Skocz do zawartości

Jakiej firmy wężyki do baterii?


riot

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, skrot napisał:

Valvex, zaiste solidna firma. Zakupiłem ich kran ogrodowy i po 4 latach zaczął przeciekać - skorodowała kulka zaworu wykonana z rzekomo nierdzewki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2018 o 19:33, riot napisał:

 

Jak w temacie, jakiej firmy wężyki polecacie? Zależy mi na solidnym wykonaniu

 

Jeśli chcesz solidny, to zakup karbowaną giętką rurkę przyłączeniową a nie wężyki. Wężyki lubią pęknąć, a rurki giętkie robią to znacząco rzadziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, maras77 napisał:

Jeśli chcesz solidny, to zakup karbowaną giętką rurkę przyłączeniową a nie wężyki. Wężyki lubią pęknąć, a rurki giętkie robią to znacząco rzadziej.

 

najlepiej to zrobić na sztywno ..żadnych rurek karbowanych

tyle że żeby to zrobić trzeba 3 rzeczy

kasy

umiejętności 

czasu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 4thelement napisał:

najlepiej to zrobić na sztywno ..żadnych rurek karbowanych

tyle że żeby to zrobić trzeba 3 rzeczy

kasy

umiejętności 

czasu  

I narzędzia w postaci giętarki i zakuwki końcówek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 4thelement napisał:

najlepiej to zrobić na sztywno ..żadnych rurek karbowanych

tyle że żeby to zrobić trzeba 3 rzeczy

kasy

umiejętności 

czasu  

Też bywa różnie, rodzice mieli jeden sztywny przewód i tylko on poleciał przy gwincie.

Ja zawsze używałem różnych elastycznych, w tym marketowych i nigdy nie miałem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

Też bywa różnie, rodzice mieli jeden sztywny przewód i tylko on poleciał przy gwincie.

Ja zawsze używałem różnych elastycznych, w tym marketowych i nigdy nie miałem problemu.

tyle że tej rury nie gwintujesz 

masz wsjo gotowe pod ten system ale trzeba mieć sprzęt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 4thelement napisał:

tyle że tej rury nie gwintujesz 

masz wsjo gotowe pod ten system ale trzeba mieć sprzęt 

Rury samej nie, ale tam była nakrętka z gwintem która nachodziła na zbiornik od kibla. Była akurat taka (sztywna) bo była widoczna i ładniej wyglądała niż taki z oplotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 4thelement napisał:

najlepiej to zrobić na sztywno ..żadnych rurek karbowanych

 

Rurki karbowane są dobre i trwałe, gdy wygina je się tylko raz.

Ponowne wginania powodują zmęczeniowe pęknięcia. Im więcej, tym spada wytrzymałość. Po kilku wygięciach pęka w ręku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skrot napisał:

Niestety ale Valvex to jedna z gorszych firm na rynku, nikomu nie polecam ich produktów. Od zaworów grzejnikowych wraz z głowicami, poprzez zawory i zaworki kątowe, aż po baterie. Na równi z Diamondem i Ferro:)

Z racji ceny montujemy tego dużo i wiem co mówie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeMpHiS napisał:

Niestety ale Valvex to jedna z gorszych firm na rynku, nikomu nie polecam ich produktów. Od zaworów grzejnikowych wraz z głowicami, poprzez zawory i zaworki kątowe, aż po baterie. Na równi z Diamondem i Ferro:)

Z racji ceny montujemy tego dużo i wiem co mówie. 

Wracając do wężyków, to są jakieś lepsze i gorsze ? Mogą naprawdę różnić się jakością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianB napisał:

A co te paski dają, +5 do wytrzymałości?

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

kiedyś zwykłe (bez pasków)  pękały a te z paskami nie , nie wiem czy je robi je ten sam producent czy inny ale jest faktem że bez pasków mi pękł wężyk i w sklepie hydraulicznym sprzedawca zaproponował wężyk z paskami twierdząc że są bardziej wytrzymalsze, odpukać w niemalowane drewno zawsze kupuje te malowane i jeszcze żaden nie pękł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2018 o 06:59, MeMpHiS napisał:

Niestety ale Valvex to jedna z gorszych firm na rynku, nikomu nie polecam ich produktów. Od zaworów grzejnikowych wraz z głowicami, poprzez zawory i zaworki kątowe, aż po baterie. Na równi z Diamondem i Ferro:)

Z racji ceny montujemy tego dużo i wiem co mówie. 

 

Dziwne. U mnie Valvy to górna półka jakościowa. Może nabywacie w supermarketach budowlanych gdzie idą najtańsze serie produktów. Nawet Purmo z Castoramy jest gorsze jakościowo niż w sieci normalnych hurtowni instalacyjnych. 

Cena Czyni Cuda - głupi śrubunek mosiężny 1/2 cala w Castoramie waży 2/3 wagi normalnego śubunku w obiegu instalacyjnym - ciekawe czemu

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, exor napisał:

Cena? Akurat w casto i innych tego typu to najdrozej chyba... 

