Skocz do zawartości

Astra 1.6 200KM - moja opinia


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

jest w menu na tablecie opcja "Automatyczne odparowanie szyby przedniej". Ale wyłączenie jej nic nie zmienia. Rzuciłem temat na forum Astry, jest kilka osób które mają tak samo, ktoś napisał, że u niego się nie włącza samo, ale większość odpowiedzi dostałem na zasadzie "a po co to ruszać, masz auto to ustaw na auto" :hehe:.

Ale masz rację, trzeba coś poszperać. Podobny problem miałem w Rio, tam zawsze po ustawieniu nawiewu na szybę włączała się klima i trzeba ją było wyłączać (przynajmniej się dało). Po uruchomieniu auta przy ustawionym nawiewie na szybę też się włączała i też trzeba ją było wyłączać. Ale dało się wyłączyć tę opcję na stałe, trzeba było 6 razy szybko przycisnąć obieg zamknięty czy jakoś tak. Może tutaj jest podobna tajemnicza kombinacja

W corsie E, jak włączę nawiew na szybę to oczywiście klima chodzi i jeszcze wiatrak włącza się na maxa :O

Można to wtedy zmniejszyć, ale za każdym kolejnym przełączeniem na szybę jest to samo. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomy napisał:

W corsie E, jak włączę nawiew na szybę to oczywiście klima chodzi i jeszcze wiatrak włącza się na maxa :O

Można to wtedy zmniejszyć, ale za każdym kolejnym przełączeniem na szybę jest to samo. :oslabiony:

 

Bo to jest guzik do szybkiego odparowania szyby, a nie ustawienia nadmuchu na szybe ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Bo to jest guzik do szybkiego odparowania szyby, a nie ustawienia nadmuchu na szybe ;] 

W większości aut jest znaczek szyby przy pokrętle, a tu co jest jakiś przycisk więc tak używam, dobrze że nie muszę często jeździć :phi:

z21314577IH,Opel-Corsa-1-0-Turbo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomy napisał:

W większości aut jest znaczek szyby przy pokrętle, a tu co jest jakiś przycisk więc tak używam, dobrze że nie muszę często jeździć :phi:

 

No i ten przycisk działa tak jak napisales ;]

Jak chcesz mieć zwykly nawiew tylko na szybe, to ustaw pokretlo tam gdzie jest strzalka w gore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomy napisał:

W corsie E, jak włączę nawiew na szybę to oczywiście klima chodzi i jeszcze wiatrak włącza się na maxa :O

Można to wtedy zmniejszyć, ale za każdym kolejnym przełączeniem na szybę jest to samo. :oslabiony:

Jak by kolega przeczytał instrukcje to by wiedział, że to funkcja szybkiego odparowania szyb. Gdzie ma dmuchać ustawiasz pokrętłem, pozycja z strzałką w górę odpowiada za nadmuchu na szybę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sdss napisał:

Jak by kolega przeczytał instrukcje to by wiedział, że to funkcja szybkiego odparowania szyb. Gdzie ma dmuchać ustawiasz pokrętłem, pozycja z strzałką w górę odpowiada za nadmuchu na szybę.

 

Instrukcji faktycznie nie widział i nie czytał i jeździ okazjonalnie, bo to :piekna: auto.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maro_t napisał:

 

niecałe 2500 mi wyszło. Ale brałem lepsze AC z samochodem zastępczym non stop.

super oferta, znajomy za 2 letnie s60 o podobnej wartości musi bulić 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rado_ napisał:

a ja od 5 lat płace własciwie to samo, mimo, ze wartość spadła o 50%. Zawsze na nowe auto są lepsze warunki.

Podejrzewam, że magia pierwszego roku i dobra oferta od dealera. Potem może nie być tak kolorowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lucash napisał:

Podejrzewam, że magia pierwszego roku i dobra oferta od dealera. Potem może nie być tak kolorowo. 

Potem dochodzi też zniesienie amortyzacji, udziału własnego ... i cena pakietu rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał:

Podejrzewam, że magia pierwszego roku i dobra oferta od dealera. Potem może nie być tak kolorowo. 

Generalnie pakiety dilerskie są tańsze od "rynku" średnio do 4-5 roku użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rado_ napisał:

a ja od 5 lat płace własciwie to samo, mimo, ze wartość spadła o 50%. Zawsze na nowe auto są lepsze warunki.

Wartość spada o połowę,  ale ceny części nie spadają więc dlatego prawie taka sama stawka. Kradzieżowe AC to 5-10% całej polisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość spada o połowę,  ale ceny części nie spadają więc dlatego prawie taka sama stawka. Kradzieżowe AC to 5-10% całej polisy. 
Trochę lipa z kradziezowym. A lat bezszkodowych co raz wiecej i słabo to sie przekłada na stawkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mike_wwl napisał:

Wartość spada o połowę,  ale ceny części nie spadają więc dlatego prawie taka sama stawka. Kradzieżowe AC to 5-10% całej polisy. 

