Skocz do zawartości

GAP Fakturowy


BojaR

Rekomendowane odpowiedzi

Stara fura właśnie odjechała. Leasing na nową się załatwia.

Jako, że planowany jest samochód dla ludu to wpadł pomysł aby na czas leasingu 48m wykupić GAP.

VW proponuje 2470 za 3 lata wliczone w ratę więc + VAT( Cardif ).

WAGAS i Autoprotect proponują za ok 2250 na 4 lata więc przy niższej cenie dłuższy okres.

Warunki niby zbliżone.

Może ktoś przećwiczył temat i może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, BojaR napisał:

Stara fura właśnie odjechała. Leasing na nową się załatwia.

Jako, że planowany jest samochód dla ludu to wpadł pomysł aby na czas leasingu 48m wykupić GAP.

VW proponuje 2470 za 3 lata wliczone w ratę więc + VAT( Cardif ).

WAGAS i Autoprotect proponują za ok 2250 na 4 lata więc przy niższej cenie dłuższy okres.

Warunki niby zbliżone.

Może ktoś przećwiczył temat i może polecić?

 

Miałem. Płaciłem i nie skorzystałem. Na pierwszy rzut oka wyrzucona kasa. Na szczęście teraz dali mi w cenie to nie miałem dylematów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BojaR napisał:

Stara fura właśnie odjechała. Leasing na nową się załatwia.

Jako, że planowany jest samochód dla ludu to wpadł pomysł aby na czas leasingu 48m wykupić GAP.

VW proponuje 2470 za 3 lata wliczone w ratę więc + VAT( Cardif ).

WAGAS i Autoprotect proponują za ok 2250 na 4 lata więc przy niższej cenie dłuższy okres.

Warunki niby zbliżone.

Może ktoś przećwiczył temat i może polecić?

Ja właśnie dostałem ofertę pakietu ubezpieczeniowego (OC/AC/NNW) z Warty, gdzie w wariancie z GAP na 3 lata różnica w składce jest 500/rok. Czyli za trzy lata wychodzi 1500. Kalkulacja była dla Mazdy 6 za 100 netto, więc pewnie niżej niż paśnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2018 o 21:10, Ryb napisał:

 

Miałem. Płaciłem i nie skorzystałem. Na pierwszy rzut oka wyrzucona kasa. 

 

To samo mozna powiedziec o AC czy ubezpieczeniu na zycie. Lepiej miec i nie skorzystac, niz nie miec i zalowac w razie potrzeby.

 

Przy nowym za ponad 100k nie ma sie co zastanawiac. 2.5k to stosunkowo niewiele za komfort psychiczny, ze jak ci w ciagu tego okresu auto skasuja albo ukradna to odzyskasz pelna kwote zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

To samo mozna powiedziec o AC czy ubezpieczeniu na zycie. Lepiej miec i nie skorzystac, niz nie miec i zalowac w razie potrzeby.

 

Oczywiście. A jeszcze lepiej dokładnie sprawdzić warunki ubezpieczenia, żeby się nie okazało potem że składkę wzięli a odszkodowania nie wypłacili. Pamiętam że swego czasu w GAPach była kasa z faktury przez pierwsze pół roku a potem limit 20% ponad wycenę szkody. Czyli np. jak skasujesz sześciomiesięczne auto za które zapłaciłeś 100k a ubezpieczyciel wyceni je na 70k to dzięki GAP dostaniesz 84k a nie 100k. Tymczasem bawiąc się w korespondencję przy pomocy papugi można bez problemu te 85k uzyskać. Pytanie czy papuga będzie przy tym tańszy czy droższy od GAP.

 

Godzinę temu, zinger napisał:

Przy nowym za ponad 100k nie ma sie co zastanawiac. 2.5k to stosunkowo niewiele za komfort psychiczny, ze jak ci w ciagu tego okresu auto skasuja albo ukradna to odzyskasz pelna kwote zakupu.

 

Pełna kwota zakupu jest tylko przez bodaj pierwsze pół roku (waha się to chyba od 3 miesięcy do roku w zależności od ubezpieczyciela). Potem obowiązują limity.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ryb napisał:

 

Oczywiście. A jeszcze lepiej dokładnie sprawdzić warunki ubezpieczenia, żeby się nie okazało potem że składkę wzięli a odszkodowania nie wypłacili. Pamiętam że swego czasu w GAPach była kasa z faktury przez pierwsze pół roku a potem limit 20% ponad wycenę szkody. Czyli np. jak skasujesz sześciomiesięczne auto za które zapłaciłeś 100k a ubezpieczyciel wyceni je na 70k to dzięki GAP dostaniesz 84k a nie 100k. Tymczasem bawiąc się w korespondencję przy pomocy papugi można bez problemu te 85k uzyskać. Pytanie czy papuga będzie przy tym tańszy czy droższy od GAP.

