Skocz do zawartości

Trzecia tablica rejestracyjna - bagaznik na haku


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Planuje zakup bagażnika na hak na rowery. W związku z tym potrzebuje 3 tablicy rejestracyjnej. I to jest oki zgodne z prawem.

 

A co gdybym ...... posiadał platformę bagażową na dachu do której na stałe mogę przytwierdzić tablicę tak jak robią to terenowcy w terenooofkach. Krótko mówiąc tablica zostaje przynitowania do bagażnika dachowego nad tylną szybą.

 

Czy w takim przypadku potrzebuję trzeciej tablicy? Jeśli założę bagażnik na hak? Pomijam kwestie finansowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Planuje zakup bagażnika na hak na rowery. W związku z tym potrzebuje 3 tablicy rejestracyjnej. I to jest oki zgodne z prawem.

 

A co gdybym ...... posiadał platformę bagażową na dachu do której na stałe mogę przytwierdzić tablicę tak jak robią to terenowcy w terenooofkach. Krótko mówiąc tablica zostaje przynitowania do bagażnika dachowego nad tylną szybą.

 

Czy w takim przypadku potrzebuję trzeciej tablicy? Jeśli założę bagażnik na hak? Pomijam kwestie finansowe itd.

Raczej tak, poniewaz zaczeto od bodajże zeszlego roku traktowac te platformy jako przyczepki nie wymagajace papierow i przegladow, ale musza byc z gniazdem 13 pin i tablica z auta. Nie jest to na 100%, ale cos kojarze, ze zmienila sie kwalifikacja platform w przepisach.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lato8 napisał:

Załącznik 5 do rozporządzenia Ministra  Infrastruktury w sprawie warunków technicznych mówi o miejscu i sposobie umieszczania tylnej tablicy rejestracyjnej

I chyba musi być zamontowana w miejscu przewidzianym przez producenta pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.