 

Złączka kosztująca poniżej 2 zł w markecie budowlanym jest za 10 zł.

Generalnie w markecie budowlanym wszystko ma cene z allegro + koszt wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Esol napisał:

Może nabywacie w supermarketach budowlanych gdzie idą najtańsze serie produktów. Nawet Purmo z Castoramy jest gorsze jakościowo niż w sieci normalnych hurtowni instalacyjnych. 

powiedz mi kto ci takich bzdur naopowiadał?

 

przecież to mit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 4thelement napisał:

powiedz mi kto ci takich bzdur naopowiadał?

 

przecież to mit...

Źródła są róźne: wykonawcy, fora no i oczywiście handlujący tym :phi:.

Aczkolwiek są wersje (tanich) produktów jak np armatura robione specjalnie pod markety budowlane. Tyle, ze mają inne nazwy i oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, exor napisał:

A czemu? 

U nas 12 lat mamy te same wezyki w kuchni i łazience. Nic się nie dzieje. W obi chyba kupione. Producenta nie znam. 

 

Ogólnie zalecają raz na 10 lat wymieniać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ogólnie zalecają raz na 10 lat wymieniać ...

A co miesiąc poruszać zaworkami - zamknąć-otworzyć i tak ze 3 razy na każdym - u mnie wężyki do spłuczek, zlewu oraz umywalek chyba 17-18 rok już działają :) Za pierona nie wiem jakie bo nie opisane, całe srebrne bez pasków.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sharpy napisał:

A co miesiąc poruszać zaworkami - zamknąć-otworzyć i tak ze 3 razy na każdym - u mnie wężyki do spłuczek, zlewu oraz umywalek chyba 17-18 rok już działają :) Za pierona nie wiem jakie bo nie opisane, całe srebrne bez pasków.

Ja bym profilaktycznie zmienił ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2018 o 05:17, Waldek40 napisał:

wężyki z niebiesko czerwonymi paskami

Kiedyś takie wężyki w ciemno oznaczały: Made in Espania na etykiecie, firma FLEXITUB - Barcelona. Paski są po prostu pochodną loga firmy. Starzy hydraulicy je polecali za trwałość. Zawsze takie kupowałem. A czy coś się zmieniło? Znając czujność Chinoli zapewne tak...

Nie ma co demonizować problemu- są przecież baterie, w których wężyki pracują cały czas (bo obracają się razem z kranem) i jakaś trwałość musi tam być.

 

559863135964c97048ccd.jpg

 

 

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2018 o 12:40, 4thelement napisał:

powiedz mi kto ci takich bzdur naopowiadał?

 

przecież to mit...

A ja potwierdzę. Grzejnik Purmo w markecie był wyraźnie lżejszy od tego z hurtowni, sprawdzałem jak kupowałem dla siebie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mayster_tcz napisał:

A ja potwierdzę. Grzejnik Purmo w markecie był wyraźnie lżejszy od tego z hurtowni, sprawdzałem jak kupowałem dla siebie. 

a masz pewność że oba były te same? bo może porównujesz np v33 z v22

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 1.11.2018 o 14:18, 4thelement napisał:

a masz pewność że oba były te same? bo może porównujesz np v33 z v22

 

Na 100% to samo, ale teraz typu nie podam bo to było 2 lata temu. Być może i na trwałość nie wpływało znacząco, ale jednak wolałem cięższy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 19.10.2018 o 00:02, maras77 napisał:

Jeśli chcesz solidny, to zakup karbowaną giętką rurkę przyłączeniową a nie wężyki. Wężyki lubią pęknąć, a rurki giętkie robią to znacząco rzadziej.

 

 

Odkopię. Jakieś nowe opinie na temat tych karbowańców? W sumie po fakcie pytam, bo na próbę podmieniłem standardowy wężyk na takie cudo i nie wiem, czy dobrze zrobiłem. Przy okazji wywaliłem kranik, bo i ten potrafi pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krisker napisał:

 

Odkopię. Jakieś nowe opinie na temat tych karbowańców? W sumie po fakcie pytam, bo na próbę podmieniłem standardowy wężyk na takie cudo i nie wiem, czy dobrze zrobiłem. Przy okazji wywaliłem kranik, bo i ten potrafi pęknąć.

Zapewne istotne jest, aby przy montażi taki weżyk tylko raz wyginać, a nie kilka razy.

Oraz aby nie było naprężeń.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krisker napisał:

To jest oczywiste, tak samo zresztą, jak przy zwykłych elastycznych wężykach. Miałem nadzieję, że ktoś napisze coś z własnego doświadczenia po dłuższym czasie.

Ja pamietam tylko raz taki pękł, jeszcze za komuny, ale był juiz po którymś wyginaniu. I pekł tez w czasie prac remontowych, jak coś było robione.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.