Skocz do zawartości

[KzAK] Suszarka bębnowa


leatz

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, leatz napisał:

 

Jedyne co wiem to, że budżet ok 2 tys zł. Niestety temat suszarek to dla mnie czarna magia. Co kupić

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Suszarka bębnów?

Dla orkiestry kupujesz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2018 o 08:53, leatz napisał:

 

Jedyne co wiem to, że budżet ok 2 tys zł. Niestety temat suszarek to dla mnie czarna magia. Co kupić

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Musi mieć pompę ciepła i niech będzie jakiegoś zaufanego producenta. Ja właśnie zwróciłem Candy i będę znów zaczynał poszukiwania. Być może skończy się na Electrolux'ie, który gwarantuje jakąś przyzwoitą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodatkowo przyjąl jako kryterium również max załadunek. Kolejne to łatwość czyszczenia filtrów. 

Co do pompy ciepła - pozwala odzyskać część energii, więc urządzenie wyposażone w nią jest oszczędniejsze. Druga strona medalu to oczywiście dodatkowy element, który może ulec awarii. Sprawność pompy też chyba zależy od tego, czy jest czysta czy nie

 Ale o tym niech się jeszcze ktoś fachowo wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2018 o 18:20, Igorek napisał:

Musi mieć pompę ciepła i niech będzie jakiegoś zaufanego producenta. Ja właśnie zwróciłem Candy i będę znów zaczynał poszukiwania. Być może skończy się na Electrolux'ie, który gwarantuje jakąś przyzwoitą jakość.

A co było powodem zwrotu Candy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, demoneczek napisał:

A co było powodem zwrotu Candy ?

Bardzo miękki bęben, który był wygięty od początku. Suszarka pochodziła ze sklepu wyprzedażowego, gdzie trafiają produkty ze starej kolekcji, zwrotów bądź z uszkodzeniami transportowymi. Moja była w pełnym opakowaniu fabrycznym, więc to mnie cieszyło bo nikt jej wcześniej nie używał. Niestety po zdjęciu styropianów okazało się, że była uderzona w blat i trochę pogięła się blacha z tyłu obudowy. Jakoś tam naprostowałem bo mogłem to zaakceptować ze względu na cenę ale przy pierwszym użyciu okazało się że bęben tłucze jak jadący po szynach pociąg. Ostatecznie ją oddałem. Znów czegoś szukam a dwa dni temu dojechały kolejne 2 sztuki i obie mają tak samo wgięte bębny. One w ogóle mają tę blachę bardzo miekką, pod naciskiem palca potrafi się wygiąć. To samo Hoover, to jest bardzo podobny produkt. Teraz już wiem, że tych dwóch marek muszę unikać. Niestety Electrolux nie jest oferowany u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jedyne co wiem to, że budżet ok 2 tys zł. Niestety temat suszarek to dla mnie czarna magia. Co kupić
 
Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Wziąłem rok temu jakiegoś bosch za 2300 i dział w ok. Sporo uzywamy. Szwagier ma rok starszy i 3 dzieciaki i też zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2018 o 18:28, Igorek napisał:

Bardzo miękki bęben, który był wygięty od początku. (...) One w ogóle mają tę blachę bardzo miekką, pod naciskiem palca potrafi się wygiąć. To samo Hoover, to jest bardzo podobny produkt. Teraz już wiem, że tych dwóch marek muszę unikać. Niestety Electrolux nie jest oferowany u mnie.

Zdradzę ci tajemnicę - suszarki całe są bardzo miękkie i liche. Mam Electroluxa i bęben też jest mięciutki i sa na nim odgniotły.

Ale zupełnie to nie przeszkadza, bo przecież na ten bęben nie działają prawie żadne siły - nie ma przecież wirowania, tylko lekkie młócenie półsuchych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maras77 napisał:

Zdradzę ci tajemnicę - suszarki całe są bardzo miękkie i liche. Mam Electroluxa i bęben też jest mięciutki i sa na nim odgniotły.

Ale zupełnie to nie przeszkadza, bo przecież na ten bęben nie działają prawie żadne siły - nie ma przecież wirowania, tylko lekkie młócenie półsuchych rzeczy.

Tylko, że w mojej bęben został wgięty w miejscu podparcia bębna łożyskami, w przedniej części. Potem podczas obracania się w miejscach wgięć następowały stuki i to tak waliło- dosłownie jak pociąg. Palcem byłem w stanie modelować blachę i trochę się poprawiło ale stukot jakiś tam pozostał a ja bałem się jak to wpłynie na łożyskowanie w przyszłości. Tak samo sprawdzałem te pozostałe w sklepie i to samo- blacha jest za miękka skoro trafiłem na kilka sztuk z takim samym problemem.

