Skocz do zawartości

Nowa Insignia vs nowa Mazda 6


s_krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram głosy i opinie (najlepiej porównawcze) na temat tych dwóch aut. Mazda po FL dopiero co w salonach, ale wszelkie konstruktywne opinie mile widziane.

 

Planuję kombi, benzynę, automat. W przypadku Mazdy 2.0 165KM. W przypadku Opla mam akurat dostępny 1.6T 200KM. W takiej konfiguracji Mazda oczywiście sporo tańsza, a i wyposażeniowo ma wszystko co mi potrzeba. Mazdą jeździłem, oplem niestety nie mam szansy.

 

Może ktoś akurat macał i ma własne przemyślenia? Np. na temat głośności przy 140-160km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram głosy i opinie (najlepiej porównawcze) na temat tych dwóch aut. Mazda po FL dopiero co w salonach, ale wszelkie konstruktywne opinie mile widziane.

 

Planuję kombi, benzynę, automat. W przypadku Mazdy 2.0 165KM. W przypadku Opla mam akurat dostępny 1.6T 200KM. W takiej konfiguracji Mazda oczywiście sporo tańsza, a i wyposażeniowo ma wszystko co mi potrzeba. Mazdą jeździłem, oplem niestety nie mam szansy.

 

Może ktoś akurat macał i ma własne przemyślenia? Np. na temat głośności przy 140-160km/h?

 

 

Dobiero rental Mazda 6 miałem ale 2.5lT silnik z CX9

 

e937d4cac0c81ba66e009212746b73b8.jpg

 

Generalnie jest dużo plusów vs MY17, odgłos głośnych opon jest wyraźnie niższy, poprawili zawieszenie vs MY18 ale dalej jest, i to bardziej niż np w Passat, czy Kia Stinger...

 

To słychać.

 

Czy teraz aż na tyle żeby na to narzekać? IMVHO nie.

 

 

Wszystko inne w Mazda jest IMVHO o wiele lepiej zrobione niż w EU jak Der Pasnik, nawet jak siedzieć dotchniesz.

 

Wnętrze dawno przerosły te z BMW . Prawdziwa skóra, prawdziwe drewno, nowy HUD, nowy 7’ LCD przed kierowca w zegarach, 2.1Amps USB, nic dziwnego ze u mnie Mazda sprzedaje u mnie ponad 120,000 na rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz niestety sam sprawdzić. Ja byłem najarany na Mazdę 6, testowałem przez tydzień. Mnie osobiście to auto rozczarowało, ale jestem przekonany, że znajdzie swoich fanów, którym będzie odpowiadał ten sposób prowadzenia i wystrój wnętrza. Koniecznie załatw sobie też jazdę testową Insignią, żeby się przymierzyć do samochodu. Tego motoru w Oplu nie zna, natomiast kilka dni jeździłem 2.0Turbo, 260KM, A8 - podobało mi się :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaczyna rdzewieć po 5 to nie bardzo, bo kto kupi/odkupi zgnilucha;]



Co je zetrą w EU - sól na zimę?

Ciekawe, aż popatrzyłem. Czyli u mnie masz 5 lat gwarancji na Mazda bez limitu km od zderzaka do zderzaka...

Na rdzę jest ... 6 lat

Ciekawe czyli bardziej Mazda wierzy w swoją mechanikę niż ... bude


0120b7bf2518beffeb99c8d23ba345fb.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz niestety sam sprawdzić. Ja byłem najarany na Mazdę 6, testowałem przez tydzień. Mnie osobiście to auto rozczarowało, ale jestem przekonany, że znajdzie swoich fanów, którym będzie odpowiadał ten sposób prowadzenia i wystrój wnętrza. Koniecznie załatw sobie też jazdę testową Insignią, żeby się przymierzyć do samochodu. Tego motoru w Oplu nie zna, natomiast kilka dni jeździłem 2.0Turbo, 260KM, A8 - podobało mi się :ok: 


Co ci się we wnętrzu nie podobało? Już po FAcelift była?

Skóra prawdziwa ze świni, drewno prawdziwe - zadkosc w dziesiejszych autach ... nowy LCD jest


dbe16a371d1167aaa1bf0e366fb3535c.jpg


773adcbe4b3ac371d4c9b8281f72d5a5.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdss napisał:

Jaka różnica w cenie?

