Skocz do zawartości

Sprzedawał ktoś 159


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

Hello grupo, sprzedawał ktoś w ostatnim czasie swoją "9".

 

Wystawiłem wczoraj wyświetleń kupa, a telefonów żadnych.

 

Czy ludzie nadal szukają igieł w cenie 15tyś PLN z przebiegiem 130.000km?

 

Pamiętam, że jak zawsze wystawiałem samochody sprzedawałem je tego samego dnia lub następnego, czy 159 to tak mało chodliwy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść tydzień lub dwa bo to taki martwy  weekend wszystkich świętych  zaduszki i wyjazdy.

Za jakiś czas ruszy się.

Prędzej jakbyś w połowie października zaczął sprzedawać. 

159 to bardzo  fajny model na pewno znajdzie się chętny ale   prędzej na  SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 4.11.2018 o 12:16, _jedrek_ napisał:

Hello grupo, sprzedawał ktoś w ostatnim czasie swoją "9".

 

Wystawiłem wczoraj wyświetleń kupa, a telefonów żadnych.

 

Czy ludzie nadal szukają igieł w cenie 15tyś PLN z przebiegiem 130.000km?

 

Pamiętam, że jak zawsze wystawiałem samochody sprzedawałem je tego samego dnia lub następnego, czy 159 to tak mało chodliwy model?

To zależy co masz do sprzedania. 159 SW przedlift z najsłabszym dieslem, bez skór w środku, bez wkładu na najbliższe kilkanaście kkm i z udokumentowanym przebiegiem sprzedałem drugiemu oglądającemu. Ogłoszenie wisiało miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kmark2 napisał:

To zależy co masz do sprzedania. 159 SW przedlift z najsłabszym dieslem, bez skór w środku, bez wkładu na najbliższe kilkanaście kkm i z udokumentowanym przebiegiem sprzedałem drugiemu oglądającemu. Ogłoszenie wisiało miesiąc.

https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-oryginalny-przebieg-100-bezwypadkowa-od-wlasciciela-CID5-IDxjUST.html

 

Wisi już długo mam wrazenie, że nie sprzedam jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stig napisał:

Skręcasz przebieg na 140kkm i telefon się zrobi czerwony. Ludzie są głupi i sami chcą być oszukiwani. 

nie wiem też czy są na tyle głupi żeby na historiapojazdu nie sprawdzić przebiegu, a też nie podejrzewam że sprzedawca prewencyjnie kręcił licznik przed przeglądami, auto w kraju od 2011 wg ogłoszenia.

 

tzn wiem, 2 miesiące temu sprzedawałem auto i każdy prosił o vin i date 1 rej, można się domyślić po co.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest takich co nie wnika za bardzo i wystarczy im to co jest napisane i co widzą. Przebieg działa jak płachta na byka . Powyżej 200kkm to ci mniej wnikliwi od razu takie oferty odrzucają .Jak takie auto pójdzie do komisu to pierwszy zabieg to korekta przebiegu... 

Generalnie chodzi mi o ten stereotyp 200kkm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2018 o 22:31, stig napisał:

Dużo jest takich co nie wnika za bardzo i wystarczy im to co jest napisane i co widzą. Przebieg działa jak płachta na byka . Powyżej 200kkm to ci mniej wnikliwi od razu takie oferty odrzucają .Jak takie auto pójdzie do komisu to pierwszy zabieg to korekta przebiegu... 

Generalnie chodzi mi o ten stereotyp 200kkm. 

wszystko prawda co piszesz, ale... moje doświadczenie ze sprzedaży auta jest takie że ludzie to sprawdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest nagonka na diesle, a tutaj masz 200 tys. przebiegu i DPF który nawet jeśli teraz jest sprawny, to i tak może narobić problemów przyszłemu właścicielowi. Inna sprawa - ten silnik jest niestety za słaby do 159 i jak ktoś chce dynamiczne auto to będzie szukać co najmniej wersji 16v. Do tego dochodzi skrzynia M32 i dość stara już konstrukcja auta jak na dzisiejsze standardy. Kolejna rzecz - wersja SW (kombi) jest raczej bardziej poszukiwana. Pewnie musisz zejść z ceną do 20k zł albo i niżej żeby go sprzedać.

