Skocz do zawartości

Astra 1.6 200KM - moja opinia


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.12.2018 o 10:41, maro_t napisał:

Po weekendzie naszło mnie jeszcze na napisanie kilku słów o samym silniku 1.6 200KM. Pojeździłem trochę autostradą i cały czas nie mogę się przyzwyczaić jak to jeździ. Przy prędkościach autostradowych przyspiesza z taką lekkością i sprawnie jakby tej jedynki z przodu przy prędkości nie było. Zaczynam rozumieć do czego jest potrzebne ustawienie ogranicznia prędkości maksymalnej. Jedziemy 150km/h, w lusterku widzę że ktoś się zbliża, więc trochę przyspieszam, żeby wyprzedzić tych przede mną, zjeżdżam na prawy pas, patrzę na licznik, jadę 175km/h, zwalniam, za chwilę znowu trzeba "trochę" przyspieszyć, patrzę na licznik: 180km/h. Nie wiadomo kiedy, co i jak ;]. Na pewno jadąc autostradą muszę mieć wyświetloną prędkość między zegarami, wtedy jakoś lepiej do mnie dociera :hehe:

I jeszcze takie spostrzeżenie: to jest mój pierwszy samochód, gdzie komputer pokazuje średnie spalanie praktycznie idealnie zgadzające się z rzeczywistym.

strasznie fajne jak dorośli ludzie odkrywają nagle auto co ma 200KM ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kravitz napisał:

 

To sa normalni ludzie. 

Odkryli auto z 200KM, ma więcej niz trzy biegi i waży poniżej 2,5 tony :)

 

a żeby odebrać telefon, wystarczy nacisnąć guzik na kierownicy. Taka technika ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kravitz napisał:

 

To sa normalni ludzie. 

Odkryli auto z 200KM, ma więcej niz trzy biegi i waży poniżej 2,5 tony :)

Nie no ja rozumiem wszystko, przypomniały mi się szczenięce lata i jak wujek celnik miał odkupiona z parkingu celnego M3 E30 ;] wtedy jak jeszcze nie była klasykiem ;)

Te same wrażenia miałem co teraz @maro_t ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, koNik napisał:

Nie no ja rozumiem wszystko, przypomniały mi się szczenięce lata i jak wujek celnik miał odkupiona z parkingu celnego M3 E30 ;] wtedy jak jeszcze nie była klasykiem ;)

Te same wrażenia miałem co teraz @maro_t ;]

Tylko wtedy nie było zwykłych dupowozów o tych osiągach za takie pieniądze. Maro najwidoczniej nie miał wujka celnika :hm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, koNik napisał:

Nie no ja rozumiem wszystko, przypomniały mi się szczenięce lata i jak wujek celnik miał odkupiona z parkingu celnego M3 E30 ;] wtedy jak jeszcze nie była klasykiem ;)

Te same wrażenia miałem co teraz @maro_t ;]

 

Ja pamiętam jak w wieku 18 czy 19 lat kolega pozyczyl od ciotki i przyprowadzil na weekend Lancie Dedra 1,8T ;]

W porównaniu z Uno, którym się wtedy turlałem to była naprawdę rakieta :ok:

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rado_ napisał:

Tylko wtedy nie było zwykłych dupowozów o tych osiągach za takie pieniądze. Maro najwidoczniej nie miał wujka celnika :hm:

@maro_t jak chcesz to przewiozę Cię autem co ma 800KM oszczędzę Ci przeżywania szoków na jakiś czas ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koNik napisał:

Nie no ja rozumiem wszystko, przypomniały mi się szczenięce lata i jak wujek celnik miał odkupiona z parkingu celnego M3 E30 ;] wtedy jak jeszcze nie była klasykiem ;)

Te same wrażenia miałem co teraz @maro_t ;]

 

Nie każdy był ustawiony.

Wtedy były samochody typu M3, albo inne z czasem do setki 20+ sekund.