To zależy jak patrzyć :) Ten konkretny Opel gotów do odbioru vs Mazda skyEnergy do odbioru w styczniu to (całościowo z uwzględnieniem finansowania i przeglądów) 20tys. na korzyść Mazdy. Opel ma więcej bajerów, ale Mazda w tej wersji byłaby dla mnie w sam raz. Różnica w cenie jest tylko jednym z elementów decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, OZI napisał:

 


Co ci się we wnętrzu nie podobało? Już po FAcelift była?

Skóra prawdziwa ze świni, drewno prawdziwe - zadkosc w dziesiejszych autach ... nowy LCD jest emoji106.png

 

To co pokazujesz, to najwyższa wersja skyDream.

Ja zasadniczo nie lubię skórzanej tapicerki. Denerwuje mnie też ten wystający tablet. Opel ma to ładniej zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Musisz niestety sam sprawdzić. Ja byłem najarany na Mazdę 6, testowałem przez tydzień. Mnie osobiście to auto rozczarowało, ale jestem przekonany, że znajdzie swoich fanów, którym będzie odpowiadał ten sposób prowadzenia i wystrój wnętrza. Koniecznie załatw sobie też jazdę testową Insignią, żeby się przymierzyć do samochodu. Tego motoru w Oplu nie zna, natomiast kilka dni jeździłem 2.0Turbo, 260KM, A8 - podobało mi się :ok: 

Wnętrze mi też bardziej leży w Oplu (z wyjątkiem katastrofalnego piano black), ale w Mazdzie jest jak najbardziej do przyjęcia (przeszkadza mi w sumie jedynie wystający tablet). Jestem pewien, że 200KM da więcej frajdy (i to chyba główny zgryz w wyborze vs różnica w cenie), ale 165 w Mazdzie są też dla mnie OK.

 

Jazdy testowe w Oplu nie są proste. Mam obok dwa salony. W jednym nie mają takiego silnika. Tempo kontaktu mailowego takie sobie. W drugim teoretycznie auto demo mają, mieli zadzwonić się umówić na jazdę i nic. Jakoś nie mam ochoty za nimi biegać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, s_krzychu napisał:

To zależy jak patrzyć :) Ten konkretny Opel gotów do odbioru vs Mazda skyEnergy do odbioru w styczniu to (całościowo z uwzględnieniem finansowania i przeglądów) 20tys. na korzyść Mazdy. Opel ma więcej bajerów, ale Mazda w tej wersji byłaby dla mnie w sam raz. Różnica w cenie jest tylko jednym z elementów decyzji.

 

Nic nie pozostaje jak jazda jednym i drugim. PSA nie dała do opla nowej skrzyni A8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazujesz, to najwyższa wersja skyDream.
Ja zasadniczo nie lubię skórzanej tapicerki. Denerwuje mnie też ten wystający tablet. Opel ma to ładniej zrobione.



Tablet masz dwa, a nawet trzy zależy jak na to patrzeć:

8’ ten wystajacy.
7’ LCD w zegarach
HUD

817694490f7f3fb52e7a9fa43a83b6de.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OZI napisał:

 

 


Tablet masz dwa, a nawet trzy zależy jak na to patrzeć:

8’ ten wystajacy.
7’ LCD w zegarach
HUD




Sent from my iCrap X using Tapacrap

Mam na myśli oczywiście tablet w desce. Zegary LCD są od wersji skyPassion, więc w tej co rozważam są klasyczne wskaźniki. HUD akurat działa bardzo przyzwoicie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rwIcIk napisał:

Bierz ortopedyczne fotele i automat :ok:

 

Fotele akurat są AGR, czyli bardziej sportowe niż ortopedyczne. Mi to akurat trochę przeszkadza, bo nie lubię jak mnie fotel obściskuje. Automat rzecz obligatoryjna :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele akurat są AGR, czyli bardziej sportowe niż ortopedyczne. Mi to akurat trochę przeszkadza, bo nie lubię jak mnie fotel obściskuje. Automat rzecz obligatoryjna :ok:
AGR to wlasnie ortopedyczne ;)
Jezdziles juz Mazda? Dla mnie ten silnik 2.0 165Km jest mocno sredni i raczej szedlbym w Insignie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

AGR to wlasnie ortopedyczne ;)
Jezdziles juz Mazda? Dla mnie ten silnik 2.0 165Km jest mocno sredni i raczej szedlbym w Insignie...

