Skocz do zawartości

Reklamacja opon


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ja ci nowe opony w runflacie i nie można ich dobrze wyważyć .

Kierownicą telepie przy jeździe ponad 100 km/h

Koła były juz wymieniane przod tył i nadal jestem problem.

Dzisiaj jeszcze raz były wyważane i do 100 jest jest spokój a powyżej czuć wibrację.

Zawieszenie jest ok. 

4 opony do reklamacji aż mi się wierzyć nie chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vadero napisał:

Jedź do porządnego zakładu oponiarskiego - to raz. Niestety runflaty ciężko się wyważa, możliwe że bez doważania na aucie się nie obędzie. Czasami takie doważanie starcza na np 3 miesiące i znowu trzepie ;]

Zalozylem kola zimowe i nie trzepie. Przelozylem opony zimowe na letnie alu i tez nie trzebie.

 

Opony letnie poszly do reklamacji.

 

To nie sa moje pierwsze runflaty i nigdy problemu nie bylo. Zaklad tez chyba dobry.

 

Sie zobaczy letnie wpadna za kilka miesięcy wiec sie nie spieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2018 o 15:56, Marcin79 napisał:

Mam ja ci nowe opony w runflacie i nie można ich dobrze wyważyć .

Kierownicą telepie przy jeździe ponad 100 km/h

 

4 opony do reklamacji aż mi się wierzyć nie chce :(

Zdarza się tak. Ojciec tak miał kilka lat temu z zimówkami - założył zimówki i pojechał w długą trasę do DE. Wrócił czerwony ze wściekłości i już miał ochotę samochód do rzeki zepchnąć. Było wielokrotne wyważanie, doważanie na samochodzie i inne cuda - bez efektu. Samochód był niewinny - nowy i na letnich problemu nie miał, felgi były OK, opony (run-flat) wyglądały dobrze i na wyważarce pokazywało że wszystko dobrze.  Okazało się że opony miały fehler - na zgłoszoną reklamację, producent przysłal inny komplet i problem zniknął jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 3 lata temu jak robiłem bodajże w 4-tym warsztacie (sporym) wyważanie, z optymalizacją na Hunterze, gość pokazał mi pliczek druków reklamacyjnych i dodał to tylko z dzisiejszego dnia 8-). Takie niby obecnie gumy robią + rozmiar też nie ułatwia sprawy.  Tradycyjnie moją reklamacje odrzucili, pisząc, że mogę się odwołać do Instytutu Transportu w Poznaniu. Gdzie jak się dowiedziałem tez mają Huntera a koszt diagnozy to ok 500zł /oponę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś kupiłem letnie fuldy i strasznie biły, wyważałem je 5 razy u rożnych wulkanizatorów i każdy twierdził ze są dobrze wyważone , opon ie reklamowałem bo akurat sprzedałem auto, ale z tymi reklamacjami to jest różnie a raczej kiepsko, np continental wcale nie przyjmuje reklamacji (info od wulkanizatora) , na nowej oponie wyskoczył  guz z boku opony wiec ją zareklamowałem ,odpowiedź przyszła odmowna że niby to z mojej winy że musiałem gdzieś uderzyć w krawężnik :ogien:, ja myślę że na nasz rynek pchają opony klasy trzeciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

Ciekawe co by było jakbyś kupił opony w ASO? U nich reklamował? Też by odmówili?

Często jest tak, że nawet dla kupionych w ASO gwarancji na opony udziela producent opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rwIcIk napisał:

Często jest tak, że nawet dla kupionych w ASO gwarancji na opony udziela producent opon.

Gwarancji tak. Ale odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową dalej obowiązuje. Ty jako klient kopiesz się z ASO, niech oni się kopią z producentem opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kenickie napisał:

Gwarancji tak. Ale odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową dalej obowiązuje. Ty jako klient kopiesz się z ASO, niech oni się kopią z producentem opon.

 

Jasne. Aso i tak wysle do producenta, ten odrzuci i ASO sila rzeczy tez. I co im zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.