 

Możesz tez napisać, że zawsze miałeś banany, ale nie o tym tutaj chyba piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kravitz napisał:

 

Nie każdy był ustawiony.

Wtedy były samochody typu M3, albo inne z czasem do setki 20+ sekund.

 

Możesz tez napisać, że zawsze miałeś banany, ale nie o tym tutaj chyba piszemy.

Ale ja mówię o latach 90. Z tego co pamiętam maro ma zbliżony do mnie wiek ;]

Hello jest XXI wiek a Wy robicie z auta co ma 200KM jakieś nadludzkie odkrycie. ;]

 

Co trzeci sebix ma Beatę E46 z 3.0 dieslem za 15k która idzie tak samo. Bez jaj ;]

Edytowane przez koNik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koNik napisał:

Ale ja mówię o latach 90. Z tego co pamiętam maro ma zbliżony do mnie wiek ;]

Hello jest XXI wiek a Wy robicie z auta co ma 200KM jakieś nadludzkie odkrycie. ;]

 

Jest to odkrycie swego rodzaju, bo jest to auto stosunkowo przystępne, mogące słuzyć idealnie jako rodzinny kompakt, nie bedące jakąś hardcorowa wydumką.

"Typowe auto kowalskiego"

 

Do tej pory wiązało się, to w tej cenie, z małym podskakującym hotchatchem klasy B. Często z jakims durnym wydechem.

A tutaj masz jeszcze całkiem klawe wyposażenie i wygląd najnormalnie zwyczajny.

I spalanie jak widac tez jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:

 

Jest to odkrycie swego rodzaju, bo jest to auto stosunkowo przystępne, mogące słuzyć idealnie jako rodzinny kompakt, nie bedące jakąś hardcorowa wydumką.

"Typowe auto kowalskiego"

 

Do tej pory wiązało się, to w tej cenie, z małym podskakującym hotchatchem klasy B. Często z jakims durnym wydechem.

A tutaj masz jeszcze całkiem klawe wyposażenie i wygląd najnormalnie zwyczajny.

I spalanie jak widac tez jest normalne

Jak widać jednak czasami warto kupić jakieś używane BMW żeby potem nie sikać po nogach że samochód przyspiesza powyżej 140 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koNik napisał:

Ale ja mówię o latach 90. Z tego co pamiętam maro ma zbliżony do mnie wiek ;]

Hello jest XXI wiek a Wy robicie z auta co ma 200KM jakieś nadludzkie odkrycie. ;]

 

Co trzeci sebix ma Beatę E46 z 3.0 dieslem za 15k która idzie tak samo. Bez jaj ;]

Widocznie nie każdy tu był jak sebix, część wychowała się na autach minionej epoki i ani w latach 90-tych, ani w XXI wieku nie jeździła 200KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, koNik napisał:

Jak widać jednak czasami warto kupić jakieś używane BMW żeby potem nie sikać po nogach że samochód przyspiesza powyżej 140

Pewnie gdyby chciał kupic używane to by kupił, ale wątek chyba nie o tym. Dlaczego zawsze zestawiasz nowe auto dla Kowalskiego ze starym wypierdzianym premiumem, którego wartość juz 10 razy sie zamortyzowała? Co proponujesz nowego zamiast tej Astry o zbliżonych parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rado_ napisał:

Że sie nie doczekam? ;l

 

Że dostaniesz odpowiedź w stylu podrasowanej Wołgi speszyl edyszyn, albo BMW lekko do remontu, ale "jaka przyjemność z jaaaazdy". Jak jeździ oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:

 

Że dostaniesz odpowiedź w stylu podrasowanej Wołgi speszyl edyszyn, albo BMW lekko do remontu, ale "jaka przyjemność z jaaaazdy". Jak jeździ oczywiście.

