Skocz do zawartości

Nowa Insignia vs nowa Mazda 6


s_krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dunkin napisał:

Ja jeździłem mazda przed dla więc nie wiem czy opinia będzie miarodajna. Obecnie śmigam mondeo.

Wracając do Mazdy, mialem 180km automat, diesel. auto było bardzo slabo wyciszone, przy prędkościach autostradowych DRAMAT i wcale nie przesadzam.

Silnik miał jakies płukanki i sypało się mnóstwo drobnych elementow- jakieś lusterka, sterowniki, odzyskiwanie energii itp.

Auto było rozbite za mojej kadencji z każdej strony poza dachem i klapa bagażnika. W ASO wymieniali całe elementy, natomiast podłoga po 4 latach robiła się czerwona.

Widziałem Opla w ASO i muszę powiedzieć że robi dobre wrażenie. Tylko dopłatą dość spora 

VW mają dobre finansowanie i sumarycznie mimo wysokiej ceny zakupu wychodzą korzystnie.

Ja wziąłem mondeo ponieważ.dostalismy zniżkę ok 30k- zakup 5 czy 6 forda u nich. Ponadto wrzucili nas do floty i dostaliśmy leasing w efl na dobrych warunkach.

Wygłuszenie Mazdy to porażka, nie wiem o co chodzi. Na tym poziomie nie powinny się takie historie przydarzać.

 

Co do silnika się nie wypowiem, bo podczas testów nie było problemów. Jedynie dla mnie spalanie ciut wysokie, ledwo się w 10 litrach mieściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź u jednego i drugiego dealera jak będzie kształtować się składka za ubezpieczenie w pierwszym i kolejnych latach. Mazdy kradną i to bardzo, więc żeby się nie okazało, że tą różnice w cenie na przestrzeni kliku lat zniweluje dopłacanie do ubezpieczenia w Maździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy testerzy narzekaja, ze 6 jest glosne. Rdza bym sie nie przejmowal ale juz tym, ze ukradna przy pierwszej lepszej okazji juz tak. Chociazby ze wzgledu na wieksza skladke AC. Silnik Opla IMO lepszy turbo plus prawie 40KM roznicy a to juz IMO czuc. Ostatnio czytalem porownanie Superb vs Insignia i jesli chodzi o zakrety i prowadzenie to Skoda moze possac rure Oplowi. Mysle, ze vs Mazda bedzie podobnie. Dodatkowo wieksza siec serwisow Opla a to tez plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wujekcybul napisał:

Wszyscy testerzy narzekaja, ze 6 jest glosne. Rdza bym sie nie przejmowal ale juz tym, ze ukradna przy pierwszej lepszej okazji juz tak. Chociazby ze wzgledu na wieksza skladke AC. Silnik Opla IMO lepszy turbo plus prawie 40KM roznicy a to juz IMO czuc. Ostatnio czytalem porownanie Superb vs Insignia i jesli chodzi o zakrety i prowadzenie to Skoda moze possac rure Oplowi. Mysle, ze vs Mazda bedzie podobnie. Dodatkowo wieksza siec serwisow Opla a to tez plus.

Znajomy ma Insignię, diesla z automatem, zrobione już ponad 60 kkm i nie może się nachwalić :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z ciekawości, dlaczego w Ozilandii uważają, że jest takie złe lub bardzo złe, co z nim nie tak, co się psuje?
Może słaby marketing jest :hmm:



Jest pare powodów - generalnie auto totalnie nie trafione w rynek.

paradox nazwa jest jedna, tradycyjnie Commodore był RWD V8 z 6l silnikiem, nagle GM zaczyna sprzedawać FWD/AWD 3.6l i mówić ze to jest teraz auto rodzinne. Nie przeszło.

Generalnie są lepsze auta w tej klasie np Camry,

Problemy z Q PSA, auto jest nawet na rynek nie wyjechało jak miało pierwszy recall, już ma opinie paru problemów u dealerów GM , co jak na ilość sprzedanych sztuk jest zadziwiające.

Od siebie, design - qpa, wykończenie plastików - qpa, nic mnie do produktów GM nie ciągnie, a już takich kupowanych od PSA.