Sprawdzałem dla porównania jakiegoś Indesita- bęben jak w pralce, dużo twardszy i sprężysty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką.

https://www.electrolux.pl/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/ew7h438bp/

 

udało się za 1980 pln i do tego załapałem się na promocję zwrot 400 pln gotówką.

Także mam suszarkę za niecałe 1600 pln.

Chodziła 3 razy. Nie mam uwag, za to byłem w szoku ile syfu zbiera się na filtrze i ile wody jest z takiego suszenia a to wszystko fruwało po domu...

Edytowane przez Oscar_
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oscar_ napisał:

Kupiłem taką.

https://www.electrolux.pl/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/ew7h438bp/

 

udało się za 1980 pln i do tego załapałem się na promocję zwrot 400 pln gotówką.

Także mam suszarkę za niecałe 1600 pln.

Chodziła 3 razy. Nie mam uwag, za to byłem w szoku ile syfu zbiera się na filtrze i ile wody jest z takiego suszenia a to wszystko fruwało po domu...

Daj namiar! :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Igorek napisał:

Daj namiar! :jem:

Niestety była jedna sztuka w mediamarkt w outlecie ,

nie było to żadne powystawowe ani nic tylko info że wyprzedaż magazynu sklepu w KRK i rzeczywiście przyjechała zapakowana oryginalnie .

Promo zwrot 400 pln niestety wczoraj umieścili info na stronie że się już skończył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Oscar_ napisał:

Niestety była jedna sztuka w mediamarkt w outlecie ,

nie było to żadne powystawowe ani nic tylko info że wyprzedaż magazynu sklepu w KRK i rzeczywiście przyjechała zapakowana oryginalnie .

Promo zwrot 400 pln niestety wczoraj umieścili info na stronie że się już skończył .

:(:(:(

Jakby Ci się znudziła to bez problemu odkupię za te 1600 ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Oscar_ napisał:

Obawiam się że żona się może nie zgodzić ;)

 

Właśnie mi przypomniałeś, że muszę wystawić na olx suszarkę stacjonarną bo od 2 lat jej nie wyjąłem spod łóżka. Gdyby nie koszule to podobnie zrobiłbym z żelazkiem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Oscar_ napisał:

Obawiam się że żona się może nie zgodzić ;)

Nieprawda! Pokazywałem mojej żonie i mówi, że doskonała okazja i za taką cenę warto, nawet biorąc pod uwagę koszty transportu do nas ;]

A na poważnie to właśnie kupiłem Zanussi

https://www.ebay.co.uk/itm/Zanussi-ZDH8333P-Condenser-Dryer-with-Heat-Pump-Technology-BR-IS256881426/382639483479?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Od półtora roku mam suszarkę BEKO DS7434RX.

Przy trójce małych dzieci żona nie nadążyła suszyć prania na dwóch rozkładanych suszarkach, teraz ich nawet nie rozstawia. Suszarka stoi piętrowo na pralce bez żadnych specjalnych akcesoriów, woda demineralizowana do żelazka produkuje się przy okazji a syf z suszenia ubrań zatrzymuje się na filtrze a nie lata po całym mieszkaniu. Teraz czekam na robota, który sam składa ciuchy:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 18:32, maras77 napisał:

dradzę ci tajemnicę - suszarki całe są bardzo miękkie i liche. Mam Electroluxa i bęben też jest mięciutki i sa na nim odgniotły.

No to Beko ma bęben pancerny.

 

11 godzin temu, niedal napisał:

Od półtora roku mam suszarkę BEKO DS7434RX.

Moja ma już 4 lata.

11 godzin temu, niedal napisał:

Teraz czekam na robota, który sam składa ciuchy:)

Podobnie mówi moja żona, tylko że ona czeka już 4 lata i nic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używane Miele za 350 zł i chodzi aż miło.

Pani w średnim wieku używała przez 4 lata ale po przeprowadzce do bloków suszarka stała przez kolejne 8 nieużywana.



Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używane Miele za 350 zł i chodzi aż miło.

Pani w średnim wieku używała przez 4 lata ale po przeprowadzce do bloków suszarka stała przez kolejne 8 nieużywana.



Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka


Model?

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model?

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

miele novotronic t 675 c, popularne są też modele tzw "plastry miodu" (jest taki znaczek na froncie)

Ona ma 15 lat z czego 4 była używana co widać.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz mieć dwa osobne urządzenia to lepiej. Możesz prać i suszyć niezależnie. W pralko-suszarce uprany wsad dalej zajmuje urządzenie. Czasem trzeba uprane rzeczy jeszcze przesortowac, bo nie wszystkie z jednego wsadu można suszyć potem w tej samej temperaturze. Wtedy jeden wsad rozdziela się na dwa suszenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 28.03.2019 o 20:51, bragg_mario napisał:

Jeśli możesz mieć dwa osobne urządzenia to lepiej. Możesz prać i suszyć niezależnie. W pralko-suszarce uprany wsad dalej zajmuje urządzenie. Czasem trzeba uprane rzeczy jeszcze przesortowac, bo nie wszystkie z jednego wsadu można suszyć potem w tej samej temperaturze. Wtedy jeden wsad rozdziela się na dwa suszenia.