 

 

Pełna kwota zakupu jest tylko przez bodaj pierwsze pół roku (waha się to chyba od 3 miesięcy do roku w zależności od ubezpieczyciela). Potem obowiązują limity.

 

Jedyny limit jaki mam to gorna granica odpowiedzialnosci tj. 80k PLN, ubezpieczenie na 4 lata. Czyli, jesli po 3 latach ukradna mi auto, a wg AC bedzie warte 60k, to roznice pomiedzy 60k a kwota z FV ma pokryc GAP. 

 

W wersji opisywanej przez Ciebie bym tego nie kupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zinger napisał:

Jedyny limit jaki mam to gorna granica odpowiedzialnosci tj. 80k PLN, ubezpieczenie na 4 lata. Czyli, jesli po 3 latach ukradna mi auto, a wg AC bedzie warte 60k, to roznice pomiedzy 60k a kwota z FV ma pokryc GAP. 

 

W wersji opisywanej przez Ciebie bym tego nie kupil.

 

Mam poważne wątpliwości, bo VW na swojej stronie pisze:

Cytuj

Ubezpieczenie straty finansowej GAP chroni firmę przed poniesieniem straty finansowej w wyniku ewentualnej kradzieży pojazdu lub wystąpieniem tzw. szkody całkowitej. Ubezpieczeniu Straty Finansowej zapewnia też firmie dodatkowe 40% wartości pojazdu z dnia wystąpienia szkody, maksymalnie 100 000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zinger napisał:

Przytaczasz zapisy dla firmy, to raz.

 

Autor wątku bierze auto w leasing to raz.

 

7 minut temu, zinger napisał:

Dwa, przejrzalem raz jeszcze swoja umowe i jest w niej jak napisalem.

 

Dwa, popatrzyłem z ciekawości. WAGAS faktycznie daje różnicę do wartości faktury z limitem 80tys. zł ale tylko w wariancie "faktura". W wariancie "AC" daje do wartości auta wg Eurotaxu na dzień zawarcia polisy, więc chroni tylko przed niedoszacowaną polisą.

W OWU też widzę parę haczyków ale ogólnie wygląda to ok, zakładając że komuś ten limit 80tys. wystarczy.

 

W VW jest jak wyżej napisałem, OWU Autoprotecta nie widzę na stronie. To może częściowo rozwiać dylematy autora wątku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zinger napisał:

Jedyny limit jaki mam to gorna granica odpowiedzialnosci tj. 80k PLN, ubezpieczenie na 4 lata. Czyli, jesli po 3 latach ukradna mi auto, a wg AC bedzie warte 60k, to roznice pomiedzy 60k a kwota z FV ma pokryc GAP. 

 

W wersji opisywanej przez Ciebie bym tego nie kupil.

Ja miałem tak samo jak Ty tyle że przez 3 lata i limit był też 80kPLN ( ubezpieczałem w Compensie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2018 o 22:35, BojaR napisał:

Ceny wiadomo są różne. Dla mnie problemem jest krótszy okres w ofercie VW

i chętnie skorzystał bym z innych opcji. Nie mogę się jednak doszukać co to jest warte.

Wziąłem w VW na 4 lata. Była opcja na 2, 3 i 4 lata. 

Nie pozwól tego wliczyć w ratę, weź osobno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VW jest opcja 3 letnia GAP fakturowy tzw RTI oraz 4 letnia ale na GAP finansowy (GAP D) który do 40% wartości rynkowej pojazdu z dnia szkody (suma ubezpieczenia).

Tak to rozumiem - przykład auta wartego 100k

AC+RTI = wartość auta na fakturze  =100k z odszkodowania

AC+ GAP D = wyplata AC wg wartości + 40% czyli po 4 latach z AC - 50k oraz z GAP D 20k = 70k odszkodowania

Mi przy rozbicia miesięcznym składka wychodziła podobna.

Minusem rozbicie jest konieczność płacenia VAT od rat RTI/GAP

 

Dlatego skłaniam się ku GAP fakturowy z firm zewnętrznych gdzie za to są różnice w pojęciu Wartość Fakturowa (jeżeli jest się VATowcem)

Autoprotect - wartość fakturowa do naliczenia odszkodowania to wartość NETTO co daje utratę 50% VATu

WAGAS - wartość fakturowa do naliczenia odszkodowania to wartość NETTO+50% VAT

i właśnie ta ostatnia opcja wydaje się najbardziej OK. Składki prawie takie same ale do zapłaty jednorazowo.

 

WAGAS mogę wykupić w salonie OPLA bez problemu

 

Ps. Chyba doktorat z tego zrobię ;)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.