Skocz do zawartości

Kłopot z ekspressem do kawy


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem z kilkuletnim ekspresem automatycznym (Zelmer).

 

Mianowicie jest problem z czyszczeniem ekspresu (toru mlecznego) lub powtórnym spienianiem mleka. Po włączeniu wszystko działa dobrze, ale jak skończy się spieniać mleko, wtedy z wężyka grawitacyjnie spada mleko z powrotem i jak się włączy ponownie to już nie da rady zaciągnąć. Podobnie jest z czyszczeniem, które należy dokonać po spienianiu, jest na to program który przegania wodę torem mlecznym, ale znów ta woda raz idzie w górę raz w dół .. Jak da się jej spłynąć na dół czyli podnieść naczynie z mlekiem/wodą do góry to już zadziała, ale jak dostaje powietrza to chodzi raz w jedną raz w drugą stronę.

 

 

image.png.bfe97fa9577e19c8d77bd887f398408d.png

 

Budowa prosta, od góry po skosie wchodzi wężyk z mlekiem, od dołu dysza z parą i na wprost jest wylot. Woda jest filtrowana, więć nawet po kilku latach nie ma osadu. Czyszczone kompresorem ze 100razy, uszczelka dyszy i sama dysza ok.

Co to może być ?

Jest sens taką kostkę wymienić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bluczek napisał:

Sprawdz czy polaczenie wezyka z mlekiem  jest szczelne po rozgrzaniu modulu. Wyglada jakby wpadało lewe powietrze i dlatego cofa sie woda/mleko.

Dokładnie też tak myślałem i wcisnąłem na siłę wężyk obwinięty taśmą i to samo. 

Podpinałem nawet kompresor pod dyszę tej kostki i zaciąga płyn super bez różnicy czy jest powietrze czy nie, nawet przy małym ciśnieniu ..

W ekspresie natomiast tak nie działa i nawet czasami dmucha lekko tą rurką 8].

Plastik cały, nie pęknięty bo nawet sprawdzałem szczelność ciśnieniowo. Ciśnienie pary też jest ok reszta działa dobrze i wywala dyszą parę aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.