Tylko naprawa do max 70% z np. 100 koła, to nie z 50 czy 30.

Tak wiem, że nie zawsze o całkę się ocieramy.

Ja 7 lat płaciłem tyle samo, zanim x1,5 wyskoczyli.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Tylko naprawa do max 70% z np. 100 koła, to nie z 50 czy 30.

Tak wiem, że nie zawsze o całkę się ocieramy.

Ja 7 lat płaciłem tyle samo, zanim x1,5 wyskoczyli.

Kalkulacja składki nie zakłada,  że zawsze będziesz miał prawie całkę. Statystyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Rado_ napisał:
45 minut temu, Mike_wwl napisał:
Wartość spada o połowę,  ale ceny części nie spadają więc dlatego prawie taka sama stawka. Kradzieżowe AC to 5-10% całej polisy. 

Trochę lipa z kradziezowym. A lat bezszkodowych co raz wiecej i słabo to sie przekłada na stawkę.

To tylko statystyka,  jest zdecydowanie  więcej wypłat za naprawy powypadkowe niż za kradzieże w związku z czym lwia  część składki jest "na naprawy". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały update. Zmieniłem opony na zimowe. Kupiłem Dunlop Winter Sport 5. Rozmiar ten sam co letnie, bo ta sama felga: 225/45R17. Jest dużo ciszej. Co tylko potwierdza, że te letnie Turanzy są badziewne.
Są, generalnie to średniej klasy opona, słabo się nadaje do 200hp na ośce. Sprzedaj to i na lato weź sobie r888

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, format napisał:

Są, generalnie to średniej klasy opona, słabo się nadaje do 200hp na ośce. Sprzedaj to i na lato weź sobie r888

 


 

 

 

Toyo R888 do użytkowanego na co dzień dupowozu?! Pomysł z gatunku fatalnych.

 

Edytowane przez ztj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, format napisał:

Cóż, to niestety jedyna szansa na odrobinę trakcji w tym aucie

 

R888 to kompletny przeżytek, zarówno w świecie amatorskiego motorsportu, jak i alternatywy dla opon cywilnych do jazdy na co dzień. Na rynku jest mnóstwo opon UHP, które pod każdym względem byłyby tu lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R888 to kompletny przeżytek, zarówno w świecie amatorskiego motorsportu, jak i alternatywy dla opon cywilnych do jazdy na co dzień. Na rynku jest mnóstwo opon UHP, które pod każdym względem byłyby tu lepszym wyborem.
O proszę, rzuć zatem jakąś lepszą alternatywą.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalem automatu ale w Polsce 9/10 automatow bylo do remontow gdzie sprzedajacy ratowali skrzynie wymiana oleju i natychmiast pozniej chcieli sprzedac. W tym 10 gdyby nie pol blotnika w szpachli 3mm to kupilbym :(

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja szukalem automatu ale w Polsce 9/10 automatow bylo do remontow gdzie sprzedajacy ratowali skrzynie wymiana oleju i natychmiast pozniej chcieli sprzedac. W tym 10 gdyby nie pol blotnika w szpachli 3mm to kupilbym


Szukałeś używanego 1.6 200hp AT? Tych aut w Polsce jest kilka sztuk i raczej wszystkie są jeszcze na gwarancji.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, format napisał:

Z tego co widzę nie ma ich w rozmiarze 225/45/17

tapatalked
 

To był tylko pierwszy z brzegu przykład, bez sprawdzania dostępności rozmiaru. Praktycznie każda opona Michelina z serii Pilot Sport będzie lepszym wyborem do tego typu auta niż Toyo. 

 

R888 to opona na wodzie niebezpieczna, na suchym trzymająca dobrze, ale bez szału. Poza tym bardzo głośna, ciężka, mało trwała i stosunkowo droga. Jej największą zaletą jest na dzień dzisiejszy chyba jedynie ładny, sportowy wygląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Szukałeś używanego 1.6 200hp AT? Tych aut w Polsce jest kilka sztuk i raczej wszystkie są jeszcze na gwarancji.

tapatalked

Szukalem vana 7 osobowego typu Espace lub Galaxy w automacie.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był tylko pierwszy z brzegu przykład, bez sprawdzania dostępności rozmiaru. Praktycznie każda opona Michelina z serii Pilot Sport będzie lepszym wyborem do tego typu auta niż Toyo. 
 
R888 to opona na wodzie niebezpieczna, na suchym trzymająca dobrze, ale bez szału. Poza tym bardzo głośna, ciężka, mało trwała i stosunkowo droga. Jej największą zaletą jest na dzień dzisiejszy chyba jedynie ładny, sportowy wygląd. 
Spoko, to już wiemy. By jednak nie odkrywać koła na nowo warto zapytać o alternatywę dla rozmiaru w którym auto z tematu jest homologowane.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2018 o 12:58, Maciej__ napisał:

 

No i ten przycisk działa tak jak napisales ;]

Jak chcesz mieć zwykly nawiew tylko na szybe, to ustaw pokretlo tam gdzie jest strzalka w gore ;)

w cromie  na szybe i klima wlacza i mega nawiew. uzywam  sporadycznie by nie powiedziec w ogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 24.10.2018 o 22:00, lucash napisał:

100 za kompakta dobrze wyposażonego to nie żaden wyczyn. W zasadzie to bez 100 to nie ma po co z domu wychodzić do salonu. Opel jako jedyny daje taką moc. Seat jest ciut tańszy ale moim zdaniem Opel jest przyjemniejszy w środku. Ja po rekomendacjach @prawoimotoryzacja pobiegłem do salonu Seata i....szybciej z niego wychodziłem rozczarowany jakością. Nie taki Opel zły jak go malują ;)  

Jaką wersję Leona oglądałeś? Wszystko poniżej Xcellnece bądź FR jest słabe, ale i jedna i druga wersja jest naprawdę spoko, jak na klasę kompakt. Leon na pewno wygrywa jazdą z Astrą, chociaż Ledy w Astrze są dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, rzuć zatem jakąś lepszą alternatywą.

tapatalked

Jeśli nic się w jakości nie zmieniło to u mnie przez 80 tys bardzo dobrze jeździło się na uniroyal rain sport w tym rozmiarze. Zarówno po mieście jak i na trasie.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jaką wersję Leona oglądałeś? Wszystko poniżej Xcellnece bądź FR jest słabe, ale i jedna i druga wersja jest naprawdę spoko, jak na klasę kompakt. Leon na pewno wygrywa jazdą z Astrą, chociaż Ledy w Astrze są dużo lepsze.

Ja mialem zastepcza style 1.285KM albo nawet ta nizsza i niczego nie brakowalo. Kokpit sam w sobie jest brzydki niezaleznie w jakiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pij napisał:

Jeśli nic się w jakości nie zmieniło to u mnie przez 80 tys bardzo dobrze jeździło się na uniroyal rain sport w tym rozmiarze. Zarówno po mieście jak i na trasie.

Ale to chyba nie jest UHP :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujekcybul napisał:

Ja mialem zastepcza style 1.285KM albo nawet ta nizsza i niczego nie brakowalo. Kokpit sam w sobie jest brzydki niezaleznie w jakiej wersji.

Zupełnie inny obraz jest tego samochodu w wersjach fr/xcellence. Wszystko poniżej wygląda kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie jest UHP :hmm:
U mnie w Q 1.8T po sofcie trakcja była ok, przy ruszaniu, w zakrętach i przy hamowaniu.
Na lato będę kupował nowe opony, chętnie bym do nich wrócił, ale gdzieś czytałem ze kolejny model już taki dobry nie jest.


Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pij napisał:

U mnie w Q 1.8T po sofcie trakcja była ok, przy ruszaniu, w zakrętach i przy hamowaniu.
Na lato będę kupował nowe opony, chętnie bym do nich wrócił, ale gdzieś czytałem ze kolejny model już taki dobry nie jest.

No ale ty masz quattro. U mnie, w kluchowatej Astrze z 200hp/300nm na ośce jest średnio z ruszaniem. I nie wynika to z tego że Michelin Crossclimate którą teraz ujeżdżam jest złą oponą. Wolałbym to naprawić dobrze klejącą oponą, R888 czy innym 595RS-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ty masz quattro. U mnie, w kluchowatej Astrze z 200hp/300nm na ośce jest średnio z ruszaniem. I nie wynika to z tego że Michelin Crossclimate którą teraz ujeżdżam jest złą oponą. Wolałbym to naprawić dobrze klejącą oponą, R888 czy innym 595RS-R.
No tak, uślizg koła i elektronika odcina.


Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pij napisał:

No tak, uślizg koła i elektronika odcina.

Umiem tym ruszać, bez TC i bez palenia opon, to żadna filozofia, niestety wówczas pełny gaz mogę nacisnąć dopiero na trójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem tym ruszać, bez TC i bez palenia opon, to żadna filozofia, niestety wówczas pełny gaz mogę nacisnąć dopiero na trójce.
Jasne, nie mniej jest to ograniczenie w ostrzejszym starcie. Tylko lepiej klejąca opona coś poprawi.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.