Skocz do zawartości

GP - trudności z zapalaniem


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Grande Punto 1.4 16V ma trudności z odpalaniem, nierówno pracuje. Problem szerzej opisałem na sąsiednim kąciku.

Miał ktoś z was podobne objawy? Czym może być to spowodowane? Dodam że samochód ma 172 kkm przebiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Jakie błędy pokazuje komputer? Podpisałeś cokolwiek żeby odczytać parametry?

 

Niestety bez oszacowania parametrów to gdybanie...

Taj jak opisałem w wątku na Centomanii.

P2226 błąd czujnika powietrza. Czujnik podmieniłem, ale błąd nadal wyskakuje.

Mogę podpiąć kompa do zimnego, ustawić monitorowanie i zapis parametrów, tylko pytanie których? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odczytaj jakie ma parametry na zimnym przed startem.a jakie ma jak już odpali. Podmieniles na oryginalny? Czy zamiennik?

Kiedyś ktoś na elektrodzie opisywał podobne objawy i okazal się winny czujnik nie map w kolektorze a na pokrywie zaworów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Dobrze odczytaj jakie ma parametry na zimnym przed startem.a jakie ma jak już odpali. Podmieniles na oryginalny? Czy zamiennik?

Kiedyś ktoś na elektrodzie opisywał podobne objawy i okazal się winny czujnik nie map w kolektorze a na pokrywie zaworów . 

Wymieniłem ten na kolektorze - na oryginalny "boszowski".

da1fd39a4bb6ad8982d58142658d

Ten czujnik na pokrywie jakoś się fachowo nazywa?

 

Dziś rano odpalił bez zająknięcia. Może idealnie równo nie pracował, ale nie było źle. Nie wiem czy to wpływ pogody - trochę cieplej, samochód nie był cały pokryty rosą, czy wpływ na to nie miało też to, że wczoraj zatankowałem Pb i LPG do pełna i na benzynie przejechałem się do mamy i z powrotem (z 80km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, steyr napisał:

80km zrobiłeś na PB tylko? Instalacje lpg wykluczyłeś, tzn nieszczelne wtryskiwacze lpg lub nieszczelny reduktor na podciśnieniu?

200 km na benzynie, jest lepiej, dziś się przełączyłem na gaz, jutro zobaczę jak wystartuje z oparami gazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsty problem jeśli auto ciężko zapala i jest lpg na pokładzie, jak kierownikowi się sugeruje czy instalacja lpg jest sprawna to pierwsze co słyszę " przecież silnik i tak odpala na PB" Należy sprawdzić tak jak wyżej napisałem jak i również ustawienia sterownika lpg czy czasem nie rozjeżdżają się mapy PB podczas jazdy na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steyr napisał:

Częsty problem jeśli auto ciężko zapala i jest lpg na pokładzie, jak kierownikowi się sugeruje czy instalacja lpg jest sprawna to pierwsze co słyszę " przecież silnik i tak odpala na PB" Należy sprawdzić tak jak wyżej napisałem jak i również ustawienia sterownika lpg czy czasem nie rozjeżdżają się mapy PB podczas jazdy na lpg.

Właśnie rozjechane mapy podejrzewam. I tutaj może mieć to miejsce, skoro po wyłączeniu LPG problem znika. 

LPG dawno nie był na serwisie, więc pojadę do gazownika żeby zobaczył co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.