Z tym się liczę, ale mogę udać, że nie zauważyłem odpowiedzi nie na temat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rado_ napisał:

Pewnie gdyby chciał kupic używane to by kupił, ale wątek chyba nie o tym. Dlaczego zawsze zestawiasz nowe auto dla Kowalskiego ze starym wypierdzianym premiumem, którego wartość juz 10 razy sie zamortyzowała? Co proponujesz nowego zamiast tej Astry o zbliżonych parametrach?

Zapewne jakieś Volvo z lat osiemdziesiątych po swapie z doładowaniem na poziomie 5 barów.

Generalnie jedni dojrzewają szybciej, a inni później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rado_ napisał:

Pewnie gdyby chciał kupic używane to by kupił, ale wątek chyba nie o tym. Dlaczego zawsze zestawiasz nowe auto dla Kowalskiego ze starym wypierdzianym premiumem, którego wartość juz 10 razy sie zamortyzowała? Co proponujesz nowego zamiast tej Astry o zbliżonych parametrach?

Ależ Ty bredzisz. Ja się tylko śmieję z podniecania się 200KM autem w 2018r. Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał:
1 minutę temu, koNik napisał:
Ależ Ty bredzisz. Ja się tylko śmieję z podniecania się 200KM autem w 2018r. Nic więcej.

Ale kiedy miał się podniecać? W 2017 jak go jeszcze nie miał?

Nie wiem, może jakby kolega go przewiozl w 2001 swoim audi A6 od Niemca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rado_ napisał:

Poczekam 20 lat, aż mi zaproponuje nowa Ładę z 2018 r. ze swapem z Tesli:vibra:

Tobie to ja mogę zaproponować w kwestii motoryzacyjnej co najwyżej to co w chłopakach nie płaczą Fred Bolcowi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, format napisał:

Zapewne jakieś Volvo z lat osiemdziesiątych po swapie z doładowaniem na poziomie 5 barów.

Generalnie jedni dojrzewają szybciej, a inni później.

Gredzieją znaczy? Na takie popierdulki to 1 bar styka chłopcze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kravitz napisał:

 

Że dostaniesz odpowiedź w stylu podrasowanej Wołgi speszyl edyszyn, albo BMW lekko do remontu, ale "jaka przyjemność z jaaaazdy". Jak jeździ oczywiście.

Eh widać od razu że uderzyłem w lobby sportowych tatusiów z brzuszkiem co to zawsze lewym na obwodnicy mrugają ledzikami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał:

Dla Ciebie miarą człowieka jest to jaka furą jeździ? Nie bądź jak niedzielny Janusz.

 

Jesteś niesamowity. Wymyślasz to sam wszystko? Z Ryszardem w partii Razem tfu Teraz! powinieneś jak bum cyk cyk działać ;]

 

Przekładając na Polski - gdzie ja coś takiego napisałem Radosławie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, koNik napisał:

Gredzieją znaczy?

Zwał jak zwał. W największym skrócie dzieciaci przestają się podniecać paleniem kapcia czy jeżdżeniem bokami po rondach, zwracają więcej uwagi na takie rzeczy jak ilość gwiazdek w NCAP, czy tematy ułatwiające im codzienny żywot, adaptacyjne tempomaty, dobre światła itd. I wydaje mi się że podnieta @maro_t na Astrę do której się odnosisz jest podnietą na 200hp tylko dla Ciebie (i może jeszcze kilku innych, nazwijmy ich, fanów motoryzacji). Z mojej optyki Maro jara się raczej zupełnie innym spektrum rzeczy, których ty zwyczajnie nie zauważasz. I oczywiście 200hp gdzieś tam po drodze jest (bo zwyczajnie bezpieczniej na polskich drogach jest mieć więcej mocy pod stopą niż 90% innych pojazdów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rado_ napisał:
9 minut temu, koNik napisał:
Tobie to ja mogę zaproponować w kwestii motoryzacyjnej co najwyżej to co w chłopakach nie płaczą Fred Bolcowi ;]

Kojarzę, że był to kolejny odcinek Szybkich i wściekłych na VHS?