Ale czy efekty suszenia w pralkosuszarce są inne/gorsze niż oddzielnie czy nie ma to znaczenia? Czy suszarka kondensacyjna jest w czymś lepsza w efektach od niekondensacyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Joki napisał:

Ale czy efekty suszenia w pralkosuszarce są inne/gorsze niż oddzielnie czy nie ma to znaczenia? Czy suszarka kondensacyjna jest w czymś lepsza w efektach od niekondensacyjnej?

Nie porównywałem wyników suszenia w obu urządzeniach. Rozważałem zakup 2w1 ale ostatecznie przeważyła decyzja o oddzielnym urządzeniu, aby można było suszyć niezależnie od pralki. Nie miałem okazji też porównać suszenia w kondensacyjnej i wywiewnej. Mam zwykłą kondensacyjną bez pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpyrek napisał:

Czy tak wysuszone ubrania po wyjęciu nie są wygniecione choćby psu z gardła wyjęte? Dosłownie wystarczy wyjąć, złożyć i do szafy? 

Moim zdaniem nie są mocno wygniecione, na pewno nie bardziej niż suszone na sznurkach. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szpyrek napisał:

Czy tak wysuszone ubrania po wyjęciu nie są wygniecione choćby psu z gardła wyjęte? Dosłownie wystarczy wyjąć, złożyć i do szafy? 

Nie sa wygniecione, bo suszą się w ruchu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bragg_mario napisał:

Nie miałem okazji też porównać suszenia w kondensacyjnej i wywiewnej.

Ja mam grzalkowa i jak jest zamknieta klapa wymiennika, to suszy kondensacyj.ie, a jak ją otwieram, to suszy wywiewnie. Wywiewnie suszy szybciej, a najszybciej jest dac pierwsze 10 min kondensacyjnie, aby pranie temperatury nabrało, a potem otworzyć wymiennik i suszyc wywiewnie.

Bardzo to fajnie działa zimą zamiast nawilżacza.

Oczywiscie efekt suszenia jest taki sam, tylko czas jest inny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szpyrek napisał:

Czy tak wysuszone ubrania po wyjęciu nie są wygniecione choćby psu z gardła wyjęte? Dosłownie wystarczy wyjąć, złożyć i do szafy? 

powiem tak, ostatnio junior przekładał rzeczy z pralki do suszarki i nie "strzepnął" i właśnie wyglądały jak krowie ...

dlatego IMO jak wkładasz do suszarki masz szansę wyprostować nieco ciuchy i wyglądają one lepiej po suszeniu

 

w każdym razie w USA gdzie te urządzenia są od "zawsze" używa się osobno pralki/suszarki

 

co do wyboru, wybrałem kondensacyjną jako prostszą w konstrukcji i tańszą 

w tych z pompą ciepła pojawia się problem "mycia" wymiennika, a to mają dużo droższe modele

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2019 o 14:06, szpyrek napisał:

Czy tak wysuszone ubrania po wyjęciu nie są wygniecione choćby psu z gardła wyjęte? Dosłownie wystarczy wyjąć, złożyć i do szafy? 

T shirty, jeansy itp można zakładać. Koszule trzeba pasować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, szpyrek napisał:

@Oscar_ @Koonrad @maras77

Oprócz gniazdka z prądem trzeba dodatkowo gdzieś podłączyć suszarkę? 

Pewnie zależy od modelu ale moja wymaga tylko prądu. W miejscu gdzie w pralce jest szuflada na proszek ma wysuwany pojemnik na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Oscar_ napisał:

Pewnie zależy od modelu ale moja wymaga tylko prądu. W miejscu gdzie w pralce jest szuflada na proszek ma wysuwany pojemnik na wodę.

 

:ok:

I jako opcja jest podłączenie tego pojemnika do kanalizacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 08:56, szpyrek napisał:

I u was wszystkich suszarka stoi na pralce? Znalazłem na stronach marketów z agd że są jakieś łączniki między pralka a suszarka, są one konieczne? 

U mnie stoi jedna na drugiej bo mam wąską łazienkę. Nie ma żadnego łącznika, przyciąłem styropian na którym przyjechała i na nim postawiłem tymczasowo i tak stoi już pół roku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 08:56, szpyrek napisał:

I u was wszystkich suszarka stoi na pralce? Znalazłem na stronach marketów z agd że są jakieś łączniki między pralka a suszarka, są one konieczne? 

 

Obok siebie w kotłowni. Odkąd wyjechał kocioł na węgiel zyskałem nowe pomieszczenie ;)

Dobrze uzupełnia się z pompą ciepła która wydmuchuje zimne powietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.