Jump to content
Sign in to follow this  
michalek85

Wymiana dwumasa na sztywne koło.? Opinie?

Recommended Posts

Witam, piszę gościnnie ponieważ pacjent to Seat, ale na naszym pokoju ciszaaa... A więc Seat Toledo III 5P 1.9 TDI BXE 105km 2007r ( 207 kkm ). Dwumas już wyraźnie wola o wymianę, i pytanie do was co sądzicie o wymianie na sztywne koło? Wiadomo że będą głosy za dwumasem ale chwilowo $ na niskim poziomie i poszukiwane oszczędności :)

. Samochód dziennie robi ok 80 km, głównie trasa.

Z góry dzięki :)

Wiatm.

Ja mam sztywne sprzegło w 1.9TDI AJM i całkiem dobrze sobie radzi z skrzynia 6 (DRW).Jak zdecydujesz sie na wymiane to kup porządne np Valeo one dłużej wytrzymują :).

• Like 1

2 godziny temu, Beathles napisał:

Wiatm.

Ja mam sztywne sprzegło w 1.9TDI AJM i całkiem dobrze sobie radzi z skrzynia 6 (DRW).Jak zdecydujesz sie na wymiane to kup porządne np Valeo one dłużej wytrzymują :).

Sa odczuwalne jakieś wibracje przy ruszaniu? Odczuwasz jakąś różnice w porównaniu do dwumasa czy z pkt widzenia użytkownika nie ma różnicy? 

Ile zaoszczędzisz?

IMHO nie ma to sensu.

5 godzin temu, DamU napisał:

Ile zaoszczędzisz?

IMHO nie ma to sensu.

1700 zł? Ale nie chodzi tylko o kase, zdania są podzielone, wiele osób ładuje sztywne żeby nie mieć za 2-3 lata kolejny raz problemow. 

1 godzinę temu, michalek85 napisał:

1700 zł? Ale nie chodzi tylko o kase, zdania są podzielone, wiele osób ładuje sztywne żeby nie mieć za 2-3 lata kolejny raz problemow. 

Ile lat??? Koło jest przewidziane na min 150 tys, ja mam już nalatane 100k, nie zajęło mi to 3 lata, ale 7 czy 8. ALe tak to jest jak się nie stosuje do zasad. Szwagrowi tez nie mogę wytłumaczyć, zeby nie jechał na trzecim biegu przy 20 km/h i obrotach ledwo ponad 1000

Dnia 29.10.2018 o 20:39, Twister74 napisał:

Ile lat??? Koło jest przewidziane na min 150 tys, ja mam już nalatane 100k, nie zajęło mi to 3 lata, ale 7 czy 8. ALe tak to jest jak się nie stosuje do zasad. Szwagrowi tez nie mogę wytłumaczyć, zeby nie jechał na trzecim biegu przy 20 km/h i obrotach ledwo ponad 1000

No ja robie w granicach 40-45 kkm rocznie także koło na jakiś 3 lata. Co do obrotów to zasady znam :)

• Like 1

Dnia 29.10.2018 o 18:53, michalek85 napisał:

Do BRU (podejrzewam, że jest identyczne jak w BXE) zapłaciłem za LUK 1300 zł. Podejrzewam, że za komplet ze zwykłym zamachem będzie z 800 zł.

Czy to jest duża różnica na 150-200 kkm?

I czy ktoś potrafi stwierdzić czy za te 2-3 lata nie narobisz większych problemów stosując taką alternatywę.