Skocz do zawartości

Fordwagen - czyli VAG & Ford razem... + Mahindra


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

... jako partnerzy już nie vans ale wszelkich aut... na wzór Renault-Nissan.

 

eead827fb2925e172ea2680048339699.png

 

Czyli wynika, ze to dzieło geniuszy obu corpo...

 

VAG w końcu zakryje swoje

- urządzenia do Dieselgate,

- padające DSG,

- padające łańcuchy,

- 2l problemy z Diesel,

- pompy wodne etc

 

Poprzez coś co Ford robi najlepiej - pałace się auta, czy - może przy okazji Powershift pokryją ...

 

 

Oczywiście Ford pobierze lekcje w całkowitym braku etyki... i jak oszukać klienta.

 

Idealne połączenie

 

Dodoatkowo Ford negocjuje ‚strategiczne partnerstwo’ z Mahindra , chyba żeby się w Q wyklepania podszkolić np tu..

 

50ebea19e71f5e7c3d0874bdeba51c43.jpg

 

 

Ostatnio Ford wpadł na pomysł, ze poco opracować nowego SUV, można wsiąść Made in China zlepić nowy przod ...

 

Proszę oryginał...

 

JMC Yusheng SM330.

 

cddb7fd2e4504e1d7fd2d9f3617f94d5.jpg

 

 

I już wyklepany jako Ford Territory 2018...

 

c05ac13469d39659055777ee4e5dad18.jpg

 

70k luda out - większość w EU...

 

I jak - kto kupi pierwszego Fordwagen z AK?

 

 

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe polaczenie dwa potezne koncerny. Moze wyjsc lepiej niz Renault-Nissan. 


IMVhO ma sens.

EU VAG da Ford.
USDM Ford da VAG

Win win.

China zobaczymy.
Ford czeka wielki reorg - u mnie na wsi już się zaczelo, CDM został osobno.

Asia Pacific osobna dywizja.

Tylko problem jest taki ze jakość Ford systematycznie spada, Focus RS problemy z silnikiem, Mustang skrzynie ...

Jak można np spierdzielic Police Pack do auta? W USDM Explorer gazował policję , u mnie wszystkie Mustang wywalili bo skrzynie sie gotowały...

d80440e2a902ddbab014d57d4f797df2.jpg

Teraz info o 70k luda out... czyli:
- obsługa klienta się niepoprawi,
- auta będą coraz bardziej nie dopracowane - rób więcej za mniej z mniej ludźmi,

Może się zdarzyć ze z czasem VAG połknie Ford...


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... będzie się działo. Wg mnie to bardziej VAG łyka forda niż ford VAGa. 
Wystarczy popatrzyc na akcje Ford...

Zobaczymy ale teraz mysle ze z czasem zobaczymy polkniecie...

Jak narazie wyglada ze Klient glownie Ford ucierpi. Jak nagle wywalisz mase luda to mnie Wazne jak pr to chce przedstawic- to musi ucierpiec....

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OZI napisał:

Wystarczy popatrzyc na akcje Ford...

Zobaczymy ale teraz mysle ze z czasem zobaczymy polkniecie...

No zobacz... To te komuchy z EU łykają takiego globalnego, amerykańskiego gracza... ?! Przecież w EU nie da się zarabiać pieniędzy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobacz... To te komuchy z EU łykają takiego globalnego, amerykańskiego gracza... ?! Przecież w EU nie da się zarabiać pieniędzy... 


Stary, muszę przyznać ze jednak widać ze gdzieś cię boli... z ta idiotyczna EU krzywowscia banana czy próba napisania fizyki od nowa na EU perpetum mobile.

Ford ma raka i to widac... EU jest główna tego przyczyna, pewnie w większości z zarządzania Ford ale i tez wpływu EU idiotyzmów - totalnie jednak nie usprawiedliwiam Ford. Spierdzielili - zasługują zostać połknięci...

W China z Ford tez się za dobrze nie dzieje...

Asia- Pacific - USDM - limitowany line up i olanie klientów tez nie pomaga.

Chyba największa wada Ford są cięcie w Engineering - to klient czuje... - ba sam w Mustang odczułem po 3k km...


VAG z drugiej strony, ma wsparcie finansowe rzadu - popatrz ile ten twój idealny socjalistyczny system dopłaca do każdego auta ... płacisz ty jako podatnik.

51e1bc270fb650e77a7ab06af22e689f.jpg

Taki numer w US nie przejdzie ... bo jest jak z dziećmi ... ja nie oczekuje żeby rząd za moje zapłacił i nie mam zamiaru płacić za twoje. Przesto moje podatki są niskie, twoje wysokie, ale w przeciwieństwie do ciebie ja widze wady jednego systemu i drugiego a nie ślepo wierze co mi Brussels czy idioci z Canberra dziś powie...

A jak socjalizm działa to już Dieselgate pokazał jak te CCCP -EU regulacje działają



I dlatego w EU olali tam gdzie urzedas od mocy odkurzaczy czy krzywosci żarówki nie rządzi - ludziom $$$ wypłacili... - no popatrz gdzie klient jest wygranym... głupie Yanks zgarnęli po $5k

Urzedas EU powiedział ze naprawa Dieselgate to kawałek rury do kibla all good. Raduj się EU kliencie


Wiesz to jest tak totalnie śmieszne i idiotyczne jak się patrzy z daleka, ze rozumiem ze ty w to wierzysz jak ludzie w Jedna partie wierzyli...

Ja mam inne podejście - IMVHO ze rząd powinien wypierdzielac od luda I mówić im jak maja żyć, czy jeździć Diesel czy EV, rynek to sam ureguluje... uważam ze kazdy urzedas to strata podatków, a IMVHO ty wierzysz co ci PR papką dziś nakarmi....

Spotkałem Nigel Farage jak był w Sydney i po prostu nie dziwie się, ze Pommies spierdielaja od takich instytucji jak EU... dobrze spędzony obiad.

A, i uprzedzę atak - u mnie daleko do idealnoeci ale jednak idiotyzm banana by nie przeszedł czy mówienie ludziom ze Diesel jest dobry dla twojego zdrowia....
A czy Ford zostanie połknięty - czas pokaże ...

Happy Halloween




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OZI napisał:

Stary, muszę przyznać ze jednak widać ze gdzieś cię boli... z ta idiotyczna EU krzywowscia banana czy próba napisania fizyki od nowa na EU perpetum mobile.

Ford ma raka i to widac... EU jest główna tego przyczyna, pewnie w większości z zarządzania Ford ale i tez wpływu EU idiotyzmów - totalnie jednak nie usprawiedliwiam Ford. Spierdzielili - zasługują zostać połknięci...

I Ty naprawdę pytasz, co mnie boli?! Jak Amerykańska firma sobie nie radzi na świecie  - to wina EU. Jak Europejska firma sobie radzi - to też wina EU.

1 godzinę temu, OZI napisał:

VAG z drugiej strony, ma wsparcie finansowe rzadu - popatrz ile ten twój idealny socjalistyczny system dopłaca do każdego auta ... płacisz ty jako podatnik.

 

Taki numer w US nie przejdzie ... bo jest jak z dziećmi ... ja nie oczekuje żeby rząd za moje zapłacił i nie mam zamiaru płacić za twoje. Przesto moje podatki są niskie, twoje wysokie, ale w przeciwieństwie do ciebie ja widze wady jednego systemu i drugiego a nie ślepo wierze co mi Brussels czy idioci z Canberra dziś powie...

Bo Ty jesteś wyrocznią wszelakiej wiedzy...

 

Popatrz sobie np. na HPI. Najmniej biedy jest w socjalistycznych państwach - państwa 1-11 (z wyjątkiem też zdecydowanie bardziej niż USA socjalistycznej Canady) to EEA/EU. I dla mnie to jest wyznacznik tego, na jakim poziomie rozwoju jest dane społeczeństwo. Z codziennego punktu widzenia Europejczykowi jest zupełnie obojętne, czy autem będzie jeździł 36 czy 48 miesięcy. W absolutnie żaden istotny sposób nie wpływa to na jego życie - a Ty porównujesz to do stanu nirwany. 