Po prostu jest to totalnie nieinspiracyjny produkt, który niczym się nie wyróżnia (cena/gwarancja/znaczek/posiadanie/osiągi etc). I kupców brakuje. Oficjalnie GM już podało ze to nie dociągnie do 2021 ani w US ani u mnie.

W EU MY21 ma być ostatnim zanim pójdzie w zapomnienie w 2022 - PSA płaci GM za każda wyklepana sztukę $$$ za licencje...




Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu lata ? Po prostu kawał porządnego auta za rozsądną cenę. Podobnie jak Passat, Mondeo, itp.



Mondeo jest zaliczane do tej samej kategori guana...

Jest tylko jedna duże czy dwie firmy które z tego flote robią a prywatnych nie zobaczysz... sprzedaż za zeszły miesiąc...

Toyota Camry (1132),
Mazda 6 (306),
Ford Mondeo (193)

Toyota ma ogromne problemy z ilością dostarczania Camry, backlog jest ok 4-6miesiecy - bo w normalny miesiąc to jest 2.5x tyle, Mondeo jak zawsze nawet do 200 sztuk nie dobija... czyli 1:10...



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OZI napisał:

Od siebie, design - qpa, wykończenie plastików - qpa, nic mnie do produktów GM nie ciągnie, a już takich kupowanych od PSA.

bardzo interesująca opinia, zwłaszcza jak porównam z wnętrzami samochodów, które często wstawiasz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OZI napisał:

Mondeo jest zaliczane do tej samej kategori guana...

Jest tylko jedna duże czy dwie firmy które z tego flote robią a prywatnych nie zobaczysz... sprzedaż za zeszły miesiąc...

Toyota Camry (1132),
Mazda 6 (306),
Ford Mondeo (193)

macie po prostu dość specyficzny gust, zupełnie inny niż my :ok: osobiście bym wolał już tą Mazdę 6 niż Toyotę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo interesująca opinia, zwłaszcza jak porównam z wnętrzami samochodów, które często wstawiasz  


Aaa, Insignia wykorzystuje inny, kubeł na śmieci jako przetopiony plastik niż konkurencja?

Design GM mi normalnie nie podchodzi.

Ja totalnie nie uważam ze Insignia jest złym autem. Jest totalnie nie wyróżniającym się autem, 7k sztuk na trawie to potwierdza, ze ciężko przekonać prywatnego average Joe żeby wydał swoją $$$$. US nie lepiej.
Patrząc na sprzedaż w EU tez masz spadek z 88k sprzedanych sztuk w 2015 do 72k w 2017, 2018 przewidywana 65-68k wiec widać trend ...

Czasy sedan w takiej wersji minęły, EU jest pod tym względem inna, ale jak widać nawet na AK lud tez chce SUV.

Czyli mając do wyboru Insignia wersja bieda pierwsza w cenniku 2.0lT to klient idzie i kupuje u mnie Camry 2.5l

Chcąc V6 ba nawet przy GM zostanę, kupię auto z tym samym silnikiem ale SUV - Acadia

Wygodniej, przestronniej, bez problemu się wszystko zmieści .... dalej mi plastik GM nie podchodzi ale przynajmniej Ma to jakiś sens...

bbffbe78a2597581ac85526fa1e28c3a.jpg

e2bc5b9b9311b9c8ebe3d9372897d671.jpg

4effd55a894c18875f2ef95417ad95e2.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OZI napisał:

Aaa,emoji51.png Insignia wykorzystuje inny, kubeł na śmieci jako przetopiony plastik emoji38.png niż konkurencja?

Design GM mi normalnie nie podchodzi.

Ale @OZI spox :) Każdy ma swój gust i tyle, oprócz zwykłych różnic nazwijmy to, międzyludzkich, w tym przypadku w grę wchodzą jeszcze różnice wręcz kulturowe. Ja po prostu stwierdziłem, że patrząc na historię i auta jakie często opisujesz, to nowa Insignia ma wnętrze o lata świetlne lepsze. Ale oczywiście to moje zdanie, a każdy musi wybrać co mu się podoba :ok: 

 

opel-6-d3247984229fc47344c8d44fa.jpg

 

deska-rozdzielcza-opel-insignia-b.jpg

 

z22078851V,Opel-Insignia-Grand-Sport-2-0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tam nie sprzedają z takim wyposażeniem jak u nas?



