Skocz do zawartości

Palnik xenowy d2s


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Szukam jakichś dobrych palników xenonowych do Hondy CRV 3gen z 2007r.

Siedzą tam fabryczne xenony z D2S 35W.

Potrzebuję czegoś o cieplejszej temperaturze, około 4300-4500K.

Co teraz ciekawego i gdzie (u kogo) można zakupić?

Obecnie są jakieś Osram, ale są zbyt niebieskie i po zmroku w deszczu średnio...

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przestrzegam za firmą Bosma - kupiłem do Civica, wymieniłem bo świeciły krzywo, uznano mi reklamację .. nowe żarniki też świecą nie lepiej niż zużyte Osram .. jedna też krzywo .. wiec mam jedną nową Bosmę i jednego Osram, który chciałem wymienić (drugi się spalił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muzyk napisał:

Jak ma być w miare tanio a markowo to polecam Neolux, tania linia Osrama :)

A jak się to ma jakością do typowego Osrama?

Nie  to, że muszę zmieniać, bo te Osramy (d2s i d1s) kupione u ciebie nadal dobrze działają :oki:, ale tak pytam na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muzyk napisał:

Jak ma być w miare tanio a markowo to polecam Neolux, tania linia Osrama :)

Witaj Maćku :piwko:

Podeślij mi priva z ceną 2 sztuk z przesyłką.

Temperatura 4300K? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, borbet napisał:

A jak się to ma jakością do typowego Osrama?

Nie  to, że muszę zmieniać, bo te Osramy (d2s i d1s) kupione u ciebie nadal dobrze działają :oki:, ale tak pytam na przyszłość. 

 

Bardzo dobrze się ma. Puki co. Też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.11.2018 o 15:38, Azbest napisał:

Ja tylko przestrzegam za firmą Bosma - kupiłem do Civica, wymieniłem bo świeciły krzywo, uznano mi reklamację .. nowe żarniki też świecą nie lepiej niż zużyte Osram .. jedna też krzywo .. wiec mam jedną nową Bosmę i jednego Osram, który chciałem wymienić (drugi się spalił).

Muszę zrewidować opinię co do palników Bosma. Wcześniej miałem i były OK, ale ostatni zakup to porażka. Jasność jest OK, ale punkt świetlny chyba jest w nieprawidłowym miejscu, bo wiązka układa się tak, jak na zdjęciu. Skośne strumienie nie zlewają się z dolnymi i są jakby wzmocnione za soczewką. Na innych palnikach jest OK. Ba, nawet chińskie palniki za kilkanaście złotych sztuka świeciły lepiej. Trzeba będzie brać GE albo od razu Philips lub Osram 😕

 

oba_zarniki_bosma.jpg.8fcbcd8c366b565f5be08f3cfbf3bffa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krisker napisał:

Muszę zrewidować opinię co do palników Bosma. Wcześniej miałem i były OK, ale ostatni zakup to porażka. Jasność jest OK, ale punkt świetlny chyba jest w nieprawidłowym miejscu, bo wiązka układa się tak, jak na zdjęciu. Skośne strumienie nie zlewają się z dolnymi i są jakby wzmocnione za soczewką. Na innych palnikach jest OK. Ba, nawet chińskie palniki za kilkanaście złotych sztuka świeciły lepiej. Trzeba będzie brać GE albo od razu Philips lub Osram 😕

 

oba_zarniki_bosma.jpg.8fcbcd8c366b565f5be08f3cfbf3bffa.jpg

Moje świeciły bardzo podobnie - z tym że dolne wiązki też były skupione w takie owale .. a górne to "skosy" to też taka loteria ... z prawego reflektora w ogóle praktycznie nie mam wzniosu i nie oświetlam znaków. Oryginalne Osram świeciły książkowo.

 

Znalazłem stare zdjęcia:

image.png.3eb7dc822d74285497ca2e7cba7c7905.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.