Skocz do zawartości

Meriva A - automatyczne włączanie świateł


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, rostex napisał:

Op-com i programowanie świateł dziennych w BCM.

Jako, że w domu jest już Combo z podpisu i doszła Meriva, chyba lepiej będzie kupić przewód diagnostyczny i załatwić sobie oprogramowanie niż korzystać usługowo. Jeśli tak, to jaki przewód dokładnie otrzebuję i skąd oprogramowanie wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AstraC napisał:

@Zuraw

I jaka Meriva wpadła w końcu? :ok: 

2009 1.8 125KM, BC, 4x szyby w prądzie, grzane zydle bez prosiaka, ale za to z Caringtonem, manualna klima, elektryczne, składane lusterka, wsteczne fotochromatyczne, reflektory soczewkowe z doświetlaniem zakrętów, przeciwmgielne, multimedialna kierownica (mam taką w combo i jej w ogóle nie używam), tempomat, rozkładane stoliki dla pasażerów tylnych siedzeń i co dla mnie ważne - hak holowniczy. I tutaj ciekawostka - Combo 1.7CDTI 100KM może pociągnąć przyczepę z hamulcem 1000kg, a powyższa Meriva nawet 1300kg. No i oczywiście docelowo dojdzie instalacja gazowa, dlatego walka była o 1.8. 

Gość kupił ją w Niemczech w poniedziałek, we wtorek przyjechała do Polski, środa i czwartek naprawiał uszkodzony błotnik, w piątek późnym wieczorem wysrawił na otomoto, w sobote rano zadzwoniłem do gościa, w niedzielę byłem w Tarnobrzegu ją zobaczyć (podjechał specjalnie, żeby mi ją pokazać, za co szacun) i właściwie ją kupiłem, choć odebrałem dopiero jak wracałem z Krakowa, bo w niedzielę byłem sam. Okazało się, że coś stuka w zawieszeniu i nie zamyka się TL szyba z pozycji kierowcy. Gość miał tydzień na wymianę panelu przełączników (do Merivy taki panel na 4 el. szyby kosztuje 30zł) i wymienił sprężynę w zawieszeniu LP (o dziwo jedną, ale i tak nie wziął kasy). Generalnie sprzedający bardzo w porządku, bo gdy okazało się, że bez tłumaczeń dokumentów sie nie obędzie (zgodnie z nowelizacją ustawy ze stycznia tego roku tłumaczenia nie są obowiązkowe jeśli nie ma dopisków na briefie, bo rubryki są zunifikowane), przelał 130zł, które zapłaciłem za tłumaczenie dokumentów. Na razie moja druga połówka jest bardzo zadowolona z samochodu.

 

m02.jpg.0cf382df3fa52e14304aebcc8906f465.jpg

 

m04.jpg.7c6b59f5548811364901bf6a7fae0e5a.jpg

 

m08.jpg.35794e790f855a5aa0f392c4073d1f72.jpg

 

m10.jpg.399c644ebb2884b83bc35d95df3496e2.jpg

 

430506710_Resizeofm24.jpg.88a6aaecbc4c0931ee1c48ce39c0c2e1.jpg

 

1700616170_Resizeofm23.jpg.b060c3d2eeafde03823fedea2375524b.jpg

 

m14.jpg.2af696fccd04159d4f8ec2bcef358120.jpg

 

m11.jpg.9fa1626a57d1c6cf80b4ebd2d3d98ea5.jpg

 

m31.jpg.81935f0cf09758ae9e508652360d7414.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zuraw napisał:

Car Pass mam. Skąd wziąć Opcoma?

Z Chin. ;]

A poważnie poszukaj kogoś z techem. Na klubie Vectra jest gość co Ci to zrobi, mogę odszukać kontakt jak chcesz.

PS. Mówiłem, że fajny samochód, ile finalnie dałeś?

Meriva w PL była niestety za droga i dlatego jest niedoceniana. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiona była za 17900, do zapłacenia 17kzł. Gość nie chciał zejść niżej, doskonale wiedział co ma, choć i tak dołożył do wymiany sprężyny, przełączników i za tłumaczenie dokumentów. A samochód bardzo fajny i dużo bardziej mi się podoba niż moje Combo :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zuraw napisał:

Wystawiona była za 17900, do zapłacenia 17kzł. Gość nie chciał zejść niżej, doskonale wiedział co ma, choć i tak dołożył do wymiany sprężyny, przełączników i za tłumaczenie dokumentów. A samochód bardzo fajny i dużo bardziej mi się podoba niż moje Combo :ok:

Ojciec ma kolor ten sam, ale biedniejsza wersja ledwie NJoy 1.4 z drobnymi dodatkami, ale i tak zadowolony jeździ. :ok:

Poza EPS nic się nie dzieje. W stosunku do Combo jest bardziej cywilizowana i dla 4 osób mega wygodna, szczególnie jak się zsunie tylne fotele do środka. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zuraw napisał:

Hmm...? :hmm: Tego jeszcze nie rozkminiłem. Jak je przesunąć w bok?