1 godzinę temu, OZI napisał:

A jak socjalizm działa to już Dieselgate pokazał jak te CCCP -EU regulacje działają emoji51.pngemoji106.pngemoji1099.pngemoji1099.pngemoji1099.png

Jest takie stare porzekadło - nie myli się tylko ten, co nic nie robi (http://wsjp.pl/index.php?id_hasla=8773) Wolę żyć w EU, która co chwilę próbuje modernizować i ulepszać, zmieniać i szukać. Niż siedzieć na czterech literach i czekać, aż inni coś zrobią. 

1 godzinę temu, OZI napisał:

I dlatego w EU olali tam gdzie urzedas od mocy odkurzaczy czy krzywosci żarówki nie rządzi - ludziom $$$ wypłacili... - no popatrz gdzie klient jest wygranym... głupie Yanks zgarnęli po $5k

Już Ci to wiele razy mówiłem - ochrona konsumenta mogłaby być w EU lepsza. Też poprawimy... 

 

Swoją drogą - co taki Yanks sobie z tym $5k zrobi? Odbuduje za to dom po kolejnym huraganie? 

1 godzinę temu, OZI napisał:

Wiesz to jest tak totalnie śmieszne i idiotyczne jak się patrzy z daleka, ze rozumiem ze ty w to wierzysz jak ludzie w Jedna partie wierzyli...

Raz, że po polsku, tak jak po angielsku, Ty i You pisze się wielką literą. A odkąd piszesz na AK to Ci się polski poprawił :ok:

 

I powiedz mi, w co ja tak ślepo wierzę? W to, że EU to najlepsze co się Europie w historii przydażyło? Że 28, od wieków skonfliktowanych państw, potrafiło siąść do stołu i zacząć się dogadywać? Że potrafili otworzyć granice i stworzyć gigantyczny wspólny rynek?

1 godzinę temu, OZI napisał:

Ja mam inne podejście - IMVHO ze rząd powinien wypierdzielac od luda I mówić im jak maja żyć, czy jeździć Diesel czy EV, rynek to sam ureguluje...

Wolny rynek ma na celu maksymalizację zysku - a to, co się dzieje w szerszej perspektywie, nikogo w wolnym rynku nie obchodzi. 

1 godzinę temu, OZI napisał:

uważam ze kazdy urzedas to strata podatków, a IMVHO ty wierzysz co ci PR papką dziś nakarmi....

😄

1 godzinę temu, OZI napisał:

Spotkałem Nigel Farage jak był w Sydney i po prostu nie dziwie się, ze Pommies spierdielaja od takich instytucji jak EU... dobrze spędzony obiad.

I tym właśnie dajesz doskonały przykład na głębokość Twojej wiedzy o tym, czym jest i jak działa EU. A Farage jak się tylko zorientował, co narobił, to spakował się i dał z UK nogę... 

1 godzinę temu, OZI napisał:

A, i uprzedzę atak - u mnie daleko do idealnoeci ale jednak idiotyzm banana by nie przeszedł czy mówienie ludziom ze Diesel jest dobry dla twojego zdrowia....

I EU mówi, że diesel jest dobry? Pomyliliśmy się - więc nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko iść dalej. NEDC też nie był idealny - i też go zarzucamy. 

1 godzinę temu, OZI napisał:

Happy Halloween emoji18.png

emoji316.pngemoji316.pngemoji316.pngemoji316.pngemoji316.pngemoji316.pngemoji316.pngemoji316.pngemoji316.pngemoji316.pngemoji316.png

 

Sam jesteś Pan Dynia... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OZI napisał:

 

Wiesz to jest tak totalnie śmieszne i idiotyczne jak się patrzy z daleka, ze rozumiem ze ty w to wierzysz jak 
Ja mam inne podejście - IMVHO ze rząd powinien wypierdzielac od luda I mówić im jak maja żyć, czy jeździć Diesel czy EV, rynek to sam ureguluje... uważam ze kazdy urzedas to strata podatków, a IMVHO ty wierzysz co ci PR papką dziś nakarmi....

Spotkałem Nigel Farage jak był w Sydney i po prostu nie dziwie się, ze Pommies spierdielaja od takich instytucji jak EU... dobrze spędzony obiad.

A, i uprzedzę atak - u mnie daleko do idealnoeci ale jednak idiotyzm banana by nie przeszedł czy mówienie ludziom ze Diesel jest dobry dla twojego zdrowia....