Mazdą jeździłem. Silnik szału nie robi, ale może być. Obecnie jeżdżę dwutonowym autobusem z dieslem 136KM więc zmiana i tak jest in plus.

 

Zasadniczo w Maździe boję się rdzy i kradziejności. Opel bardziej przemawia do mnie wnętrzem. Szukam informacji o porównaniu hałasu w środku przy prędkościach autostradowych, ale nie mogę znaleźć dla aktualnej wersji. Dla poprzednich wydają się porównywalne.

 

Ogólnie szukam argumentów, czy warto wydać 20tys więcej na opla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze mi też bardziej leży w Oplu (z wyjątkiem katastrofalnego piano black), ale w Mazdzie jest jak najbardziej do przyjęcia (przeszkadza mi w sumie jedynie wystający tablet). Jestem pewien, że 200KM da więcej frajdy (i to chyba główny zgryz w wyborze vs różnica w cenie), ale 165 w Mazdzie są też dla mnie OK.
 
Jazdy testowe w Oplu nie są proste. Mam obok dwa salony. W jednym nie mają takiego silnika. Tempo kontaktu mailowego takie sobie. W drugim teoretycznie auto demo mają, mieli zadzwonić się umówić na jazdę i nic. Jakoś nie mam ochoty za nimi biegać.
 
 

Gdzie chcesz kupic i gdzie chcesz miec jazde probna ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Trójmiasta i tu chciałbym ogarnąć temat jazdy próbnej.

Miejsce zakupu jest wtórne. Ale wydaje mi się, że cenę na Opla dostałem dobrą. Ofertę zabija niestety OpelDrivePlan, gdzie leasing wychodzi >116%, a ubezpieczenie też jest powyżej cen rynkowych. Mazda ma santandera, który też szału nie robi (114%), ale ubezpieczenie mogę wybrać dowolnie. Czekam jeszcze na odzew brokerów odnośnie zewnętrznego leasingu na Opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Trójmiasta i tu chciałbym ogarnąć temat jazdy próbnej.
Miejsce zakupu jest wtórne. Ale wydaje mi się, że cenę na Opla dostałem dobrą. Ofertę zabija niestety OpelDrivePlan, gdzie leasing wychodzi >116%, a ubezpieczenie też jest powyżej cen rynkowych. Mazda ma santandera, który też szału nie robi (114%), ale ubezpieczenie mogę wybrać dowolnie. Czekam jeszcze na odzew brokerów odnośnie zewnętrznego leasingu na Opla.
Opel drive plan to bardziej wynajem dlugoterminowy niz klasyczny leasing...
Na ile lat chcesz wziac, ze az 116% wychodzi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Trójmiasta i tu chciałbym ogarnąć temat jazdy próbnej.
Miejsce zakupu jest wtórne. Ale wydaje mi się, że cenę na Opla dostałem dobrą. Ofertę zabija niestety OpelDrivePlan, gdzie leasing wychodzi >116%, a ubezpieczenie też jest powyżej cen rynkowych. Mazda ma santandera, który też szału nie robi (114%), ale ubezpieczenie mogę wybrać dowolnie. Czekam jeszcze na odzew brokerów odnośnie zewnętrznego leasingu na Opla.

Nie znam zadnego dealera w Trojmiescie, ale moze dalbys rade podjechac do Bydzi ?

Proponuje wynegocjowac dobra cene zakupu i poszukac leasingu zewnetrznego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bergerac napisał:

Nie znam zadnego dealera w Trojmiescie, ale moze dalbys rade podjechac do Bydzi ?

Na samą jazdę próbną nie chce mi się dylać :)

 

11 minut temu, bergerac napisał:

Proponuje wynegocjowac dobra cene zakupu i poszukac leasingu zewnetrznego.

Cenę w mojej opinii otrzymałem korzystną. I tak jak piszesz - szukam - czekam na odzew brokerów leasingowych po weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, s_krzychu napisał:

Zbieram głosy i opinie (najlepiej porównawcze) na temat tych dwóch aut. Mazda po FL dopiero co w salonach, ale wszelkie konstruktywne opinie mile widziane.