Tak tam właśnie mieli taką Alfę co świecie koni miała. I wskazówka się poruszała tak jakby tej jedynki z przodu normalnie nie było na blacie! Niesamowite uczucie, można Szwagropolu normalnie w dupę wjechać jak się człowiek zapomni i muśnie za mocno ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koNik napisał:

Jesteś niesamowity. Wymyślasz to sam wszystko? Z Ryszardem w partii Razem tfu Teraz! powinieneś jak bum cyk cyk działać ;]

 

Przekładając na Polski - gdzie ja coś takiego napisałem Radosławie?

Zwróć uwagę że nie jesteśmy na HP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał:

Zwał jak zwał. W największym skrócie dzieciaci przestają się podniecać paleniem kapcia czy jeżdżeniem bokami po rondach, zwracają więcej uwagi na takie rzeczy jak ilość gwiazdek w NCAP, czy tematy ułatwiające im codzienny żywot, adaptacyjne tempomaty, dobre światła itd. I wydaje mi się że podnieta @maro_t na Astrę do której się nie odnosisz jest podnietą na 200hp tylko dla Ciebie (i może jeszcze kilku innych, nazwijmy ich, fanów motoryzacji). Z mojej optyki Maro jara się raczej zupełnie innym spektrum rzeczy, których ty zwyczajnie nie zauważasz. I oczywiście 200hp gdzieś tam po drodze jest (bo zwyczajnie bezpieczniej na polskich drogach jest mieć więcej mocy pod stopą niż 90% innych pojazdów).

Odnosiłem się gdybyś nie zauwazyl do konkretnego posta ;] i nie ja rozkręciłem gownoburze tylko nasz dyżurny antyklerykał ;]

Edytowane przez koNik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koNik napisał:

Nie wiem, może jakby kolega go przewiozl w 2001 swoim audi A6 od Niemca ;)

 

w 2001 roku to ja o ile dobrze pamiętam jeździłem daewoo nexia. Jak mi tata pożyczył oczywiście. Ale potem niexię ukradli i jeździłem tylko pociągiem i tramwajem. Jestem z takiej patologicznej rodziny, która nie posiada krewnych w Niemczech, do których miałbym jeździć i się podniecać ich motoryzacją. Co więcej, nigdy nawet w Niemczech nie byłem, bo kierunek to jest mało wakacyjny, a robotę mam na miejscu. Z domu wyniosłem wartość taką, że samochód ma być możliwe tani, prosty i nie nadwyrężać budżetu. I tak też robię, dlatego przerobiłem już kilka daewoo, fiatów czy nowszych Koreańców. Prostych, tanich, zwykłych. Gdyż zasadniczo samochód to tylko samochód. Każdy ma koła, silnik, różnica jest taka, że w jednym jest trochę ciszej albo więcej miejsca, a w innym nie. Ostatnio podjąłem decyzję o zakupie kolejnego zwykłego auta, więc dołożyłem trochę i auto to zamiast podstawowego silnika posiada taki 200KM. Ale jakby miał 100KM to też by jeździł. I opisuję swoje wrażenia. W porównaniu z tym, czym jeździłem ostatnio czyli Suzuki Swift 92KM albo Kia Rio 109KM to Astra 200KM jest jak dla mnie super szybka. I tyle tego podniecania. ;] Jakby nie była to też bym jeździł i raczej nigdzie nie dojechał bym później. Do tego ma duży bagażnik, więc mogę przewieźć szafkę z Ikei, albo bieżnię, jest całkiem cicha, mało pali i ma ogrzewaną kierownicę, bo mi marzną ręce. Teraz w zimie na pewno bardziej sobie cenię tę kierownicę niż te 200KM. Dla mnie to tylko samochód. Taki kupiłem, więc z takiego posiadania opisuję wrażenia. Nie mam doświadczenia ze starymi BMW, nowymi też. W ogóle nigdy nie prowadziłem żadnego BMW czy nigdy nie tankowałem oleju napędowego. I co z tego? Nic. ;]

