Skocz do zawartości

Cee'd brak dekielków na nakrętkach półosi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po zmianie na zimówki na felgach stalowych okazało się że nie ma dekielków osłaniających nakrętkę półosi. Czy to normalne czy po prostu ktoś zdemontował  bo przeszkadzały przy alusach????

I pytanie drugie czy nakrętki do alusów stosuje się do felg stalowych czy są inne??

dekielek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Inne powinny byc choc np w Ibizie mialem plug and play. Jak auto wyjechalo na aluminiowych z salonu to dekielkow nie bedzie.

Dokładnie z salonu wyjechało na alusach czyli to norma:oki:

 

Właśnie w katalogu CenterCar wychodzi ze są różne nakrętki do aluminium i do stali. Gumiarz przykręcił na te co były i nic nie mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Toyocie tez sa rózne nakrętki do stalówek i alu felg.

Sprawdź dobrze bo gumiarz co było zakręcił i tyle go to interesowało.

A dekielków też nie ma - pytałem swojego mechanika to stwierdził ze tak wychodzą z fabryki i nie potrzeba.Tematu nie drążyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dekielków to faktycznie niema w autach co z fabryki wychodzą na alusach, potwierdzone info z ASO.

Co do nakrętek to nakrętkami od stalówek nie dokręci alusów, odwrotnie się da bez problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to do stalówek powinna być IMO nakrętka stożkowa, a do oryginalnych alu Kii nie wiem, czy też stożek? Szukam kół do Picanto i wydaje mi się, że tam jest płaskie gniazdo. Ale na zdjęciach słabo widać.

 

Po drugie szpilka do alufelg teoretycznie powinna być dłuższa niż do stalówek, w związku z czym, po założeniu stalówki wystaje bardziej, niż na alu. Istnieje ryzyko, że w krytej nakrętce wcześniej szpilka oprze się o kołpak nakrętki, niż nakrętka siądzie w gnieździe felgi. Ale to trzeba organoleptycznie sprawdzić, bo różnie może być :)

 

Ale jak kupiłeś dedykowane nakrętki to masz święty spokój i czyste sumienie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.