Skocz do zawartości
Micoo

czy koła się zmieszczą?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję dostać opony 175/70 R13, 2017r, całoroczne. Czy jest jakakolwiek szansa że zmieszczę je do sejo na standardowym zawiasie? Może inne felgi o mniejszym ET i szerokości 5,5? Czy to auto będzie się jeszcze jakoś sensownie rozpędzać?

aktualnie mam 145/70 R13 - fi533,2mm

nowe miałyby fi575,2mm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Micoo napisał:

Mam okazję dostać opony 175/70 R13, 2017r, całoroczne. Czy jest jakakolwiek szansa że zmieszczę je do sejo na standardowym zawiasie? Może inne felgi o mniejszym ET i szerokości 5,5? Czy to auto będzie się jeszcze jakoś sensownie rozpędzać?

aktualnie mam 145/70 R13 - fi533,2mm

nowe miałyby fi575,2mm

Czy się zmieszczą ci nie powiem, powiem tylko że w Uniaku takie miałem i 1.0 nie jechał na nich gorzej niż na "rowerówkach". Nawet na autostradzie miałem dało się go bardziej rozpędzić ;)

Tylko przy większych kołach, licznik przekłamywał. O ile prędkościomierz względem gps pokazywał to samo (standardowo zawyża), to licznik kilometrów troszkę zaniżał - na każdym obrocie koła dobrych parę centymetrów, więc na trasie z Gliwic nad morze wyszło ze 30 km ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do zwykłego seryjnego SC za wysokie Tył pewnie by i byl OK ale z przodu bedzie ocierac przy pełnym skrecie. Po za tym tak jak kolega wyżej napisał to auto nie bdzie jeździc tylko sie toczyć 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta