Skocz do zawartości

Mequirs Ultimate Compound


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej mi wychodzi jak macham małymi fragmentami (70x70cm) i macham ręcznie, czasami lekkie zwilżenie (np spryskiwaczem do kwiatow) ułatwia rozprowadzenie ale trzeba się więcej namacham. Lecę jakims takim żółtym "dyskiem" potem mikrofibra i ręczny pad miękki a'la frotka

Padami na polerce już wszystkimi trzema stopniami twardości próbowałem (biały, różowy, szary)-mam wrażenie że najtwardszym szarym idzie najbardziej sprawnie-ale polerke mam słabiutka DA (jak mocniej pocisniesz to potrafię ją zatrzymać).

Liczę na wypełnienie swirli, pogłębienie koloru (ciemno szary grafit) przed woskiem... Często się pogłębia ale ewidentnie zostają pociągnięcia od nakładania-dopiero wosk to mi wyrównuje....

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:

 

Co robię źle?

Już któryś raz podchodzę do tego specyfiku i ile się przy nim namacham to moje.... a efekt nawet po jakieś prostej mechanicznej polerce (w sensie maszyny) nie powala

Co robię źle?

 

...

 

 

 

Nie lepiej kopić najtańszą polerkę z regulacja obrotów.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fili_P napisał:

Ta właśnie taka jest 😉

 

https://goo.gl/images/9yZMwQ

...

 

 

 

 

No to jak... piszesz że ręcznie, potem że masz polerke... ;)

 

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/polerowanie-maszynowe-lakieru-z-uzyciem-polerki-obrotowej-autor-davekg-poradnik-detailing-world/

 

poczytaj sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe przyczyny zależne od Ciebie:

- dajesz za dużo pasty i jej dobrze nie wypracujesz,

- za krótko wypracowujesz pastę (to nie jest hop siup - tym się trzeba naprawdę dużo namachać),

- masz niewłaściwego pada,

- wcześniej nie usunąłeś do końca starych wosków, nie usunąłeś glinką wszelkich zanieczyszczeń powbijanych w lakier i polerując rysujesz na nowo.

 

Możliwe przyczyny zależne od lakieru:

- twardy lakier, wymagajacy dużo pracy,

- rysy są głębsze niż Ci się wydaje i wymagają głębszej korekty lakieru. UC tylko najmniejsze usuwa, nieco głębsze maskuje, ale głębokich nie ruszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Przeciw napisałem:"a efekt nawet po jakieś prostej mechanicznej polerce (w sensie maszyny) nie powala"
Btw dzięki fajny poradnik

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Możliwe przyczyny zależne od Ciebie:
- dajesz za dużo pasty i jej dobrze nie wypracujesz,--------mozliwe
- za krótko wypracowujesz pastę (to nie jest hop siup - tym się trzeba naprawdę dużo namachać),--------mozliwe
- masz niewłaściwego pada,--------mozliwe jaki byłby najwłaściwszy?
- wcześniej nie usunąłeś do końca starych wosków, nie usunąłeś glinką wszelkich zanieczyszczeń powbijanych w lakier i polerując rysujesz na nowo.--------glinkowanko ipy oto byly
 
Możliwe przyczyny zależne od lakieru:
- twardy lakier, wymagajacy dużo pracy,--------opel....odpada....to się rysuje od patrzenia
- rysy są głębsze niż Ci się wydaje i wymagają głębszej korekty lakieru. UC tylko najmniejsze usuwa, nieco głębsze maskuje, ale głębokich nie ruszy.-------mozliwe
 
 


Dzięki za bardzo treściwe u merytoryczne podpowiedzi.... Nad resztą pracuje: co z tym rodzajem pada?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.