Skocz do zawartości

Autopoziomowanie swiatel i dyskoteka noca


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei.

Wielu kierowcow mrugalo mi światłami, auto było nowe, wiec raczej sprawne, ale że faktycznie wydawało mi się, że świece "po niebie", choć widziałem bardzo dobrze, pojechałem na SKP.

Opuścili podobno tylko ciutke, nie świeciło w niebo, ale oświetlenie drogi było poniżej krytyki, xenon a gorzej niż na H7.

Znowu wizyta w SKP, teksty typu ktoś tu musiał kręcić, nie możliwe że "kolega tak to Panu ustawił/opuścił".

Ustawili, powiedzieli będzie git i znowu co 2-gi kierowca na mnie się wścieka.

Chciałem dobrze, a denerwuje innych i siebie.

Nie umieją ustawić, czy poprostu oprogramowanie tego ustrojstwa nie nadaje się na nasze drogi i prędkości?

Oczywiście o Insignie chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Po kolei.

Wielu kierowcow mrugalo mi światłami, auto było nowe, wiec raczej sprawne, ale że faktycznie wydawało mi się, że świece "po niebie", choć widziałem bardzo dobrze, pojechałem na SKP.

Opuścili podobno tylko ciutke, nie świeciło w niebo, ale oświetlenie drogi było poniżej krytyki, xenon a gorzej niż na H7.

Znowu wizyta w SKP, teksty typu ktoś tu musiał kręcić, nie możliwe że "kolega tak to Panu ustawił/opuścił".

Ustawili, powiedzieli będzie git i znowu co 2-gi kierowca na mnie się wścieka.

Chciałem dobrze, a denerwuje innych i siebie.

Nie umieją ustawić, czy poprostu oprogramowanie tego ustrojstwa nie nadaje się na nasze drogi i prędkości?

Oczywiście o Insignie chodzi.

 

TTTM.

Dla mnie też mrugali, a światła były mocno przeciętne (xenon + drl)

Masz automat ? Bo on też różnie przełączał te światła, czasami zbyt późno i znów było mryganie.

Imho to jest problem w budowie klosza, które mocno rozprasza światło. Może niech deko niżej opuszcza niż wychodzi to z ustawienia w SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Po kolei.

Wielu kierowcow mrugalo mi światłami, auto było nowe, wiec raczej sprawne, ale że faktycznie wydawało mi się, że świece "po niebie", choć widziałem bardzo dobrze, pojechałem na SKP.

Opuścili podobno tylko ciutke, nie świeciło w niebo, ale oświetlenie drogi było poniżej krytyki, xenon a gorzej niż na H7.

Znowu wizyta w SKP, teksty typu ktoś tu musiał kręcić, nie możliwe że "kolega tak to Panu ustawił/opuścił".

Ustawili, powiedzieli będzie git i znowu co 2-gi kierowca na mnie się wścieka.

Chciałem dobrze, a denerwuje innych i siebie.

Nie umieją ustawić, czy poprostu oprogramowanie tego ustrojstwa nie nadaje się na nasze drogi i prędkości?

Oczywiście o Insignie chodzi.

 

Hm... a sprawdziłeś jak te światła świecą? Murek, równy asfalt i widać, czy jak się cofasz, to świecą coraz niżej?

Przy odrobinie dobrej woli i miarce sam ustawisz sobie odpowiedni kąt opadania strumienia ( https://www.its.waw.pl/download,4432,a56ffee7ed88ce4421e42b9c8841cb79,pl.html )

 

Mówiąc wprost mam ograniczone zaufanie do narzędzia, którym posługują się na SKP. Za to murek jest niezawodny.

Dopiero jak zrobisz podstawową regulację będziesz mógł obserwować zachowanie systemu regulacji aktywnej świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Oczywiście o Insignie chodzi.

 

 

ZTCP Insignia podnosi wiązkę światła od pewnej prędkości. Dlatego albo masz ciemno jadąc powoli albo Ci mrugają jak jedziesz szybciej. Trochę TTTM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

ZTCP Insignia podnosi wiązkę światła od pewnej prędkości. Dlatego albo masz ciemno jadąc powoli albo Ci mrugają jak jedziesz szybciej. Trochę TTTM.