Nasza wersja bieda to jakaś średnia w EU - patrzę bawiąc się Opel.de konfiguratoren. Silnik bieda to 2.0lT 260KM, 4 wersje wyposażenia, 3-4 przychodzi z 3.6l V6 310KM którego EU nie dostała.

Teraz, jeździłem i 2.0l T i 3.6l V6 oba wyklepane w 2018, i w sumie IMVHO nie macie czego żałować, ze 3.6l EU nie dostaje. IMVHO dość kiepska kombinacja, wręcz nie istotna jak weźmiesz rozkład wagi i charakterystykę to 2.0lT lepiej w miejskim ruchu jeździ... żywotność pozostaje znakiem zapytania - skoro departamenty policji miara tylko 3.6l, na auto które pojeździ max 3 lata lub 100,000km - co kolwiek pierwsze ....

Jak mówię, główna wada Insignia jest:

- znaczek GM - czyli produkt GM, klepany teraz przez PSA, gdzie GM płaci PSA za produkt, a PSA płaci GM za licencje na każda wykorzystana śrubkę + za patent. Jeśli wierzyć forum GM - koszt całej tej szopki to ok 40k PLN GM płaci PSA, za auto które się sprzedaje u dealera po 80k PLN,

- jak widzisz Insignia to nic do ciebie nie wola - ‚idź, kup mnie! , zróbmy sobie male Insignia razem , - czyli następny sedan, który większość ludzi odrzuca przez punkt #1 - czyli nawet do dealera nie pójdzie się przejechać...

- ja pojezdzilem - ok 800km 3.6l , i jakieś 400km 2.0l, i jak potrafiłbym przełknąć 2.0l T jako ‚mój auto’ to siedząc w takim wnętrzu idę do konkurencji...

Większość kupujących nawet do tego etapu nie dochodzi ... GM - We have Insignia problem




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, OZI napisał:

Ja totalnie nie uważam ze Insignia jest złym autem. Jest totalnie nie wyróżniającym się autem, 7k sztuk na trawie to potwierdza, ze ciężko przekonać prywatnego average Joe żeby wydał swoją $$$$. US nie lepiej.
Patrząc na sprzedaż w EU tez masz spadek z 88k sprzedanych sztuk w 2015 do 72k w 2017, 2018 przewidywana 65-68k wiec widać trend ...

Czasy sedan w takiej wersji minęły, EU jest pod tym względem inna, ale jak widać nawet na AK lud tez chce SUV.

Czyli mając do wyboru Insignia wersja bieda pierwsza w cenniku 2.0lT to klient idzie i kupuje u mnie Camry 2.5l

Chcąc V6 ba nawet przy GM zostanę, kupię auto z tym samym silnikiem ale SUV - Acadia

Wygodniej, przestronniej, bez problemu się wszystko zmieści .... dalej mi plastik GM nie podchodzi ale przynajmniej Ma to jakiś sens...

Każdy ma swoje upodobania. Ja akurat dla miejsca wybieram kombi. SUV nie kupię, bo po prostu mi się nie podobają z wyglądu oraz charakterystyki jazdy. A to że jestem w mniejszości  mi nie przeszkadza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale [mention=129025]OZI[/mention] spox Każdy ma swój gust i tyle, oprócz zwykłych różnic nazwijmy to, międzyludzkich, w tym przypadku w grę wchodzą jeszcze różnice wręcz kulturowe. Ja po prostu stwierdziłem, że patrząc na historię i auta jakie często opisujesz, to nowa Insignia ma wnętrze o lata świetlne lepsze. Ale oczywiście to moje zdanie, a każdy musi wybrać co mu się podoba default_ok.gif 

 

 

 

No popatrz - jak dla mnie już takie wnętrze bardziej przemawia niż czarne ...