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niesamowity. Wymyślasz to sam wszystko? Z Ryszardem w partii Razem tfu Teraz! powinieneś jak bum cyk cyk działać ;]
 
Przekładając na Polski - gdzie ja coś takiego napisałem Radosławie?
Odniosłem takie wrażenie, pomysł z tatusiem z brzuszkiem nie wyszedł ode mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, koNik napisał:

Eh widać od razu że uderzyłem w lobby sportowych tatusiów z brzuszkiem co to zawsze lewym na obwodnicy mrugają ledzikami ;]

 

Nie chciałbyś ze mną jechac. Kazdy pasażer czuje ze się starzeje. Nawet żona mnie pogania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:

 

Nie chciałbyś ze mną jechac. Kazdy pasażer czuje ze się starzeje. Nawet żona mnie pogania.

Też tak jeżdżę aczkolwiek to zależy od wozu. Mój styl jazdy koresponduje z jego charakterem ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maro_t napisał:

 

w 2001 roku to ja o ile dobrze pamiętam jeździłem daewoo nexia. Jak mi tata pożyczył oczywiście. Ale potem niexię ukradli i jeździłem tylko pociągiem i tramwajem. Jestem z takiej patologicznej rodziny, która nie posiada krewnych w Niemczech, do których miałbym jeździć i się podniecać ich motoryzacją. Co więcej, nigdy nawet w Niemczech nie byłem, bo kierunek to jest mało wakacyjny, a robotę mam na miejscu. Z domu wyniosłem wartość taką, że samochód ma być możliwe tani, prosty i nie nadwyrężać budżetu. I tak też robię, dlatego przerobiłem już kilka daewoo, fiatów czy nowszych Koreańców. Prostych, tanich, zwykłych. Gdyż zasadniczo samochód to tylko samochód. Każdy ma koła, silnik, różnica jest taka, że w jednym jest trochę ciszej albo więcej miejsca, a w innym nie. Ostatnio podjąłem decyzję o zakupie kolejnego zwykłego auta, więc dołożyłem trochę i auto to zamiast podstawowego silnika posiada taki 200KM. Ale jakby miał 100KM to też by jeździł. I opisuję swoje wrażenia. W porównaniu z tym, czym jeździłem ostatnio czyli Suzuki Swift 92KM albo Kia Rio 109KM to Astra 200KM jest jak dla mnie super szybka. I tyle tego podniecania. ;] Jakby nie była to też bym jeździł i raczej nigdzie nie dojechał bym później. Do tego ma duży bagażnik, więc mogę przewieźć szafkę z Ikei, albo bieżnię, jest całkiem cicha, mało pali i ma ogrzewaną kierownicę, bo mi marzną ręce. Teraz w zimie na pewno bardziej sobie cenię tę kierownicę niż te 200KM. Dla mnie to tylko samochód. Taki kupiłem, więc z takiego posiadania opisuję wrażenia. Nie mam doświadczenia ze starymi BMW, nowymi też. W ogóle nigdy nie prowadziłem żadnego BMW czy nigdy nie tankowałem oleju napędowego. I co z tego? Nic. ;]

Ja to wiem. Mój pierwszy post był raczej z przymrużeniem oka co chyba widać. Potem się zrobila ideologiczna gownoburza ale już koniec to ;]

Cieszę się Twoim szczęściem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rado_ napisał:

Odniosłem takie wrażenie, pomysł z tatusiem z brzuszkiem nie wyszedł ode mnie emoji16.png

 Cóż nadzwyczaj łatwo Wam przychodzi płynne przejście od dowolnego tematu do wyśmiewania mego hobby ;]

 

Więc trza się bronić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.