Skocz do zawartości

Tiguan 1,4 TSI 160 KM CTHD 2013 - zakup


kris_one

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

Zastanawiam się nad zakupem autka z tytułu. Auto z udokumentowanym przebiegiem poniżej 100 000 km, serwisowany co roku w ASO.

W autku wszystko mi pasuje ale... poczytałem o tym silniku i z informacji w sieci wynika dramat.

Jako, że nie miałem nigdy do czynienia z VW prośba do osób bardziej obeznanych w temacie o info, czy te silniki to faktycznie taki problem?

Auto wyprodukowane w kwietniu 2013, więc już raczej po poprawie łańcucha, ale co z pozostałymi problemami?

 

Możecie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johny jaki masz rocznik tego CC?
Od 2013 ponoć poprawili silnik i nie ma już problemów z rozrządem ale co z pękającymi tłokami? Ktoś coś?
Łańcucha nigdy tak na poważnie nie poprawili, nawet jeżeli rzekomo coś poprawili to nadal się sypały te rozrządy.

Prawdziwa poprawa to zupełnie nowa generacja 1.4 czyli seria EA211 montowana w Golfie VII, Octavii III, Leonie III czyli na platformie mqb.

Jeździłem Tiguanem 4motion 2.0 TDI i to ciężkie auto, chyba ok. 1700 kg z tego co pamiętam i spalanie z racji gabarytów i masy było całkiem spore jak na Diesla więc stawiam, że ten TSI będzie sporo pił w takiej budzie.

Do tego zawieszenie jak w wozie drabiniastym, na autostradzie fajnie, ale wszelkie nierówności wybijają zęby i jazda po dziurawych drogach jest wręcz męcząca.

Ja bym Tiguana z tym silnikiem odpuścił niezależnie od stanu i przebiegu.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kris_one napisał:

Koleżanki i Koledzy,

Zastanawiam się nad zakupem autka z tytułu. Auto z udokumentowanym przebiegiem poniżej 100 000 km, serwisowany co roku w ASO.

W autku wszystko mi pasuje ale... poczytałem o tym silniku i z informacji w sieci wynika dramat.

Jako, że nie miałem nigdy do czynienia z VW prośba do osób bardziej obeznanych w temacie o info, czy te silniki to faktycznie taki problem?

Auto wyprodukowane w kwietniu 2013, więc już raczej po poprawie łańcucha, ale co z pozostałymi problemami?

 

Możecie pomóc?

http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=2401.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DZIDA napisał:

raczej na forum tematycznym się nie mylą....

Oj.. bywa różnie - nawet na forach mocno specjalistycznych.

 

Auta potrzebuję na max rok - i pewnie nie więcej niż 10 kkm - ale tego chyba faktycznie odpuszczę.

Szkoda - od tygodnia szukam czegoś w normalnym stanie i budżecie do 60k i jest mega ciężko coś znaleźć - sam złom :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kris_one napisał:

Oj.. bywa różnie - nawet na forach mocno specjalistycznych.

 

Auta potrzebuję na max rok - i pewnie nie więcej niż 10 kkm - ale tego chyba faktycznie odpuszczę.

Szkoda - od tygodnia szukam czegoś w normalnym stanie i budżecie do 60k i jest mega ciężko coś znaleźć - sam złom :(

To tym bardziej odpuścić, bo potem to sprzedać ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kris_one napisał:

Oj.. bywa różnie - nawet na forach mocno specjalistycznych.

 

Auta potrzebuję na max rok - i pewnie nie więcej niż 10 kkm - ale tego chyba faktycznie odpuszczę.

Szkoda - od tygodnia szukam czegoś w normalnym stanie i budżecie do 60k i jest mega ciężko coś znaleźć - sam złom :(

To ja bym wzial wynajem na rok po co kupowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.