 

Ale znów, klient w EU zamówi i czeka spokojnie, klient u mnie - masz auto na placu?

- aaaaa,

- ok spadaj - idę kupić gdzie indziej,

 

Czyli ironia - lud potrafi czekać 4-6 miesięcy na Camry Hybrid, ale nie poczeka więcej niż 72h na bezowe wnętrze Insignia - czasami myśle ze klient EU jest lepszy ... (stad musisz trzymać co klient chce).

 

Dwa dochodzi cena - jak auto by było jak z EU czyli BTO to nie masz jak negocjować, cały system wypracowanego rynku sie ... wali.

 

Będą akurat u dealer- a za h - zrobię pix ile sztuk maja na placu przy salonie, nie nawet na placu gdzie trzymają auta. Ciekawy widok. Jest ich tyle ze nie maja gdzie ich trzymać...

 

 

Edit : 6 sztuk przed salonem, w salonie - jak kupisz to za 2h wyjedziesz i cię w tyłeczek pocałują ...

 

Poszlem na kawę z jednym, w 2018 ... sprzedali 7 - tak siedem sztuk, wow..

 

 

1b1699773491ee08b91ca32f4976e1b4.jpg

 

 

 

 

a18a9477e5e0e1e5e627dab9f06963f6.jpg

 

 

491cea3e2deefb4ff655cf2fa542c469.jpg

 

Masa Astra stoi, wszystkie ‚usuwane bądź demo - od 5km do 5k km, ceny w okolicacach -30%.

 

Ale przynajmniej klienci na to są...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje upodobania. Ja akurat dla miejsca wybieram kombi. SUV nie kupię, bo po prostu mi się nie podobają z wyglądu oraz charakterystyki jazdy. A to że jestem w mniejszości  mi nie przeszkadza
 



Jesteś jak moja żona SUV nie bo nie...

A potem,

‚Honey - where r u?’
Y?
‚Bo kupiłam to i tamto i się do sedan/coupé nie mieści


Jedno się zgadza, zarówno Insignia jak i Mustang będą jeździły lepiej niż większość SUV bo środek ciężkości jest inny.

Sam, nie wiem będąc w twoich butach pewnie Insignia, IMVHO 2.0lT z GM bije Mazda w 2.5l bez turbo.... reszta ro rzeczywiście kwestia gustu IMVHO plus jeśli Mazda jest MY17 to hałas z opon będzie...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OZI, Ty nie kupisz Insigni tylko pójdziesz po Camry.

Co ma kupić europejczyk nie chcący SUVa, starego Avensisa?

Serio pytam, mam nadzieję, że coś znajdziesz konkretnego.

Pamiętaj tu jest EU i wybór aut deko inny.

No wiem, powiesz pewnie Mazdę 6, tylko jakoś na AK ludzie do niej pałają identyczna miłością jak do Insigni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OZI napisał:

Jak mówię, główna wada Insignia jest:
- znaczek GM - czyli produkt GM, klepany teraz przez PSA, gdzie GM płaci PSA za produkt, a PSA płaci GM za licencje na każda wykorzystana śrubkę + za patent. Jeśli wierzyć forum GM - koszt całej tej szopki to ok 40k PLN GM płaci PSA, za auto które się sprzedaje u dealera po 80k PLN,
 

 

 

Czyli tak naprawdę subiektywne odczucia i uprzedzenia. ;]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

Jesteś jak moja żona emoji1.png SUV nie bo nie...

A potem,

‚Honey - where r u?’
Y?
‚Bo kupiłam to i tamto i się do sedan/coupé nie mieści emoji38.png

Ja to obecnie załatwiam VANem pojemniejszym niż 99% SUVów. A jako że potrzeby nieco się zmniejszyły przesiadam się do kombi. Sedan dopiero na emeryturze.

 

24 minuty temu, ZUBERTO napisał:

@OZI, Ty nie kupisz Insigni tylko pójdziesz po Camry.

Co ma kupić europejczyk nie chcący SUVa, starego Avensisa?

Serio pytam, mam nadzieję, że coś znajdziesz konkretnego.