 

 

UE to parszywie zbiurokratyzowana, nadmiernienadministracyjnie rozdmuchana instytucja - zgoda. 

Ale właśnie dałeś sobie wcisnąć kit że diesle Cię zabijają i trują :hahaha: - kit stworzony przez dokładnie takich samych ludzi jak urzędasy z UE, a może i przez nich samych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Vadero napisał:

 

UE to parszywie zbiurokratyzowana, nadmiernienadministracyjnie rozdmuchana instytucja - zgoda. 

Ale właśnie dałeś sobie wcisnąć kit że diesle Cię zabijają i trują :hahaha: - kit stworzony przez dokładnie takich samych ludzi jak urzędasy z UE, a może i przez nich samych ;)

Wiesz, na zachodzie już nie palą śmieciami w piecach, więc zostały diesle.

U nas diesel może uchodzić za czysty napęd - szczególnie w sezonie grzewczym ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Wiesz, na zachodzie już nie palą śmieciami w piecach, więc zostały diesle.

U nas diesel może uchodzić za czysty napęd - szczególnie w sezonie grzewczym ;]

 

 

Śledziłem tą całą aferę z dieselgate dość sumiennie - w jednym momencie okazuje się, że diesle vw, merca, bmw i wielu innych nie spełniają norm, mija czas rzędu kilku tygodni, może miesięcy i już mamy krzyczących ludzi z transparentami, że diesel zabija, powoduje raka, niepłodność i porwania przez UFO ;)  

NIE ma populacyjnych badań naukowych udowadniających, że na poziomie społeczeństwa diesel zabija :) Nie ma. Takie badania zajmą lata, a ich wyniki - być może  pokazujące że to kompletna bzdura, ukażą się w czasach kiedy już dawno wszyscy będziemy popylać hybrydami, czy innymi wynalazkami, których gwałtowny rozwój został wymuszony całą aferą z dieslami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vadero napisał:

 

Śledziłem tą całą aferę z dieselgate dość sumiennie - w jednym momencie okazuje się, że diesle vw, merca, bmw i wielu innych nie spełniają norm, mija czas rzędu kilku tygodni, może miesięcy i już mamy krzyczących ludzi z transparentami, że diesel zabija, powoduje raka, niepłodność i porwania przez UFO ;)  

NIE ma populacyjnych badań naukowych udowadniających, że na poziomie społeczeństwa diesel zabija :) Nie ma. Takie badania zajmą lata, a ich wyniki - być może  pokazujące że to kompletna bzdura, ukażą się w czasach kiedy już dawno wszyscy będziemy popylać hybrydami, czy innymi wynalazkami, których gwałtowny rozwój został wymuszony całą aferą z dieslami. 

Ale wyniki badań szkodliwości substancji wydostających się z rur wydechowych pewnie są?

Czemu jeździmy osobówkami z dieslami? Bo w ON jest sztucznie tańszy od benzyny, pomimo, że w produkcji jest droższy. 

Ale na stacjach u nas ostatnio już się zmieniło i ON jest wyraźnie droższy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał:

Ale wyniki badań szkodliwości substancji wydostających się z rur wydechowych pewnie są?

Czemu jeździmy osobówkami z dieslami? Bo w ON jest sztucznie tańszy od benzyny, pomimo, że w produkcji jest droższy. 

Ale na stacjach u nas ostatnio już się zmieniło i ON jest wyraźnie droższy.

 

 

Nie wdawajmy się w dyskusję, czy spaliny są szkodliwe, bo przecież to wie każde dziecko. Pytanie brzmi -  czy nowoczesne samochody z katalizatorsmi i DPFami, mijające Cię np w odległości 10m, kiedy idziesz chodnikiem choćby codziennie przez 40 lat, spowodują że masz większą szansę umrzeć na jakąś chorobę i teraz pytanie - czy winne są te samochody, czy może to że wprowadzono nowy konserwant do mięsa, które jadasz ;) To się łatwo nie bada.

 

Ilość świństw wychodzących z rur wydechowych teraz i choćby 10 lat temu spadła dramatycznie. Wpływ tego na zdrowie ludzkie odczujemy pewnie za 10-20 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

NIE ma populacyjnych badań naukowych udowadniających, że na poziomie społeczeństwa diesel zabija :) Nie ma.

