutu i prądu i fertanu którego poszło ok 80ml.

 

Czasowo wyszło mnie to około 9dni (od 8 do 19), z tym że robiłem sam i nie spieszyłem się specjalnie + potem dwa dni na lakierowanie. Była to taka moja pierwsza robota, teraz byłoby już szybciej.

Utrudnieniem było, że do tego auta nie ma reperaturek z przetłoczeniami na nadkola i słupki, jest tylko dogiety profil (dodatkowo minimalnie inny niż oryginał).

 

 

Zrobione jest moim zdaniem dobrze - spawane doczołowe, baranek zrobiony na wzór oryginału z masy poliuretanowej, wszystkie profile wewnętrzne dorabiane z blachy, konserwacja wnęk, konserwacja progów wewnątrz, miejsca zardzewiałe były wycinane i dorabiane lub trawione fertanem, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu złomowałem golfa4 bo nikt tego nie chciał bo nie miał klimy i gazu więc jeśli ma jakieś wyposażenie to robić, jeśli golas to sprzedać tak jak stoi :] 

Jeszcze kwestia jak to będzie wyglądało po rozebraniu poszycia, czy trzeba odbudowywać elementy czy fuszerkowo wstawić nowe poszycie, coś tam posmarkać w środku i tyle:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dawiddawidowski napisał:

Miesiąc temu złomowałem golfa4 bo nikt tego nie chciał bo nie miał klimy i gazu więc jeśli ma jakieś wyposażenie to robić, jeśli golas to sprzedać tak jak stoi :] 

Jeszcze kwestia jak to będzie wyglądało po rozebraniu poszycia, czy trzeba odbudowywać elementy czy fuszerkowo wstawić nowe poszycie, coś tam posmarkać w środku i tyle:phi:

ma wyposażenie na minimum przyzwoitości: klima automatyczna, hak dopinany na kluczyk, pełna elektryka, świeże OC itp.

obawiam się że jak nie zrobię to nie pójdzie w ogóle.... więc raczej muszę zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doliczyć to może ile chce-pytanie czy znajdzie klienta co ochoczo zapłaci za ''doliczkę''
Tyle że jak wystawie tak jak jest teraz to potencjalny nabywca odliczyć więcej niż będzie kosztowała naprawa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DZIDA napisał:

Tyle że jak wystawie tak jak jest teraz to potencjalny nabywca odliczyć więcej niż będzie kosztowała naprawa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Naprawa naprawie nie równa i jak ktoś robi takie rzeczy tuż przed sprzedażą to wiadomo, ze zrobione po kosztach:skromny:

Przedstawiłem punkt widzenia kupującego;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DZIDA napisał:

ale żęby obliczyć co mi się opłaci musze wiedzieć pi x oko ile magik blacharz-lakernik weźmie za taką usługę - na ile mam się nastawiać (oczywiście realnie - bo wiem żę w serwisie bentleya też by mi to zrobili tyle żę za pierdyliard pln-ów :]) ?

 

Jak na sprzedaż to max 500zł za dwie strony. ;) 

 

2 minuty temu, czachabrava napisał:

Nie wiem jaką chcesz cene wyjsciową uzyskać za golfa, ale jak odliczysz tysiaka to może zadziałać magia CCC i wtedy nie bedziesz sie bujać ze sprzedażą.

 

Nie zadziała, ze zgnitymi progami nikt mu tego nie kupi, chyba że za pół ceny. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, swienty napisał:

 

Jak na sprzedaż to max 500zł za dwie strony. ;) 

 

 

Nie zadziała, ze zgnitymi progami nikt mu tego nie kupi, chyba że za pół ceny. ;) 

Byś się zdziwił ile jest takich Januszy co wolą za wymarzonego golfa zapłacić tysiąc mniej. A później podlepić sobie kitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, swienty napisał:

 

Jak na sprzedaż to max 500zł za dwie strony. ;) 

Jakbym chciał polepić po taniości to bym kupił włókno szklane z żywicą i bitex :] 

34 minuty temu, swienty napisał:

 

Nie zadziała, ze zgnitymi progami nikt mu tego nie kupi, chyba że za pół ceny. ;) 

tego się obawiam....

ale w sumie co szkodzi zaryzykować i wystawić :]

jak się sprzeda to wtedy będę się martwił czym mam teraz jeździć :] najpierw by się musiał sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał:

Naprawa naprawie nie równa i jak ktoś robi takie rzeczy tuż przed sprzedażą to wiadomo, ze zrobione po kosztach:skromny:

Przedstawiłem punkt widzenia kupującego;]

mam świeże OC opłacone na rok które niweluje argument Twój zrobienia po kosztach typowo przed sprzedażą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziurawymi progami ciężko będzie sprzedać, bo igiełki w komisie nie mają dziurawych progów.