:ok: Avensis jest tak brzydki, że mimo iż mam niezły rabat flotowy, nawet nie byłem oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

dokładnie tak, czekałem na merytorykę i się doczekałem :hehe: 

U nich jest podobnie z Japończykami, jak u nas ze Skodą. 

Jest sporo innych aut, nawet fajnych, praktycznych, niezawodnych, ale jak ktoś nie wie co kupić, to kupuje Skodę ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OZI napisał:

- jak widzisz Insignia to nic do ciebie nie wola - ‚idź, kup mnie! emoji83.png, zróbmy sobie male Insignia razem emoji72.pngemoji72.png, - czyli następny sedan, który większość ludzi odrzuca przez punkt #1

ja tam nie jestem takim ekspertem motoryzacyjnym jak Ty, ale wg mnie Insignia nie jest oferowana w tym typie nadwozia. Może to jest właśnie główny problem na Waszym rynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

U nich jest podobnie z Japończykami, jak u nas ze Skodą. 

Jest sporo innych aut, nawet fajnych, praktycznych, niezawodnych, ale jak ktoś nie wie co kupić, to kupuje Skodę ;]

 

dokładnie tak. Polak ma w głowie: Skoda = tania. Skoda = prawie Volkswagen. Jak VW to znaczy prestiż, jakość i niezawodność :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

U nich jest podobnie z Japończykami, jak u nas ze Skodą. 

Jest sporo innych aut, nawet fajnych, praktycznych, niezawodnych, ale jak ktoś nie wie co kupić, to kupuje Skodę ;]

 

 

No dobra, ale jaki w ogole sens na każdym kroku porownywac się do EU i "udowadniać", ze tam jest lepiej/gorzej? ;]

Inny rynek, inne wymagania klientow, podobnie jak w USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OZI napisał:

Bo kupiłam to i tamto i się do sedan/coupé nie mieści emoji38.png

Moja nie chce Insignia jezdzic, bo jest za duza (chodzi raczej o dlugosc) i parkowac nie umie.

Juz widze jak sie cieszy gdyby miala jechac w miasto SUV-em waszych australijskich rozmiarow.

 

Stary, u nas nawet miejsca parkingowe nie sa do tych SUV dostosowane.

Wczoraj wsiadalem od strony pasazera, bo jakis baran mi na styk podjechal, ale sobie miejsca nie zapomnial zostawic.

 

@OZI 2 inne kontynenty, inne światy, inne filozofie, a Ty sie uparles ciagle nam wytykac nasza "głupotę" i Waszą jedynie słuszną "mądrość".

 

Co mnie obchodzi czy opel placi PSA, czy na odwrót, wogole mnie to nie interesuje o ile auto mi pasuje.

Moze gdyby byla PL marka, to moznaby pomyslec komu kase place.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

No dobra, ale jaki w ogole sens na każdym kroku porownywac się do EU i "udowadniać", ze tam jest lepiej/gorzej? ;]

Inny rynek, inne wymagania klientow, podobnie jak w USA...

zdecydowanie. Nie ma sensu do wszystkiego dorabiać teorii i dyskredytować wyborów konsumentów w innych częściach świata - bo z jakiś powodów te decyzje jednak podejmują :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZUBERTO napisał:

Co mnie obchodzi czy opel placi PSA, czy na odwrót, wogole mnie to nie interesuje o ile auto mi pasuje.

Moze gdyby byla PL marka, to moznaby pomyslec komu kase place.

w ten sposób można dojść do obłędu. Licencje, co komu za co płaci, od kogo bierze podzespoły, czyje rozwiązania wykorzystuje do czego. Konsumenta nie musi to interesować, chyba, że istnieje jakieś realne ryzyko, że np. producent upadnie i nie będzie można egzekwować świadczeń gwarancyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bergerac napisał:

w ten sposób można dojść do obłędu. Licencje, co komu za co płaci, od kogo bierze podzespoły, czyje rozwiązania wykorzystuje do czego. Konsumenta nie musi to interesować, chyba, że istnieje jakieś realne ryzyko, że np. producent upadnie i nie będzie można egzekwować świadczeń gwarancyjnych.

