Skocz do zawartości

Jakie kupić używane auto?


ToJaBodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Od kilku tygodni czytam i zamiast być pewnym wyboru auta, doszedłwm do wniosku, że już nie da się kupić dobrego używanego samochodu!

Mieszkam w Holandi, tutaj płacimy podatek od wagi oraz od rodzaju paliwa, gdzie benzyna jest 3x tańsza kwartalne od diesla, więc szukam auta które nie jest bardzo ciężkie.

Na auto mam 7 tys euro, i do wczoraj szukałem Volvo S40 z silnikiem 2 litry, ale okazalo sie, ze ten silnik potrafi brać 1 litr oleju na 1000 km. Nie wyobrażam sobie więc kupna takiego auta, i dolewać olej na parkingu w Niemczech podczas podróży na świta!

Znów Volvo 2.4 jest cięższe i podatek za to auto przekracza 200 euro kwartalnie (2.0 to koszt 177 euro kwartalnie) 2.4i 170 konny znów kosztuje 177 euro, ale tam pewnie spalanie po mieście wyniesie z 15 litrów. Volkswagen /Audi TFSi słyszałem aby omijać szerokim łukiem, więc co można kupić, aby mieć szansę na bezawaryjną jazdę miejską i 3 razy w roku podróż do Polski?

Zastanawiam się nad Opel Astra J Kombi 1.4 Turbo, a może Audi A3 że zwykłym 1.6? Nadaje się takie Audi na trasy? Czy Audi A3 1.6 to dobry silnik? Myślę o egzemplarzu z 2006 roku z niskim przebiegiem.

A jak z silnikami Audi /VW FSI/TFSI czy w którym roku przestały być aż tak bardzo awaryjnie?

Proszę bardzo o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ToJaBodzio napisał:

Zastanawiam się nad Opel Astra J Kombi 1.4 Turbo, a może Audi A3 że zwykłym 1.6?

nie ma co porównywać. Audi z tym 1.6 jest o dwie epoki do tyłu vs 1.4 Astra. Gorsze osiągi, większe spalanie. Da się kupić dobre auta ale musisz się bardziej skonkretyzować czego oczekujesz. Skoro nie chcesz płacić wysokich podatków to od razu odpuść auta powyżej 2l. Z tych aut, które wymieniłeś ta Astra jak napisał kolega powyżej to bdb wybór. W tej samej klasie masz jeszcze przykładowo Megane 1.4 Tce, Bravo 1.4 t-jet, Civic 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 10:53, ToJaBodzio napisał:

Czy Audi A3 1.6 to dobry silnik? Myślę o egzemplarzu z 2006 roku z niskim przebiegiem.

W krajach w ktorych skrupulatnie sprawdza sie emisje spalin na przegladach rejestracyjnych (zakladam, ze Holandia jest jednym z nich) tego silnika nie polecam - wiekszosc z nich ma z tym problem :oki:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎04‎.‎11‎.‎2018 o 14:06, bochumil napisał:

Jakie są opinie nt automatycznej skrzyni biegów w Astrze J w benzynie 1.6 115KM?

 

Ten silnik nawet z manualem to dramat, wiec z automatem nawet nie chce myslec jak to wspolpracuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 11:53, ToJaBodzio napisał:

 

Witam forumowiczów.

Od kilku tygodni czytam i zamiast być pewnym wyboru auta, doszedłwm do wniosku, że już nie da się kupić dobrego używanego samochodu!

Mieszkam w Holandi, tutaj płacimy podatek od wagi oraz od rodzaju paliwa, gdzie benzyna jest 3x tańsza kwartalne od diesla, więc szukam auta które nie jest bardzo ciężkie.

 

Proszę bardzo o pomoc

 

suzuki swift 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.