Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem i nierówna praca 1.4 16V


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem 1.4 16V

Rano albo po pracy są problemy z uruchomieniem, czasem zagada dopiero za trzecim razem. Jak już zagada, to trzęsie się jak galareta, obroty falują od 650-950, bywa że po chwili zgaśnie. Jak się rozgrzeje na tyle, żeby się przełączył na LPG zmian nie ma. Jak ruszam, czuć że nie za bardzo mu się chce. Słychać, że nierówno pracuje.

Jak już się na dobre nagrzeje to idzie jak należy, aczkolwiek stojąc na światłach czuć lekkie drgnięcia od silnika, tak co 2 sekundy (na Pb i LPG)

Pacjent to Grande Punto z LPG świece wymieniane w tym roku. Niedawno miałem też przygodę z uszkodzoną pompą wody, puszczała płyn i stojąc w korku trochę przegrzałem silnik. Jednak problemy z rozruchem i "trzęsienie się" występowały juź wcześniej.

Po podłączeniu EcuScana, wywala błąd P2226, po usunięciu pojawia się ponownie. Podmieniłem czujnik - to samo.Sporadycznie występuje też wypadanie zapłonu na 4 cylindrze (który to licząc od strony rozrządu)?

 

p2226.jpg.e56810987e7742350da92f8d8f4e2ffb.jpg

 

Jakieś koncepcje? Na które parametry w ecu scanie zwrócić uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.