@OZI zmienia auta jak rekawiczki, obsluge maja tam jak w niebie, a mimo to gryzie go ten przeplyw kasy jakby to do jego kieszeni szlo lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

@OZI, Ty nie kupisz Insigni tylko pójdziesz po Camry.

Co ma kupić europejczyk nie chcący SUVa, starego Avensisa?

Serio pytam, mam nadzieję, że coś znajdziesz konkretnego.

Pamiętaj tu jest EU i wybór aut deko inny.

No wiem, powiesz pewnie Mazdę 6, tylko jakoś na AK ludzie do niej pałają identyczna miłością jak do Insigni.

 

Nie w koncu poszli po rozum do glowy i przestali tego Avensisa robic. Nastepca kombi bedzie corolla kombi a Camry lekko 150k kosztuje. Juz widze te kolejki do salonow Toyoty po nowa Camry jak w tej cenie jest i Arteon i Superb i bardzo dobrze wyposazona Insignia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, OZI napisał:

 


Sam, nie wiem będąc w twoich butach pewnie Insignia, IMVHO 2.0lT z GM bije Mazda w 2.5l bez turbo.... reszta ro rzeczywiście kwestia gustu 
 

 

 

Tak samo jak 2.0 turbo z Insigni jest lata świetlne przed 2.5 z Camry. Po prostu u was jest kult Toyoty tak jak u nas kult VAG-ów, i choćby Toyota sprzedawała g.wno w papierku to klienci to kupią. Czyli mentalnie jesteście tak jak my ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nie chce Insignia jezdzic, bo jest za duza (chodzi raczej o dlugosc) i parkowac nie umie.
Juz widze jak sie cieszy gdyby miala jechac w miasto SUV-em waszych australijskich rozmiarow.
 
Stary, u nas nawet miejsca parkingowe nie sa do tych SUV dostosowane.
Wczoraj wsiadalem od strony pasazera, bo jakis baran mi na styk podjechal, ale sobie miejsca nie zapomnial zostawic.
 
[mention=129025]OZI[/mention] 2 inne kontynenty, inne światy, inne filozofie, a Ty sie uparles ciagle nam wytykac nasza "głupotę" i Waszą jedynie słuszną "mądrość".
 
Co mnie obchodzi czy opel placi PSA, czy na odwrót, wogole mnie to nie interesuje o ile auto mi pasuje.
Moze gdyby byla PL marka, to moznaby pomyslec komu kase place.


Widzisz dobry post, bo właśnie pokazuje oco mi chodzi.

O WYBÓR, (caps na podkreślenie nów krzyk ), tak śmieszy mnie ro, śmieszą mnie sztuczne regulacje które wypromowały Diesel - AK krzyczało - Diesel!
Teraz AK krzyczy Nie Diesel,

A ja dalej mowie, f..ci regulacje, niech rynek zadecyduje

Tak samo tu, po prostu napisałem, dlaczego Insignia u mnie totalnie jest klapa, z reszta w US tez, ani nie potempiam, ani nie chwale, nie kupuje - proste.

Tak samo O.P. - to jego $$$ i tylko on ma być zadowolony, a nie my!

Dwa, - SUV czy mnie się podoba, czy tobie, czy nam wszystkim czy nie nawet w EU trend jest SUV, rozmiar nie musi być ten sam, ale i tak to jest segment który będzie rósł i rósł, aż w końcu auta takie jak Insignia wygina ...


c99f1ece8ed0b9aee9361cb3bdb3dde8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak 2.0 turbo z Insigni jest lata świetlne przed 2.5 z Camry. Po prostu u was jest kult Toyoty tak jak u nas kult VAG-ów, i choćby Toyota sprzedawała g.wno w papierku to klienci to kupią. Czyli mentalnie jesteście tak jak my ;] 


Chyba kult brakuje... 30 lat temu królował GM i Ford, to był kult!


Toyota systematycznie przejmowała rynek od lat bo każda generacja po prostu jeździ.

Kupujesz pierwsze auto masz 16lat, ja kupiłem GM - i stałem i robiłem w smarze.