 

No system zaklada, ze jak ktos jedzie ponad 100 km/h, to jest na autostradzie i swieci dalej. A ze u nas tyle sie jezdzi osiedlowymi drogami, na to projektanci nie wpadli :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wladmar napisał:

No system zaklada, ze jak ktos jedzie ponad 100 km/h, to jest na autostradzie i swieci dalej. A ze u nas tyle sie jezdzi osiedlowymi drogami, na to projektanci nie wpadli :hehe:

Pierwsza Insygnia miała to źle skalibrowane. Wystarczyło jechać do ASO na regulacje i problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ryb napisał:

 

ZTCP Insignia podnosi wiązkę światła od pewnej prędkości. Dlatego albo masz ciemno jadąc powoli albo Ci mrugają jak jedziesz szybciej. Trochę TTTM.

 

Nie powinna podnosić wiązki powyżej dozwolonej. A to robiła. Prędkość nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

Nie powinna podnosić wiązki powyżej dozwolonej. A to robiła. Prędkość nie ma nic do rzeczy.

 

Skoro tak ustawił to producent to znaczy że wszystko jest w najlepszym porządku.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Po kolei.

Wielu kierowcow mrugalo mi światłami, auto było nowe, wiec raczej sprawne, ale że faktycznie wydawało mi się, że świece "po niebie", choć widziałem bardzo dobrze, pojechałem na SKP.

Opuścili podobno tylko ciutke, nie świeciło w niebo, ale oświetlenie drogi było poniżej krytyki, xenon a gorzej niż na H7.

Znowu wizyta w SKP, teksty typu ktoś tu musiał kręcić, nie możliwe że "kolega tak to Panu ustawił/opuścił".

Ustawili, powiedzieli będzie git i znowu co 2-gi kierowca na mnie się wścieka.

Chciałem dobrze, a denerwuje innych i siebie.

Nie umieją ustawić, czy poprostu oprogramowanie tego ustrojstwa nie nadaje się na nasze drogi i prędkości?

Oczywiście o Insignie chodzi.

 

 

nie wiem czy to przypadek ale bardzo dużo Toyot Chr ma od fabryki za wysoko ustawione światła wielu uzytkowników to zgłasza , sam się przekonałem jak mi paru migało , ale wychodziłem z założenia jak ty nowy samochód swiatła LED może tak oslepiaja , ale na pierwszym przegladzie ASO obniżył swiatła nic im nie wspominałem zrobili to sami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

TCP Insignia podnosi wiązkę światła od pewnej prędkości.

Ale to nie jest liniowe bo przy prędkościach osiąganych przez AKowiczów ich Insignie oświetlałyby Księżyc :)

 

Faktem jest, że strumień światła jest regulowany jakimś algorytmem na postawie obserwacji kamery w lusterku - zakładam, że problem oślepiana może występować przy wyższych prędkościach na drogach jednojezdniowych bez latarnii - po prostu Niemcy przy tworzeniu oprogramowania AFL nie wzięli pod uwagę że Polacy latają po takich drogach z prędkościami autostradowymi, gdzie problem oślepiania praktycznie nie wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

TTTM.

Dla mnie też mrugali, a światła były mocno przeciętne (xenon + drl)

Masz automat ? Bo on też różnie przełączał te światła, czasami zbyt późno i znów było mryganie.

Imho to jest problem w budowie klosza, które mocno rozprasza światło. Może niech deko niżej opuszcza niż wychodzi to z ustawienia w SKP.

Mam automat, ale o dziwo działa całkiem niezle i przełącza na czas.

No właśnie sęk w tym, że na SKP chyba nie potrafią tylko trochę opuścić.

Do ASO z taką pierdoła jechać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ryb napisał:

 

ZTCP Insignia podnosi wiązkę światła od pewnej prędkości. Dlatego albo masz ciemno jadąc powoli albo Ci mrugają jak jedziesz szybciej. Trochę TTTM.

 

To wiem, właśnie zrobiłem trochę km nocą i przy małych prędkościach też mrugają.

Wygląda na to, że SKP nie wie co robi, albo coś jest z lampami nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcindzieg napisał:

Pierwsza Insygnia miała to źle skalibrowane. Wystarczyło jechać do ASO na regulacje i problemu nie było.

Bo to jest 1, a regulacje robiłem rok temu jesienią i teraz. Za dużo nocami nie jeżdżę, więc trochę olewalem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, el_guapo napisał:

Ale to nie jest liniowe bo przy prędkościach osiąganych przez AKowiczów ich Insignie oświetlałyby Księżyc :)

 

Faktem jest, że strumień światła jest regulowany jakimś algorytmem na postawie obserwacji kamery w lusterku - zakładam, że problem oślepiana może występować przy wyższych prędkościach na drogach jednojezdniowych bez latarnii - po prostu Niemcy przy tworzeniu oprogramowania AFL nie wzięli pod uwagę że Polacy latają po takich drogach z prędkościami autostradowymi, gdzie problem oślepiania praktycznie nie wystąpi.