 

Planuję kombi, benzynę, automat. W przypadku Mazdy 2.0 165KM. W przypadku Opla mam akurat dostępny 1.6T 200KM. W takiej konfiguracji Mazda oczywiście sporo tańsza, a i wyposażeniowo ma wszystko co mi potrzeba. Mazdą jeździłem, oplem niestety nie mam szansy.

 

Może ktoś akurat macał i ma własne przemyślenia? Np. na temat głośności przy 140-160km/h?

 

 

Mazda z tym silnikiem jest dosyć mułowata (zwłaszcza z AT), podobno rdzewieje i jest słabo wyciszona na tle konkurencji. Nową Insignią nie jeździłem, ale Mazdą 6 byłem rozczarowany. Oczywiście to moje bardzo subiektywne odczucia, ale ja nie znajduję w Mazdach nic ciekawego poza fajnym wyglądem i lekką konstrukcją. 

Nowe Ople zbierają raczej pozytywne opinie. Dlaczego tylko te 2 samochody? Nie rozważasz innych samochodów w klasie - Mondeo, Passat? 

Zobacz jeszcze ile kosztuje ubezpieczenie przy tych samochodach - może się okazać że tańszą cenę Mazdy nadpłacisz u ubezpieczyciela w ciągu najbliższych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fili_P napisał:

No niestety niekoniecznie. Mechanik narzekał już na 3 letnie modele że ludzie z jakimiś robotami do niego przyjeżdżali w konsekwencji braku ocynku

...
 

Mam do czynienia z mazda CX-5 z 2014 roku. Na aucie nie ma rdzy. Na drzwiach była przetarta do blachy, na przeglądzie przyczepili się, że trzeba naprawić inaczej auto straci gwarancję na blachy. Naprawa wykonana dopiero po roku przed następnym przeglądem i nic się nie działo.

Ford z tego co się orientuje też nie ma ocynku, a ludzie jakoś kupują nowe i jeżdżą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Azbest napisał:

 

 

Mazda z tym silnikiem jest dosyć mułowata (zwłaszcza z AT), podobno rdzewieje i jest słabo wyciszona na tle konkurencji. Nową Insignią nie jeździłem, ale Mazdą 6 byłem rozczarowany. Oczywiście to moje bardzo subiektywne odczucia, ale ja nie znajduję w Mazdach nic ciekawego poza fajnym wyglądem i lekką konstrukcją. 

Nowe Ople zbierają raczej pozytywne opinie. Dlaczego tylko te 2 samochody? Nie rozważasz innych samochodów w klasie - Mondeo, Passat? 

Zobacz jeszcze ile kosztuje ubezpieczenie przy tych samochodach - może się okazać że tańszą cenę Mazdy nadpłacisz u ubezpieczyciela w ciągu najbliższych lat.

Mazda  miała FL, może poprawili wyciszenie.

 

Mazda 10,6s do 100, Opel 8s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Azbest napisał:

Dlaczego tylko te 2 samochody? Nie rozważasz innych samochodów w klasie - Mondeo, Passat?  

Mondeo mi się po prostu nie podoba. Gust wiadomo... :)

Passat trochę się ceni za bardzo, jakoś też za VAGiem nie przepadam. Chyba nie ma chemii :]Poza tym VAG (pytałem o Sharana i Superb) zblokowali mnie z leasingiem, oczekując wpłaty własnej 30% (nowa działalność), a ja z różnych względów oczekuję 0% :) Więc całościowo VAG odpadł.

 

Interesowałem się również Optimą, która ma u mnie osobiście wysokie noty, ale najbliższe terminy jakie usłyszałem za wersję GT Line były na luty/marzec. Czekam jeszcze od nich na ostateczną propozycję cenową (sprawdzają rabat flotowy) i potwierdzenie dostępności, ale jakoś długo to trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, funfel napisał:

@OZI 

 

widze ze nie zmienili tej tandetnej kierownicy krzyczacej twardym plastikiem z srodkowej czesci. Jak  cos na co kierowca patrzy za kazdym razem jak wsiada do auta moze byc tak slabo wykonane.

chyba nie doswiadczyles tej z insigni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzys139 napisał:

Mam do czynienia z mazda CX-5 z 2014 roku. Na aucie nie ma rdzy. Na drzwiach była przetarta do blachy, na przeglądzie przyczepili się, że trzeba naprawić inaczej auto straci gwarancję na blachy. Naprawa wykonana dopiero po roku przed następnym przeglądem i nic się nie działo.