Ci co wybrali stara Camry, jeździli... co. Tego ze ja milem 3.8l V6 a oni jakieś 2.5l 4 cyl, oni jeździli ja nie.

Czyli klient to potrafił docenić, ot ocenia, i niepopełnia błędu ...

Weźmy Mitsubishi, tanio, bez jakiś Turbo, nowości etc.

I systematycznie rok w rok coraz więcej ludzi je kupuje u mnie 6,500 na miesiąc.

Powód: dobra cena - tanio połączona z prostota i niezawodnością... dodaj dobry marketing, dobre wsparcie i masz auto AB...


7e8addba88c4cc1479f67b5cf7bb1416.jpg

I to lud chce, a nie pokazać sąsiadowi - patrz ‚Der Pasnik’ kupiłem.





Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, OZI napisał:

Widzisz dobry post, bo właśnie pokazuje oco mi chodzi.

O WYBÓR, (caps na podkreślenie nów krzyk emoji18.png), tak śmieszy mnie ro, śmieszą mnie sztuczne regulacje które wypromowały Diesel - AK krzyczało - Diesel!
Teraz AK krzyczy Nie Diesel,

A ja dalej mowie, f..ci regulacje, niech rynek zadecyduje

No właśnie zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi.

 

Nic o regulacjach i dieslu nie pisałem.

Zafiksowales się na tych regulacjach, krzywiźnie banana do tego stopnia, że każda rozmowa z Tobą idzie w tym kierunku.

 

Ty masz taki rynek, my deko inny.

OK SUVy są coraz popularniejsze, może kiedys przejmą i 100% rynku, ale skoro narazie tak nie jest, to co Twoim zdaniem taki europejczyk jak ja, nie chcą SUVa, ma kupić zamiast Insigni?

Jedno proste pytanie, na które oczekiwałem odpowiedzi, a znów dostałem zlepek haseł typu "diesel, regulacje, banan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OZI przyznaj się, że jesteś samochodowym rasistą i wszystko co "przypelzlo" (jak to piszesz) z EU traktujesz jak murzyna do bicia, szukając na siłę powodów do tego.

 

Jednocześnie przepraszam autora watku za srogi offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ZUBERTO napisał:

i zrobił z tego jeden z zarzutów  przeciwko niej, poleca, za wzór stawia Outlandera;l

Jemu chyba chodzi o prostotę konstrukcji i małą awaryjność - nie o wygląd. Aż o taki brak gustu go nie podejrzewam ;] My w EU lubimy gadżety. Oni lubią bezawaryjność. I tyle. Nie ma się o co kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Jemu chyba chodzi o prostotę konstrukcji i małą awaryjność - nie o wygląd. Aż o taki brak gustu go nie podejrzewam ;] My w EU lubimy gadżety. Oni lubią bezawaryjność. I tyle. Nie ma się o co kłócić.

Wiem, że miedzy innymi ma na mysli bezawaryjnosc, ale zarzuca, że design insigni = qpa.

Finalnie i tak okazuje sie ze najwazniejsza jest cena, a outlander nie dosc, że bezawaryjny to i tani.

Mimo, że wyglada jak prawdziwa qpa to juz jemu wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marcindzieg napisał:

 My w EU lubimy gadżety. Oni lubią bezawaryjność. I tyle. Nie ma się o co kłócić.

 

Tam koszty pracy sa tak wysokie, ze nie ma co się dziwic, ze bezawaryjność i prostota jest jednym z kluczowych argumentow :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2018 o 01:06, OZI napisał:

Wszystko inne w Mazda jest IMVHO o wiele lepiej zrobione niż w EU jak Der Pasnik, nawet jak siedzieć dotchniesz.

Osobiście Mazdy kocham odkąd pamiętam. Miałem w życiu już trzy... I mimo, że nadal uwielbiam nimi jeździć, to właśnie wobec Mazdy mam najsilniejsze postanowienie, że więcej już auta tej marki kupię - prędzej kupię Fiata niż Mazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grogi napisał:

Osobiście Mazdy kocham odkąd pamiętam. Miałem w życiu już trzy... I mimo, że nadal uwielbiam nimi jeździć, to właśnie wobec Mazdy mam najsilniejsze postanowienie, że więcej już auta tej marki kupię - prędzej kupię Fiata niż Mazdę.

