Skocz do zawartości

Wideodomofon bezprzewodowy


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w tej chwili zainstalowany wideodomofon, niestety zrobił się problem, bo na jednym przewodzie jest przerwa - efekt jest taki, że sprzęt nie działa prawidłowo. Myślałem, że po prostu się popsuł, ale po zdjęciu kamery z furtki i panelu ze ściany w domu i połączeniu wszystkiego na stole - działa wyśmienicie. Sprawdziłem więc przewody  - jeden ma przerwę. Niestety podczas budowy domu nie przyszło mi do głowy, żeby położyć przewody z zapasowymi żyłami. Jednym słowem dupa - bo teraz nie zdejmę kostki, nie przewiercę elewacji itp, żeby pociągnąć nowe przewody. Ale do rzeczy - zacząłem szukać wideodomofonu bezprzewodowego. I może ktoś już to przerabiał i coś poleci - zależy mi tylko, by ekran był ok. 7" - poza tym sprzęt nie musi przekazywać transmisji na smartfony itp. Da się coś kupić za 700-800zł czy raczej bliżej 2000 muszę szykować? :(

 

Chyba, że ktoś ma pomysł, co zrobić jak brakuje mi 1 żyły - nie ma urządzenia, które prześle sygnał elektryczny na kilka metrów? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grzaniec napisał:

Wideo? Wszystkie jakie widziałem potrzebują 4 żył + 2 zasilania

Dokładnie 6 ... 2 żyły zasilanie, 1 żyła video, 1 żyła audio, 2 żyły sterowanie elektrozaczepem. Razem 6 ... Zostaje jakiś bezprzewodowy, który potrzebuje tylko zasilanie i steruje elektrozaczepem z modułu z kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Grzaniec napisał:

Wideo? Wszystkie jakie widziałem potrzebują 4 żył + 2 zasilania

Mój też jest na 6 zył jak piszesz. W sumie ja nie mam problemu z żyłami, ale sprawdz czy do twojego nie da się podpiąć kamery zewn. Ja u siebie tak zrobiłem, bo ekrany współpracują z kamerami CCTV. Problem był, że tylko analogowymi, sprawę rozwiązał konwerter z ali za kilkanaście złotych. DVR daje mi sygnał nawet z 4 kamer, potem adapter przechodzi mi na analog i tak mam to wpięte do domofonu. W domofonie jest opcja wybory źródła, widząc obra nadal mogę otwierać czy czy zamykać bramę/furtkę. Plus taki, że widzę z perspektywy i obraz jest znacznie lepszy niż z tej małej kamerki domofonu.

Nawet bez DVR jedna podpięta kamera na domu może dać dobrej jakości obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, amciek napisał:

A kabla nie masz w jakimś peszlu? Nie da się go wyciągnąć i wciągnąć nowego?

Juz wiem dlaczego znajomy, który robił niedawno instalacje położył po dwa kable do furtki. Na zapas mówił, to wszyscy się podsmiewali, ja zresztą też :D.

Jak bym mógł coś przeciągnąć, to nie byłoby tego postu :D. Znalazłem jakiś wideo bezprzewodowy za 800zl i chyba to kupię. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7464452858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Mój też jest na 6 zył jak piszesz. W sumie ja nie mam problemu z żyłami, ale sprawdz czy do twojego nie da się podpiąć kamery zewn. Ja u siebie tak zrobiłem, bo ekrany współpracują z kamerami CCTV. Problem był, że tylko analogowymi, sprawę rozwiązał konwerter z ali za kilkanaście złotych. DVR daje mi sygnał nawet z 4 kamer, potem adapter przechodzi mi na analog i tak mam to wpięte do domofonu. W domofonie jest opcja wybory źródła, widząc obra nadal mogę otwierać czy czy zamykać bramę/furtkę. Plus taki, że widzę z perspektywy i obraz jest znacznie lepszy niż z tej małej kamerki domofonu.

Nawet bez DVR jedna podpięta kamera na domu może dać dobrej jakości obraz.

Bardzo mi przykro, ale zupełnie nie rozumiem o czym Ty do mnie rozmawiasz :) czy to co napisałeś wyżej o tych dodatkowych kamerach to rozwiązało by mój problem z brakiem żył w przewodzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AkuQ mam 6m :) tylko jestem mało kumaty w nowinkach elektronicznych i dalej nie wiem co mi radzicie. Teraz mam domofon eura vdp20 a3. Co mam kupić by to działało, skoro od chałupy do furtki mam tyko 5 żył ? Konkretnie jak ciemniakowi :) najnajlepiej z linkami :). A...i za mniej jak 8 stow bo za tyle mam jakiś domofon bez kabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzaniec napisał:

@AkuQ mam 6m :) tylko jestem mało kumaty w nowinkach elektronicznych i dalej nie wiem co mi radzicie. Teraz mam domofon eura vdp20 a3. Co mam kupić by to działało, skoro od chałupy do furtki mam tyko 5 żył ? Konkretnie jak ciemniakowi :) najnajlepiej z linkami :). A...i za mniej jak 8 stow bo za tyle mam jakiś domofon bez kabli :)

Nie pomogę, poddałem tylko sferifowi temat z kamerą, że daleko do furtki to nie zadziała (mam nie wiem z 35-45m). Mój domofon drugi sezon leży w pudełku w garażu :] kable pod furtką muszę omijać kosiarką, pod dom w peszlu wyciągnięte, a jakoś się schodzi z montażem. Każdy kto jedzie, dzwoni-otwórz i wjeżdża bramą, a Ci co przychodzą pieszo wiedzą jak i którędy.

Aaaa moduł gsm do otwierania bramy z komórki też 2gi sezon w szufladzie leży :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzaniec napisał:

Jak bym mógł coś przeciągnąć, to nie byłoby tego postu :D. Znalazłem jakiś wideo bezprzewodowy za 800zl i chyba to kupię. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7464452858

Pewnie będziesz miał słabą jakość na tym o którym piszesz, ale pamiętaj że i tak będą używane przewody zasilające do modułu zewnętrznego, bo w aukcji napisali, że na akumulatorze pracuje 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzaniec napisał:

Bardzo mi przykro, ale zupełnie nie rozumiem o czym Ty do mnie rozmawiasz :) czy to co napisałeś wyżej o tych dodatkowych kamerach to rozwiązało by mój problem z brakiem żył w przewodzie ? 

Tak, bo rezygnujesz z żyły do przesyłania video na zewn.

16 godzin temu, AkuQ napisał:

Nawet bez DVR jedna podpięta kamera na domu może dać dobrej jakości obraz

 

@sherif trochę poszedłeś na skróty bo jak kolega ma z 30 m do furtki to nic z tego nie będzie.

Pisał o kilku metrach .. Ja mam 8 i widać super, przy większych odległościach (od szczytu czy domu) można zastosować dłuższy obiektyw, jakość i tak przebije kilka razy tą pseudo kamerkę z domofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, amciek napisał:

A kabla nie masz w jakimś peszlu? Nie da się go wyciągnąć i wciągnąć nowego?

Juz wiem dlaczego znajomy, który robił niedawno instalacje położył po dwa kable do furtki. Na zapas mówił, to wszyscy się podsmiewali, ja zresztą też :D.

Wystarczy właśnie rurka z pilotem i nie trzeba kłaść na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.