Skocz do zawartości

Passat B4 1.9 tdi 90KM 1995r climatronic - brak ogrzewania


pionow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanko jak w temacie,

auto 1995 r, klimatronik i brak ciepłego powietrza, 

klima działa bez problemu, a idzie zima :) ,

dodam tylko, że po rozebraniu panela od wewnątrz silniczek od przepustnicy pracuje, nie sprawdzałem czy przepustnica się otwiera i skoro silniczek pracuje to czy jest możliwość zablokowanej przepustnicy ciepłego powietrza ?

auto temperaturę nabiera normalnie ( łapie te +/- 90 stopni)

 

proszę o jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny, auto już swoje lata ma

 

dzięki za wszelkie wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem passata B4 z climatronikiem 10 lat temu  go sprzedałem i przerabiałem ten temat z ogrzewaniem, szukaj mechanika co za najtańsze pieniądze wymieni tobie nagrzewnice, mi to zrobił za 200zł pod Łomżą a w tedy w Warszawie krzyczeli od 600-1000zł , do wymiany nagrzewnicy trzeba wszystko pruć,i zapomnij jakby ci przyszło do głowy aby wypłukać nagrzewnice bo to nic nie da uwierz mi ,jeśli jest tak że ten dolny silniczek ciepło-zimno pracuje to tylko nagrzewnica do wymiany, nie łódź się tym że pod maska wąż wchodzący do nagrzewnicy jest gorący i wychodzący też jest gorący , tam po prostu płyn chłodniczy przepływa góra nagrzewnicy (przez ten czarny plastikowy górny płaszcz) a już na żeberka nagrzewnicy nie idzie , koszt nowej nagrzewnicy jest nie wielki w porównaniu z usługą wymiany, po wymianie jak dasz na ful ciepło to ręki przy samej kratce wylotowej długo nie utrzymasz bo aż parzy

ps.

po wymianie mechanik co wymieniał ta nagrzewnice powiedział ze się naciął na tą robotę bo kasy mało a roboty dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.