Skocz do zawartości

Silnik szarpie po przekroczeniu pewnej prędkości...


TIMMY

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Dziś Fiacior zaczął się jakoś dziwnie zachowywać.

Odpala normalnie, jałowe normalnie, rusza normalnie, a po przekroczeniu około 80 km/h silnik zaczyna szarpać, ale jedzie dalej.

To tak mocno w skrócie, bo czasem nie szarpie wcale, albo dopiero po około 100 km/h 

Sytuacja wygląda tak samo zarówno na benzynie jak i na gazie, więc pewnie coś z zapłonem.

Check nie świeci, MES nie pokazuje żadnych błędów :nie_wiem:

Co obstawiacie? Świece, przewody, cewki, może coś innego?

Podopowiedzcie od czego zacząć...

Acha, silnik 1.6 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacząłbym od wyeliminowania LPG.czyli zakręcił gaz na butli a później wyjeździł cały z układu do momentu przełączenia na benzynę. Jeżeli sytuacja się powtórzy. To świece plus kable... Jakie masz cewki sagema? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Najpierw zacząłbym od wyeliminowania LPG.czyli zakręcił gaz na butli a później wyjeździł cały z układu do momentu przełączenia na benzynę. Jeżeli sytuacja się powtórzy. To świece plus kable... Jakie masz cewki sagema? 

Nie znam się aż tak dobrze na instalacjach LPG, ale czy samo przełączenie na benzynę, czyli De facto całkowite wyłączenie instalacji, nie daje takiego samego efektu?

Przejechałem wczoraj około 20 kilometrów ciągiem na benzynie.

O ile dobrze pamiętam, trzy cewki są oryginalne a jedna jest inna. Nie znam producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mikomir napisał:

A kiedy Kolega wymieniał świece ?

Mój Stilon 1,6 16V pięknie jeździł jeździ na Denso K16TT.

Skoro MES niczego nie pokazuje, to też przychylam się do sugestii mojego poprzednika aby wyjeździć gaz do zera.

Nie pamiętam. Musze sprawdzić zapisy w książce.

Dziś żona normalnie przejechała cały swój dystans bez żadnych szarpań... :nie_wiem:

Zacznę chyba od świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że elektrozawór LPG. Może popuszczać co może skutkować. Poszarpywaniem. Samo wyłączenie LPG guzikiem nie da ci 100% że LPG się nie przedostaje itp. dlatego zawsze zakręcaj na butli później wyjeździł do zera z instalacji...wyeliminujesz problemy z instalacją lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎23 o 12:18, HARDTECHNO napisał:

Chodzi o to że elektrozawór LPG. Może popuszczać co może skutkować. Poszarpywaniem. Samo wyłączenie LPG guzikiem nie da ci 100% że LPG się nie przedostaje itp. dlatego zawsze zakręcaj na butli później wyjeździł do zera z instalacji...wyeliminujesz problemy z instalacją lpg

Gaz wyjeżdżony, problem występuje, ale od czasu do czasu...

Raz szarpie, raz nie.... najlepszy rodzaj usterki :)

Wymieniłem świece i teraz obserwuję. Jak dalej będzie się zdarzało, spróbuję podmieniać po kolei cewki.

:nie_wiem:

W międzyczasie padły jeszcze DWA aktywatory od klimy.

Ze strony kierowcy lodówka i padł nawiew....

Jak myślicie który? Tak! Ten na przednią szybę!

W taką pogodę!

Mieszacz ciepło-zimno udało mi się reanimować, ale ten od nawiewu na szybę ma wytarte zębatki, więc podmieniłem go z tym od nawiewu na nogi.

Poszukam jakiejś używki na jego miejsce.

3 godziny leżenia pod kierownicą wygięty w chiński paragraf.

Jeszcze dziś mam odbity na plecach próg :chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.