 

Edit: Jak masz konto to wrzuć ogłoszenie na forum Alfaholicy, z tym opisem prędzej tam ktoś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 26.11.2018 o 19:29, kubajg napisał:

Teraz jest nagonka na diesle, a tutaj masz 200 tys. przebiegu i DPF który nawet jeśli teraz jest sprawny, to i tak może narobić problemów przyszłemu właścicielowi. Inna sprawa - ten silnik jest niestety za słaby do 159 i jak ktoś chce dynamiczne auto to będzie szukać co najmniej wersji 16v. Do tego dochodzi skrzynia M32 i dość stara już konstrukcja auta jak na dzisiejsze standardy. Kolejna rzecz - wersja SW (kombi) jest raczej bardziej poszukiwana. Pewnie musisz zejść z ceną do 20k zł albo i niżej żeby go sprzedać.

 

Edit: Jak masz konto to wrzuć ogłoszenie na forum Alfaholicy, z tym opisem prędzej tam ktoś się znajdzie.

mam konto ale nie mam wystarczajacej liczby postow zeby dodac ogloszenie.

 

Do dnia dzisiejszego ani jednego telefonu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, _jedrek_ napisał:

19 500 jest i dalej cisza

 

A to nie jest ta? Ja widze 19 900 w ogłoszeniu.

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-bezwypadkowa-ii-wlasciciel-prawdziwy-przebieg-ID6Bz5fa.html

Tak patrząc po cenach na otomoto to jak dostaniesz 16kPLN za ta wersje to będzie niezle :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie da 20k PLN za te auto, realna cena to ok 15k jak sie jeszcze jakis napalony znajdzie, oczywiście jak chcesz sprzedać a nie sprzedawać... Ja swoją 159SW sprzedałem w końcu za 14k a też startowalem od 19 500 wyposażenie i silnik takie samo, rocznik też, na alu 18 - ponad 2 miesiące ogłoszenie wisiało i w sumie były 2 tel. jeden od kupującego drugi od drugiego chętnego dzień po sprzedaży auta <lol>  Ogólnie ciężko sprzedawalne auto... Dużo osób też patrzy na słowo klucz - wymieniona dwumasa i sprzegło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzałem ile w Belgii kosztują z tego rocznika 159, i ceny już się zaczyna od 2300euro.

https://www.2dehands.be/autos/alfa-romeo/159/?pcpl=8600 Diksmuide&amp;pc_id=923&amp;language=nl&amp;p=be&amp;auto_bj=2007&amp;auto_bj__tot=2007

 

One tutaj też nie trzymią cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW ostatnio kolega szukał takiej tyle, że w benzynie 1.8 140KM. I te już stoją w cenie, na dodatek auto za około 20tys było z dziurawymi progami. Myślałem, że pewnie powypadkowa sztuka się trafiła, albo po jakiejs powodzi. Ale ostatnio oglądając Zachara też było coś o wymianie progów.

Dziwne, że AR powtórzyła ten błąd co w 156...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
46 minut temu, _jedrek_ napisał:

Powiem, że te auto to jakiś eksponat nadal cisza zero telefonów. 

Jeśli Twój egzemplarz to ten na końcu listy, to już wiesz czemu :)

Otomoto

Moim zdaniem 159 słabo trzyma ceny jeśli nie jest to jakaś wypasiona wersja. Ma to uzasadnienie, bo to już konstrukcyjnie auto z 2004 roku.

Myślę że realnie do sprzedania za ok 15k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2019 o 19:34, _jedrek_ napisał:

Powiem, że te auto to jakiś eksponat nadal cisza zero telefonów. 

15 jak ktoś da to będzie ok... grzanie tyłka jest w tych skórach? W jakim stanie opony, wydech, progi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.