Czemu - tak z ciekawości pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Czemu - tak z ciekawości pytam?

Silniki z gównolitu (albo olej żrą, albo go "produkują") i licha cienka blacha, która rdzewieje nawet tutaj - na bagnach. Często widzę tutaj walone auta z niezabezpieczoną blachą, które jeżdżą latami. A młode Mazdy mają już dziury.

 

Polemizując z @format - nie są to problemy trzeciego właściciela. Chciałem dwulatka zamienić, to dilerzy nie chcą tych samochodów odkupywać... Szczęście w nieszczęściu, auto rozbiłem i problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

Ten nowy to jeszcze jakoś wygląda. Poprzedni wyglądał jak parówka. A na beżowo jak prawdziwa kupa  ;]

Swoją drogą taki tani to on nie jest.

 

Ja tylko tak przy okazji zauważę, że dyskusja na temat urody nowych SUVów mija się trochę z celem, bo ostatnio główną ideą przyświecającą stylistom jest uczynienie ich jak najbrzydszymi poprzez wpakowanie wielkiego grilla i jak najbardziej absurdalne "pomarszczenie" przodu auta. Widocznie tego chcą klienci. Poniżej parę przykładów na poparcie powyższych słów.

 

 

ford-new-kugafront.jpg

3369_WH_170519_SUP_Honda-CRV-258-_Read-O

e4d489c7817b8c217f373fab6844279c.jpg

nowa-kia-sportage-premiera-przed-frankfu

outlander-phev-city-mobile.jpg

Nissan-X-Trail-2017.jpg

2019_subaru_forester_nyias.jpg

2019-toyota-rav4-17-1-980x620.jpg

 

 

W gruncie rzeczy to one wszystkie wyglądają tak samo.

:hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 23:34, s_krzychu napisał:

Zbieram głosy i opinie (najlepiej porównawcze) na temat tych dwóch aut. Mazda po FL dopiero co w salonach, ale wszelkie konstruktywne opinie mile widziane.

 

Planuję kombi, benzynę, automat. W przypadku Mazdy 2.0 165KM. W przypadku Opla mam akurat dostępny 1.6T 200KM. W takiej konfiguracji Mazda oczywiście sporo tańsza, a i wyposażeniowo ma wszystko co mi potrzeba. Mazdą jeździłem, oplem niestety nie mam szansy.

 

Może ktoś akurat macał i ma własne przemyślenia? Np. na temat głośności przy 140-160km/h?

Silnik 1,6 w Oplu jest bardzo dobry. Ładnie się to zbiera i koniecznie bierz z automatem. Bardzo kulturalna jazda. 

Co do Mazdy się nie wypowiem bo nie miałem z nią styczności ale słyszałem rozbieżne opinie. Od pełnego zachwytu do mocno krytycznych opinii. 

Ja bym chyba skierował się bardziej w stronę Insigni ale jak bym był na Twoim miejscu, to koniecznie musiał bym się przejechać jednym i drugim autem. Bez jazdy nie kupuj abyś potem nie był rozczarowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

Bo tak jest. Aczkolwiek jak się producent postara to może zrobić coś takiego jak Outlander parówa. I wtedy się choć trochę wyróżnia  ;]

 

Parówa to był dramat, zwłaszcza po bardzo fajnym grillu "Jet Fighter" u poprzednika. Ten nowy ratuje sytuację o tyle, że jest zmarszczoną, groźną parówą.

Z perspektywy użytkownika mogę powiedzieć, że ten stary nadal uważam za ładniejszy z przodu, za to nowy ma o wiele zgrabniejszą linię boczną i tył. Natomiast to co jest istotne to komfort jazdy. Jest IMO nieporównywalny i mimo że stary jest nadal ładniejszy i miał dużo fajnych rozwiązań, których mi brakuje (dzielona tylna klapa, lodówka w schowku, doświetlanie zakrętów) to bym się już nie przesiadł z powrotem.

Silnik, skrzynia i wyciszenie w tym nowym robią dobrą robotę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.