Skocz do zawartości

Pasek wielorowkowy FoMoco 6PK 1840


Jarek_JD

Rekomendowane odpowiedzi

W Mazdzie 2 DE 1.3 jest oryginalny pasek wielorowkowy FoMoCo 6PK 1840. Po 9,5 roku jazdy czas na zmianę. Mazda oferuje teraz oryginalny pasek za 130zł, ale mówią, że to jest Gates.

Chciałbym poszukać jednak paska FoMoCo.

Wiecie może, w których modelach Forda jest taki pasek, ewentualnie gdzie taki kupić?

Na razie znalazłem pasek FoMoCo o długości 1845mm. Ewentualnie czy z automatycznym napinaczem można spokojnie założyć pasek 5mm dłuższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarek_JD napisał:

Chciałbym poszukać jednak paska FoMoCo.

To nie to? http://ewor.pl/index.php?route=product/product&manufacturer_id=63&product_id=6012&page=51

Jak za tanio to może tutaj? https://www.fox.rzeszow.pl/pasek-wielorowkowy,4,258756,258756

 

Ja bym zastosował co tam jest pod ręką (gates, dayco, conti) i też pochodzi-sprawdź tylko stan rolek i napinacza, bo jak zużyte to każdy pasek wykończą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z Dayco, miałem wcześniej Conti, ale w Dayco jest taka powłoka - nie wiem zamszowa, jakiś flok - nie piszczy :hmm: 

W Hondzie oryginalnie było Bando lub Nitta, o ile ten pierwszy jest jeszcze jakoś dostępny, to drugi ciężko znaleźć, odpuściłem szukanie bo to bez sensu. Lepiej zmienić częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, volf6 napisał:

Ja bym zastosował co tam jest pod ręką (gates, dayco, conti) i też pochodzi-sprawdź tylko stan rolek i napinacza, bo jak zużyte to każdy pasek wykończą:)

 

Dzięki, dokładnie taki :)

 

Jeżeli chodzi o paski, to mój ojciec kupuje co zaproponują w sklepie i przeważnie kończy się zerwaniem :hmm:

Jeżeli na pierwszy montaż szedł FoMoCo, to bardzo chętnie założę go ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jarek_JD napisał:

W Mazdzie 2 DE 1.3 jest oryginalny pasek wielorowkowy FoMoCo 6PK 1840. Po 9,5 roku jazdy czas na zmianę. Mazda oferuje teraz oryginalny pasek za 130zł, ale mówią, że to jest Gates

Nawet jeśli Gates robił na pierwszy montaż, to nie muszą mieć w tej chwili identycznych pasków. Wziąłbym Dayco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2018 o 15:15, Jarek_JD napisał:

 

Dzięki, dokładnie taki :)

 

Jeżeli chodzi o paski, to mój ojciec kupuje co zaproponują w sklepie i przeważnie kończy się zerwaniem :hmm:

Jeżeli na pierwszy montaż szedł FoMoCo, to bardzo chętnie założę go ponownie.

Nie wiem czy jesteś świadomy, że FoMoCo to Ford Motor Company - ergo jest to pasek Forda.

Zobacz w jakim Fordzie siedział ten silnik i dobierz sobie z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎.‎10‎.‎27 o 11:11, analyzer64 napisał:

Ja jestem zadowolony z Dayco, miałem wcześniej Conti, ale w Dayco jest taka powłoka - nie wiem zamszowa, jakiś flok - nie piszczy :hmm: 

Tylko czy wszystkie Dayco to mają? Ja mam od dobrych kilku lat Conti i mogę polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.