Ford z tego co się orientuje też nie ma ocynku, a ludzie jakoś kupują nowe i jeżdżą. 

mam nowa cx5, mialem tez poprzednia. mam od 2 miesiecy przetarcie na drzwiach. wsiade dzis do auta to zrobie foty. to foto po 3 tygodniach

20180902_134013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem mazda przed dla więc nie wiem czy opinia będzie miarodajna. Obecnie śmigam mondeo.

Wracając do Mazdy, mialem 180km automat, diesel. auto było bardzo slabo wyciszone, przy prędkościach autostradowych DRAMAT i wcale nie przesadzam.

Silnik miał jakies płukanki i sypało się mnóstwo drobnych elementow- jakieś lusterka, sterowniki, odzyskiwanie energii itp.

Auto było rozbite za mojej kadencji z każdej strony poza dachem i klapa bagażnika. W ASO wymieniali całe elementy, natomiast podłoga po 4 latach robiła się czerwona.

Widziałem Opla w ASO i muszę powiedzieć że robi dobre wrażenie. Tylko dopłatą dość spora 

VW mają dobre finansowanie i sumarycznie mimo wysokiej ceny zakupu wychodzą korzystnie.

Ja wziąłem mondeo ponieważ.dostalismy zniżkę ok 30k- zakup 5 czy 6 forda u nich. Ponadto wrzucili nas do floty i dostaliśmy leasing w efl na dobrych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sdss napisał:

Mazda  miała FL, może poprawili wyciszenie.

 

Mazda 10,6s do 100, Opel 8s.

może i poprawili ... ale silnika wolnossącego nie poprawili i przy prędkościach autostradowych wchodzi już na mało "kulturalne" częstotliwości pracy ... konkurencja z silnikami 1.5T i 1.6T robi to ciszej, dynamiczniej, oszczędniej ... lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - co sprawia ze lud w EU tak za Insignia lata?

Pytam bo u mnie GM ma problem - ponad 7,000 nowych aut Insignia aka Commodore stoi na trawie. Maja zapas na 12-14 miesięcy. Dodać jakieś 1k sztuk u dealerów na płacach i mamy problem....

Nikt tego nie kupuje, to znaczy wypchali 600 sztuk w zeszłym miesiącu - z tego Avis kupił ponad 240, policja stanowa jednego stanu - 50, Hertz 130... czyli prywatny klient na Insignia nie ma.

Generalnie w powszechnej opini to najbardziej nieudane auto ostatnich 10 lat.

Co ciekawe 2.0l wersja bieda jeździ IMVHO lepiej niż 3.6l V6.

Ceny: demo 2.0l za $24-25k kupi z jakimś 3-4k km czyli 67k PLN...

937c43e0a8240a638ade39469df8df8b.jpg

3.6l V6 za jakieś 84k PLN

1a0b18a4f6d76b9b671d4ed32c7f9d4d.jpg


Interesuje mnie dlaczego tylu na AK uważa ze to auto jest dobre.... lub bardzo dobre...

Bo 0% nie działa,
5 lat gwarancji nie działa,
7lat service za free nie działa...

8b2f9cbe9af60a1f6adbcc8c12075527.jpg

Kupców brak.... oprócz zadowolonych podatników ...

bca706809b2224fcb0a554f4a0015ee8.jpg






Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 23:34, s_krzychu napisał:

Może ktoś akurat macał i ma własne przemyślenia?  

Problemem mazdy 6 jest to że auto wyszło w 2012 roku to już się zaczyna robić stary model 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OZI napisał:

Interesuje mnie dlaczego tylu na AK uważa ze to auto jest dobre.... lub bardzo dobre...
 

 

Z ciekawości, dlaczego w Ozilandii uważają, że jest takie złe lub bardzo złe, co z nim nie tak, co się psuje?

Może słaby marketing jest :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.