Skocz do zawartości
z_marian

[AJ] zaślepka piasty przód.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem aktualnie po zmianie kół letnich na zimowe - z alufelg przesiadłem się na żelazniaki. Z uwagi, że felgi udało mi się kupić w stanie idealnym, więc postanowiłem nie zakładać na zimę kołpaków, aby ruda ich szybko nie zeżarła. Jednak jest jeden problem, który nie daje mi spokoju, mianowicie piasta z przodu nie posiada żadnego zabezpieczenia i odsłonięta jest śruba mocująca przegub. Moje pytanie jest związane z w/w sytuacją tj. czy ktoś zakładał jakąś osłonę/zaślepkę w tym miejscu, bo jak widzę do Astry J taka część nie występuje i czy w ogóle jest sens to robić (choćby po to aby zabezpieczyć to miejsce przed brudem/piaskiem/solą z drogi).

Edytowane przez z_marian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaślepka nie występuje w tym modelu. Jeśli będziesz chciał coś dobrać, to sprawdź, czy potem nie będzie Ci wypychać zaślepki w alufeldze. Jeśli obawiasz się o rdzę, to wyczyść to miejsce i siknij woskiem do profili zamkniętych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
46 minut temu, Orochimaru napisał:

Zaślepka nie występuje w tym modelu. Jeśli będziesz chciał coś dobrać, to sprawdź, czy potem nie będzie Ci wypychać zaślepki w alufeldze. Jeśli obawiasz się o rdzę, to wyczyść to miejsce i siknij woskiem do profili zamkniętych.

Alufelgi nie będzie wypychać, bo chodzi mi tylko o założenie na okres zimowy (do alusów zdemontuję bo zabezpieczeniem jest wówczas zaślepka w alufeldze). Może ktoś już zakładał coś takiego i wie z jakiego modelu podejdzie zaślepka, aczkolwiek pomysł z woskiem też wydaje się dobry.

Edytowane przez z_marian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, z_marian napisał:

Alufelgi nie będzie wypychać, bo chodzi mi tylko o założenie na okres zimowy (do alusów zdemontuję bo zabezpieczeniem jest wówczas zaślepka w alufeldze). Może ktoś już zakładał coś takiego i wie z jakiego modelu podejdzie zaślepka, aczkolwiek pomysł z woskiem też wydaje się dobry.

NIe prosciej zalozyc kolpaki?

Przeciez taga felga stalowa Ci nie zardzewieje na wylot przez 10 lat ;]

Po co sobie tym w ogole glowe zawracac? :nie_wiem:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, Maciej__ napisał:

NIe prosciej zalozyc kolpaki?

Przeciez taga felga stalowa Ci nie zardzewieje na wylot przez 10 lat ;]

Po co sobie tym w ogole glowe zawracac? :nie_wiem:

Pewnie byłoby prościej, ale jakoś kołpaki mi nie leżą, a poza tym lubię sobie utrudniać życie :mlot:. Póki co, do czasu dopasowania jakiejś osłony, skorzystałem z rady rodem z Doliny Muminków i użyłem wosku do profili zamkniętych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta