Skocz do zawartości

Astra 1.6 200KM - moja opinia


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

@maro_t Jak głęboka jest ta dziura? Wyjąłeś wbity przedmiot, żeby można to było sprawdzić, czy sam wypadł? Odliczając wysokość bieżnika, do konstrukcji stalowej zostaje ok 2 mm gumy. Jeżeli zostały przecięte druty, a powietrze nie schodzi, to wulkanizator powinien wkleić w tym miejscu od wewnątrz wkład naprawczy z włóknem. Ja stosuję takie https://sklep.tiptopol.pl/naprawa-opon/material-wulkanizacyjne/wklady-do-opon-radialnych/radialny-wklad-naprawczy-110-tl-75-x-55-mm-rema-tip-top.html Później możesz spokojnie jeździć.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczorek79 napisał:

@maro_t Jak głęboka jest ta dziura? Wyjąłeś wbity przedmiot, żeby można to było sprawdzić, czy sam wypadł? Odliczając wysokość bieżnika, do konstrukcji stalowej zostaje ok 2 mm gumy. Jeżeli zostały przecięte druty, a powietrze nie schodzi, to wulkanizator powinien wkleić w tym miejscu od wewnątrz wkład naprawczy z włóknem. Ja stosuję takie https://sklep.tiptopol.pl/naprawa-opon/material-wulkanizacyjne/wklady-do-opon-radialnych/radialny-wklad-naprawczy-110-tl-75-x-55-mm-rema-tip-top.html Później możesz spokojnie jeździć.

 

dzięki. To był kamyk. Taki bardzo ostry. Mam wrażenie że na spodzie dziury widać kawałki metalowych drutów. Dobra, jutro gdzieś z tym podjadę dla spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 14.11.2018 o 17:51, ztj napisał:

To był tylko pierwszy z brzegu przykład, bez sprawdzania dostępności rozmiaru. Praktycznie każda opona Michelina z serii Pilot Sport będzie lepszym wyborem do tego typu auta niż Toyo. 

 

R888 to opona na wodzie niebezpieczna, na suchym trzymająca dobrze, ale bez szału. Poza tym bardzo głośna, ciężka, mało trwała i stosunkowo droga. Jej największą zaletą jest na dzień dzisiejszy chyba jedynie ładny, sportowy wygląd. 

 

No dobra, zamawiam właśnie letnie 225/40R18 i stanąłem przed wyborem, albo Michelin Pilot Sport 4, albo Pilot Sport Cup 2. Generalnie problem jaki w Astra 1.5t mam wszyscy widzą, tracę trakcję na pierwszych dwóch biegach, na odrobinę słabszej nawierzchni również na trójce, a na mokrej zdarza się że i na czwórce. Ktoś ma ochotę coś podpowiedzieć?

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ⠀ napisał:

 

No dobra, zamawiam właśnie letnie 225/40R18 i stanąłem przed wyborem, albo Michelin Pilot Sport 4, albo Pilot Sport Cup 2. Generalnie problem jaki w Astra 1.5t mam wszyscy widzą, tracę trakcję na pierwszych dwóch biegach, na odrobinę słabszej nawierzchni również na trójce, a na mokrej zdarza się że i na czwórce. Ktoś ma ochotę coś podpowiedzieć?

 

Ja mam w cuprze conti i jest calkiem fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 11:26, Łukasz___F napisał:

Myślę że Cup 2 średnio się nadają do jazdy na codzień. To są idealne opony ale jak jest temperatura powyżej 15-20 stopni. :ok:

 

No właśnie, istnieje jednak większa szansa na wywinięcie orła na mokrym.

 

Dnia 11.01.2020 o 11:27, Vadero napisał:

 

Ja mam w cuprze conti i jest calkiem fajnie. 

 

ContiSportContact 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ⠀ napisał:

 

No właśnie, istnieje jednak większa szansa na wywinięcie orła na mokrym.

Nie tylko na mokrym,  jak tych opon nie rozgrzejesz to na suchym też nie mają przyczepności. 

Tylko ja pisze o rozmiarze powyzej 300 więc nie wiem czy w "standardowych" rozmiarach jest identycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestainy któreś kleją mi się jak głupie niezależnie od tego czy suche czy mokre (ale docisk mają dobry bo Insignia A to ciężka krowa) a i nie ścierają się za szybko z tego co widze-sprawdze jak młodego będę wiózł na basen które to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 11:35, Vadero napisał:
5P

No spoko, ale z tego co widzę nie ma 5P w tym rozmiarze.

tapatalked
 

 

Dnia 11.01.2020 o 11:48, Marcin79 napisał:
no tak napęd na przód....

Widziałeś kiedyś Astrę z napędem na tył?

tapatalked
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin79 napisał:

no tak napęd na przód.... :)

220 KM Laguna dawała radę. Mimo braku jakiegoś wyrafinowanego zawieszenia. Focus RS miał jeszcze więcej. I też jakoś dawał radę. Tam jest duży silnik i podwozie przystosowane do połowy mniej. Więc działa jak działa. Natomiast pieniądze za jakie to sprzedawali powodowało że i tak to była okazja jakich mało.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ⠀ napisał:

 

No dobra, zamawiam właśnie letnie 225/40R18 i stanąłem przed wyborem, albo Michelin Pilot Sport 4, albo Pilot Sport Cup 2. Generalnie problem jaki w Astra 1.5t mam wszyscy widzą, tracę trakcję na pierwszych dwóch biegach, na odrobinę słabszej nawierzchni również na trójce, a na mokrej zdarza się że i na czwórce. Ktoś ma ochotę coś podpowiedzieć?

Nokiany zLine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na szersze "gumy"? przykładowo 245.
 
Takie zabiegi niwelują nieco wymienione przez Ciebie objawy z trakcją
Mam homologację na 225

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 11:08, ⠀ napisał:

 

No dobra, zamawiam właśnie letnie 225/40R18 i stanąłem przed wyborem, albo Michelin Pilot Sport 4, albo Pilot Sport Cup 2. Generalnie problem jaki w Astra 1.5t mam wszyscy widzą, tracę trakcję na pierwszych dwóch biegach, na odrobinę słabszej nawierzchni również na trójce, a na mokrej zdarza się że i na czwórce. Ktoś ma ochotę coś podpowiedzieć?

W BMW mam Continental Premium Contact 6 daja rade przy gorszej przyczepnosci asr nie interweniuje tak jak na zimowkach. W Fiescie po chipie mam sport contact i niestety na mokrym nie ma trakcji ale nawet jak ESP wylacze to miela ale ida bez sciagania i myszkowania po drodze. Takze szedlbym w strone Continental.

 

Dnia 11.01.2020 o 23:04, jacob24 napisał:

Jest szansa na szersze "gumy"? przykładowo 245.

 

Takie zabiegi niwelują nieco wymienione przez Ciebie objawy z trakcją

Na mokrym tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

W BMW mam Continental Premium Contact 6 daja rade przy gorszej przyczepnosci asr nie interweniuje tak jak na zimowkach. 

Ktoś tutaj dawno temu wrzucał zdjęcia ułożenia silnika BMW 1 w odniesieniu do osi i zawieszenia, co dowodziło z czego wynika niemal idealne rozłożenie masy AFAIR 50:50. To oczywiście przekłada się własciwości jezdne i prowadzenie. IMO Opel jest po drugiej strony, bo te "obecne" auta nigdy dobrze nie jeździły a ich konstruktorzy mieli zupełnie inne wytyczne :)

BTW. W Subaru miałem 250KM, opony 215/55 i praktycznie nie dało się stracić trakcji na suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sherif napisał:

Ktoś tutaj dawno temu wrzucał zdjęcia ułożenia silnika BMW 1 w odniesieniu do osi i zawieszenia, co dowodziło z czego wynika niemal idealne rozłożenie masy AFAIR 50:50. To oczywiście przekłada się własciwości jezdne i prowadzenie. IMO Opel jest po drugiej strony, bo te "obecne" auta nigdy dobrze nie jeździły a ich konstruktorzy mieli zupełnie inne wytyczne :)

BTW. W Subaru miałem 250KM, opony 215/55 i praktycznie nie dało się stracić trakcji na suchym.

Na suchym to ok ale jak bylo na mokrym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sherif Praktycznie w każdym BMW silnik jest za osią. W e46 miałem pierwszy cylinder na wysokości osi, pozostałe 5 cylindrów za osią. Na wadze wyszło, że tylna oś ma 20 kg więcej od przedniej. W 1er mam cały silnik R4 za osią, w bagażniku akumulator, ale na wadze jeszcze nie byłem. Pomimo ponad 200 KM kompletnie żadnych problemów przy ostrym ruszaniu, ani na letnich Bridgestone 225, ani na zimowych Michelin 205.

Odnośnie Subaru, przewiózł mnie kumpel Imprezą wrx 280 KM, na łysych oponach 215, przy temperaturze ok 12 stopni i mokrej jezdni. To auto było przyklejone, a ja nie nadążałem z łapaniem się uchwytów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 13:37, sherif napisał:

BTW. W Subaru miałem 250KM, opony 215/55 i praktycznie nie dało się stracić trakcji na suchym.

 

Tak. Ale za cenę tego Opla to sobie mogłeś co najwyżej kupić Imprezę o porażającej mocy 107 KM (teraz chyba 115) i bieda wersje. I pewnie jeszcze demo  :)

 

Dnia 12.01.2020 o 14:01, wujekcybul napisał:

Na suchym to ok ale jak bylo na mokrym?

 

Na mokrym jest tak samo. I jest to mocno zdradliwe bo jak trzeba zahamować to robi się problem  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te crossclimate+ nie dają rady? Wcześniej byłeś z nich zadowolony.

Wysłane z mojego moto

Generalnie jestem z nich zadowolony. Ale mam dość specyficzny dla tego konkretnego samochodu problem, lekki przód i ośka bez szpery.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ⠀ napisał:

Generalnie jestem z nich zadowolony. Ale mam dość specyficzny dla tego konkretnego samochodu problem, lekki przód i ośka bez szpery.

tapatalked
 

oponami tego chyba nie rozwiążesz, może mały upgrade skrzyni?

https://inter-rally.pl/product-pol-50538-Szpera-helikalna-torsen-Opel-Astra-Corsa-M32-6spdOPC-VXR.html

torsen w codziennym użytkowaniu akurat sprawdza się znakomicie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SorenLorenson napisał:

oponami tego chyba nie rozwiążesz

 

Mówisz że nie zmniejszę problemu braku trakcji klejącymi oponami?

PS. M32 jest chyba pięćdziesiąt różnych rodzajów, nie będę się z tego dotoryzował, zresztą to tatusiowóz na gwarancji, no i wyrosłem już z centomaniackich tuningów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@⠀ Niby tak, ale taki brak trakcji jest frustrujący. W mojej Mito w trybie Dynamic   na 3 biegu bez problemu gubi przednia oś przyczepność. Opony zimowe oraz letnie z klasy budżetowej wiec planuje zmianę na coś premium i wtedy zobaczę. 
Powinno być lepiej bo już raz przerabiałem  wymianę Kormoranów na GY Eagle3 - miazga jednym słowem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stig napisał:

@⠀ Niby tak, ale taki brak trakcji jest frustrujący. W mojej Mito w trybie Dynamic   na 3 biegu bez problemu gubi przednia oś przyczepność. Opony zimowe oraz letnie z klasy budżetowej wiec planuje zmianę na coś premium i wtedy zobaczę. 
Powinno być lepiej bo już raz przerabiałem  wymianę Kormoranów na GY Eagle3 - miazga jednym słowem. 

Na 3cim biegu gubi? To musi być pomodzone niezle :ok: U mnie na 3cim w pierdziawce już leci bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SorenLorenson napisał:

oponami tego chyba nie rozwiążesz, może mały upgrade skrzyni?

 

rozwiązać nie rozwiąże, ale myślę że dobrymi oponami można trochę zmniejszyć ten problem. A jest to najprostszy i najtańszy (różnica między "zwykłymi" przyzwoitymi oponami, a bardzo dobrymi to będzie kilkaset pln na komplecie) sposób na zmniejszenie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcG napisał:

Może wystarczy esp włączyć ;]

w moim 105 konnym kombi rozkład masy jest taki, że przy podjeździe pod górkę też potrafię zerwać przyczepność na 2gim biegu nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Na śniegu też zdecydowanie mniej trakcji niż w kompaktach. Po prostu tanie kombi tak mają

Edytowane przez SorenLorenson
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się chwalił, że do podobnej Astry kupił Yokohama. Dopytałem o model - Advan Sport. Twierdzi, że przyczepność super i jest duży progres w stosunku do poprzednich gum - miał chyba Conti.
Pierwszy montaż to zazwyczaj Turanza T001. Okropna opona.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

no to hop i odgrzewamy kotleta :). Minęło 2 lata i akurat równe 50 tys. km od zakupu. No i jest pierwszy fackup. Na przeglądzie zauważyli wyciek oleju, ale nie potrafią dobrze ustalić z czego. Umyli, mam jeździć 2 tyg. i jechać na diagnozę. A potem pewnie umawiać się na naprawę i będę znał mechaników w ASO jak w tym dowcipie o Alfie Romeo, tylko że ja mam Opla. Dobrze że gwarancja na 5 lat wykupiona.

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
8 minut temu, maro_t napisał(a):

no to jeszcze raz hop, odświeżamy wątek sprzed pięciu lat. Właśnie minęło 5 lat od zakupu Astry i należy się małe podsumowanie. Przebieg na dziś: 105 tys km.

 

Ople to byly dobre auta za czasow GM, w kategorii value for money w zasadzie bez konkurencji :ok:

Tak dla porownania, moja byla Astra J 1,4T 140KM, obecnie jezdzi nia ojciec. Po 6,5 roku przebieg ok 90kkm.

Do tej pory, pomijajac olej i filtry, wymienione zarowki do swiatel dziennych, tarcze + klocki z tylu przy 80kkm i raz komplet swiec.

Na przedluzonej gwarancji dali nowa cewke, ale szczerze mowiac nie bylo zadnych objawow i zrobili na przegladzie przy okazji wymiany swiec po 60kkm.

Ja nic nie zglaszalem, zadnych bledow ani szarpania nie bylo.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał(a):

Nowych usterek nie znaleźli i oby tak dalej.

Mam Astrę K w tym samym wieku z automatem i ze słabszym silnikiem 1.4 150 KM. Poza eksploatacją żadnych dodatkowych wydatków nie było. przebieg nieco mniejszy od Twojego. Samochód bezproblemowy. :)

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Ople to byly dobre auta za czasow GM, w kategorii value for money w zasadzie bez konkurencji :ok:

Trudno się nie zgodzić. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał(a):

Przebieg na dziś: 105 tys km

 

pamiętam jak po 100tys km fiat zaczął mieć już nietypowe usterki...

-półoś

-klimatronik

-linki skrzyni biegów

 

to było na początek ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

 

pamiętam jak po 100tys km fiat zaczął mieć już nietypowe usterki...

-półoś

-klimatronik

-linki skrzyni biegów

 

to było na początek ;] 

 

ja pamiętam że skrzynię biegów naprawiałem przy 90 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

ja pamiętam że skrzynię biegów naprawiałem przy 90 tys. km

a gruchnęło czy profilaktycznie bo już było słychać? Ja robiłem w stylu "jeździć obserwować" i tak śmigała do 173kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Ty jesteś pechowy. Tobie się nawet THP popsuł a mój sąsiad twierdzi że się nie psuje. I kupił drugiego Mini z tym wynalazkiem ;]

U mnie zawsze wszystkie wady się objawią. To chyba jest potwierdzenie, że jazda na krótkich odcinkach, głównie po mieście jest zabójcza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.