Ale jest cała kupa badań że NOX są mocno szkodliwe dla zdrowia. No chyba że te, co wydzielają diesle nie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vadero napisał:

Nie wdawajmy się w dyskusję, czy spaliny są szkodliwe, bo przecież to wie każde dziecko. Pytanie brzmi -  czy nowoczesne samochody z katalizatorsmi i DPFami, mijające Cię np w odległości 10m, kiedy idziesz chodnikiem choćby codziennie przez 40 lat, spowodują że masz większą szansę umrzeć na jakąś chorobę i teraz pytanie - czy winne są te samochody, czy może to że wprowadzono nowy konserwant do mięsa, które jadasz ;) To się łatwo nie bada.

Zgodnie z filozofią, że nie zabija opona, którą palisz Ty. Tylko ta sąsiada... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vadero napisał:

Ilość świństw wychodzących z rur wydechowych teraz i choćby 10 lat temu spadła dramatycznie. Wpływ tego na zdrowie ludzkie odczujemy pewnie za 10-20 lat. 

Średnia życia cały czas się wydłuża. Jako dziecko wdychałem spaliny z trzech samochodów które stały pod blokiem (z czego dwa moje). Teraz wdycham zdrowsze spaliny z 300 samochodów. Nie wiem... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2018 o 12:58, wujekcybul napisał:

Usterka silnika rs to pikus jyz naprawili gorzej ze skrzyniami biegów.

Ale to dotyczy jednego modelu - to pikuś. Lepiej by się w Fordzie wzięli za jakość wykonania całości, bo to dziś nieprzystoi, a problem jest w każdym modelu. Kupy się trzyma, ale inni robią to lepiej. Trochę jak made in china. Trochę zabawne było jak wprowadzali specjane wersje Vignale i otwarcie komunikowali o tym, że tam jakość wykonania będzie lepsza niż zwykłych odpowiedników tych samych modeli. Czyli świadomość problemu mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Manx napisał:

Ale to dotyczy jednego modelu - to pikuś. Lepiej by się w Fordzie wzięli za jakość wykonania całości, bo to dziś nieprzystoi, a problem jest w każdym modelu. Kupy się trzyma, ale inni robią to lepiej. Trochę jak made in china. Trochę zabawne było jak wprowadzali specjane wersje Vignale i otwarcie komunikowali o tym, że tam jakość wykonania będzie lepsza niż zwykłych odpowiedników tych samych modeli. Czyli świadomość problemu mają.

 

To nie jest problem, tylko oni jasno trzymają się swojej niszy - masz taniej i gorzej niż VW, a lepiej niż w jakimś Fiacie czy innym Chevrolecie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, amazaque napisał:

Średnia życia cały czas się wydłuża. Jako dziecko wdychałem spaliny z trzech samochodów które stały pod blokiem (z czego dwa moje). Teraz wdycham zdrowsze spaliny z 300 samochodów. Nie wiem... :phi:

Średnia długość życia wydłuża się głownie poprzez duże lepszą przeżywalność noworodków i małych dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vadero napisał:

 

To nie jest problem, tylko oni jasno trzymają się swojej niszy - masz taniej i gorzej niż VW, a lepiej niż w jakimś Fiacie czy innym Chevrolecie. 

 

Mnie to nie przekonuje, że "taniej niż u konkurencji i tak być musi". Nie wierzę, że to zaprogramowana strategia. Miałem Forda i miał kilka usterek wynikających z niedbałości na montażu i trzeba było to w ASO na gwarancji poprawiać:

- uszczelka w drzwiach przepuszczała, bo była źle wklejona i musiał być wymieniona,

- po solidnym myciu lub parkowaniu w deszczu na pochyłości woda leciała do środka gdzieś od podszybia i dopiero dołożenie mastyki w jednym miejscu na podszybiu rozwiązało problem,

- klapa tylna tak wmontowana że szczelina po jednej stronie byłą 2x szersza niż po drugiej stronie,

- trzeszcenie z kokpitu po kilkunastu kkm.

- koślawe spasowanie klapy schowka (przeszedłem po salonie i wszystkie egzemplarze wówczas tak miały). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.