Niestety przy poddźwiekowych problem też występuje :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ZUBERTO napisał:

Mam automat, ale o dziwo działa całkiem niezle i przełącza na czas.

No właśnie sęk w tym, że na SKP chyba nie potrafią tylko trochę opuścić.

Do ASO z taką pierdoła jechać?

 

W pierwszym roku ten automat działał ok, potem zaczyn .. różnie działać. Mimo czyszczonej szyby zdarzało się mu spóźnić ze zmianą, potem znów były problem aby załączył długie.

U nas było zgłaszane ASO, nie wiem czy coś zrobili (kolega odbierał auto), ale nie pomogło to.

Ja osobiście bym pojechał do ASO i dopilnował ten temat, problem powinien być im znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam automat, ale o dziwo działa całkiem niezle i przełącza na czas.
No właśnie sęk w tym, że na SKP chyba nie potrafią tylko trochę opuścić.
Do ASO z taką pierdoła jechać?
 
A SKP to w ogóle powinno robić takie rzeczy? Jakieś szkolenie producenta każdego samochodu? Śrubki chyba już polikwidowali, czy nadal da się czymś kręcić?

Wymazane po ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kiziuk napisał:

A SKP to w ogóle powinno robić takie rzeczy? Jakieś szkolenie producenta każdego samochodu? Śrubki chyba już polikwidowali, czy nadal da się czymś kręcić?

Wymazane po ekranie
 

Da się, sam widziałem jak kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2018 o 05:27, ZUBERTO napisał:

Po kolei.

Wielu kierowcow mrugalo mi światłami, auto było nowe, wiec raczej sprawne, ale że faktycznie wydawało mi się, że świece "po niebie", choć widziałem bardzo dobrze, pojechałem na SKP.

Opuścili podobno tylko ciutke, nie świeciło w niebo, ale oświetlenie drogi było poniżej krytyki, xenon a gorzej niż na H7.

Znowu wizyta w SKP, teksty typu ktoś tu musiał kręcić, nie możliwe że "kolega tak to Panu ustawił/opuścił".

Ustawili, powiedzieli będzie git i znowu co 2-gi kierowca na mnie się wścieka.

Chciałem dobrze, a denerwuje innych i siebie.

Nie umieją ustawić, czy poprostu oprogramowanie tego ustrojstwa nie nadaje się na nasze drogi i prędkości?

Oczywiście o Insignie chodzi.

 

była na to akcja serwisowa, zmieniali coś w oprogramowaniu. Też tak miałem, po interwencji serwisu było ok.

 

Z drugiej strony, jeśli na krajówce się jeździ z prędkością autostradowymi, to tak też komputer ustawia wiązkę światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

była na to akcja serwisowa, zmieniali coś w oprogramowaniu. Też tak miałem, po interwencji serwisu było ok.

Z drugiej strony, jeśli na krajówce się jeździ z prędkością autostradowymi, to tak też komputer ustawia wiązkę światła.

1. Kiedy ta akcja była wiesz? Moja z 2016, to możliwe, że po akcji już i powinno być poprawione. Dziwne, bo w ustawieniach jak wejdę w światła, to mogę przestawić ruch lewo-prawostronny i jakieś tam inne duperele, a w ustawienia inteligentnego oświetlenia już nie (na forach piszą, że się da je włączać/wyłączać).

 

2. Tak wiem o tym, już pisałem, problem występuje również przy prędkościach poddźwiękowych.

Pomęczę więc ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy ta akcja była wiesz? Moja z 2016, to możliwe, że po akcji już i powinno być poprawione. Dziwne, bo w ustawieniach jak wejdę w światła, to mogę przestawić ruch lewo-prawostronny i jakieś tam inne duperele, a w ustawienia inteligentnego oświetlenia już nie (na forach piszą, że się da je włączać/wyłączać).
 
2. Tak wiem o tym, już pisałem, problem występuje również przy prędkościach poddźwiękowych.
Pomęczę więc ASO.

Na pewno sporo wczesniej niz 2016, ale ja mimo wszystko bym powalczyl z ASO. Na pewno sie da to ustawic bez obnizenia jakosci swiecenia. - u mjie sie dalo, ale tez musialem troche ASO przycisnac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.