Za naprawę, którą zrobisz nikt nie dopłaci, bo igiełki w komisie są tańsze.

 

Jeśli cena auta ze zrobionymi przez Ciebie progami będzie oscylowała wokół cen aut z tego rocznika to możesz się w naprawy bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za takiego z 2003 ubezpieczyciel wyliczył wartość 10tys.  Zrobić i sprzedać i o złomowaniu nie myśleć imho.
Bogato....
Ale rozumiem że policzył tylle jako wartość auta przy liczeniu składki a nie likwidacji szkody

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że 3 - 4 lata temu, ojciec zrobił progi w Lanosie za 400zl z materiałem i robota.

Robione w stodole, u przysłowiowego Zdziska, pod Lomza, czyli bliskie Ci okolice (choć akurat z 2 strony Łomży).

Robota jak dla siebie, nadal nie widać by coś wylazilo.

Co prawda progi pomalował na czarno, nie pod kolor, ale ojciec po znajomosci kazał mu się nie wygłupiać w dobór lakieru (z doborem miała być ta sama cena).

Trochę czasu minęło, inflacja i te sprawy, to pewnie z 600 teraz by wziął.

PS. Napisz co to za golfina i ile chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Celowo o 1 piszesz ?

Czyli za komplet 2000-3000?

 

Taką cenę powiedziano bratu, gdy znalazł pod lakierem bąble na progu. Finalnie okazało się, że próg jak dzwon tylko lakier się "odparzył".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2018 o 20:23, BOGUSS napisał:

 Lepiej spuścić z ceny i szybciej się sprzeda.

 

 

Nie wiem jakie masz doświadczenie ze sprzedażą używek w PL, ale imo handlarzowi trzeba obniżyć cenę o połowę żeby zabrał ;] bo ma zostać na zrobienie progów "na sztukę" i jakiś zysk. Prywatna osoba jak kupuje samochód to nie chce od razu go remontować. Najlepiej zrobić progi i dopiero sprzedawać.

 

Dnia 16.10.2018 o 09:26, czachabrava napisał:

Byś się zdziwił ile jest takich Januszy co wolą za wymarzonego golfa zapłacić tysiąc mniej. A później podlepić sobie kitem.

 

Wszystko zależy od regionu w jakim mieszkamy. U mnie ciężko będzie coś takiego sprzedać, na wsi gdzie do większego miasta jest dość daleko będzie imo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BOGUSS napisał:

Wszystko zależy od ceny wywoławczej. U mnie w regionie za 2tys. to sprzeda a za 3 tys. będzie się bujał.

https://www.facebook.com/marketplace/item/244072046458786

no nie przesadzajmy... u mnie nawet nie posprzątany jest w lepszym stanie :]

no i lepiej wyposażony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎15 o 22:35, HARDTECHNO napisał:

Szczerze.- 350-500 za stronę 

 

Ogarniesz to sam w cenie ({jak umiesz spawać mig}) bo reperaturka od 50zeta za stronę...lakier i mazanie ~ 50zeta- policz sam

w końcu znalazłem czas podjechać do lakernika

 

wstępna wycena: progi 200 zł za 2 str (części) + robota 2x300 zł (wycięcie, spawanie, lakier , konserwacja itp.)

czyli razem ~800 zł - o ile nic nie wyjdzie w trakcie

trzeba wystawić za odpowiednią cene

jak nie pójdzie to na wiosnę zrobię progi i wystawię już w normalnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2018 o 19:53, ZUBERTO napisał:

Celowo o 1 piszesz ?

Czyli za komplet 2000-3000?

Czasem miasto a właściwie konkurencja robi swoje. Znajomy usłyszał 2kzł za progi właśnie w podlaskim i to po znajomości. Auto typowe, AFAIR też Golf. Są też takie warsztaty, że wolą sobie ryski na błotnikach malować niż się bawić z wycinaniem i spawaniem progów. Dla porównaniu za pomalowanie kilku elementów w Wawie zapłaciłem 600zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma golfa4 z 98r i progi zdrowe. Skąd u Ciebie tyle rdzy? Było bite? 
Nie było.. Przynajmniej nie w progi..
Niestety młodsze roczniki g4 maja gorsza antykorozje..

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.