Trzeba pociągnąć rączkę od przesuwania przód/tył i zdaje się, że w połowie ruchu pozwoli Ci przesunąć do środka fotele, pod warunkiem, że środek kanapy jest złożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie znalazłem manuala do Merivy i już rozkminiłem :ok: Trzeba przysunąć max do przodu lub max do tyłu i wtedy da się w bok :ok: Nawet nie wiedziałem, że taka funkcja jest. Bardzo przydatna sprawa, szkoda tylko, że wtedy zostaje odkryty fragment oparcia. 

BTW - "wygrałem" na allegro schowek tylny do Merivy za 3zł, więc szkoda było nie wziąć... Przydaje się? Ewentualnie co warto kupić do tego samochodu, a co odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuraw napisał:

W międzyczasie znalazłem manuala do Merivy i już rozkminiłem :ok: Trzeba przysunąć max do przodu lub max do tyłu i wtedy da się w bok :ok: Nawet nie wiedziałem, że taka funkcja jest. Bardzo przydatna sprawa, szkoda tylko, że wtedy zostaje odkryty fragment oparcia. 

BTW - "wygrałem" na allegro schowek tylny do Merivy za 3zł, więc szkoda było nie wziąć... Przydaje się? Ewentualnie co warto kupić do tego samochodu, a co odpuścić?

W sensie podlokietnik na środek czy do bagażnika?

Do bagażnika jest bardzo użyteczny. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 7.11.2018 o 13:22, Zuraw napisał:

Wystawiona była za 17900, do zapłacenia 17kzł. Gość nie chciał zejść niżej, doskonale wiedział co ma, choć i tak dołożył do wymiany sprężyny, przełączników i za tłumaczenie dokumentów. A samochód bardzo fajny i dużo bardziej mi się podoba niż moje Combo :ok:

 A tam nie chcial:) widzial odzew po 1 dniu to co bedzie schodzil:) ktory to rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fanlan napisał:

 A tam nie chcial:) widzial odzew po 1 dniu to co bedzie schodzil:) ktory to rocznik?

Z takim wypsażeniem ciężko znaleźć, a jeśli już się znajdzie, to schodzą w moment. Sam kilka razy nie zdążyłem, a te, które są teraz wystawione (właśnie przed chwilą przejrzałem je wszystkie) nie mają wszystkiego co ten mój. Jedna jest z szyberdachem (nawet dwoma), ale nie ma podgrzewanych siedzeń, które zdecydowanie bardziej wolę niż szkiełko w dachu. 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zuraw napisał:

Z takim wypsażeniem ciężko znaleźć, a jeśli już się znajdzie, to schodzą w moment. Sam kilka razy nie zdążyłem, a te, które są teraz wystawione (właśnie przed chwilą przejrzałem je wszystkie) nie mają wszystkiego co ten mój. Jedna jest z szyberdachem (nawet dwoma), ale nie ma podgrzewanych siedzeń, które zdecydowanie bardziej wolę niż szkiełko w dachu. 2009.

Jak ja szukalem to  mozliwie blisko domu, z malych przebiegiem i LPG no i po dziadku:) Udalo sie . Powiedzmy 100km moglbym jechac. Fakt, ze takie fulle   wystapuja nieczesto. Pyt inne czy taki full jest niezbedny. Przy materiale grzany fotel to takie nie wiadomo po co  jak dla mnie, albo zona nigdy nie mowila ze jej tam zimno:) Kazdy ma jakies krytera, Merivy uwazam optycznie za bardzo fajne auto dla kobiety, niezle pojemne i nieduze co wazne. Ostatnio zauwazylem wzmozony wysyp na ulicach wroclawia.

Bezawaryjnosci zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2018 o 16:25, Zuraw napisał:

W międzyczasie znalazłem manuala do Merivy i już rozkminiłem :ok: Trzeba przysunąć max do przodu lub max do tyłu i wtedy da się w bok :ok: Nawet nie wiedziałem, że taka funkcja jest. Bardzo przydatna sprawa, szkoda tylko, że wtedy zostaje odkryty fragment oparcia. 

BTW - "wygrałem" na allegro schowek tylny do Merivy za 3zł, więc szkoda było nie wziąć... Przydaje się? Ewentualnie co warto kupić do tego samochodu, a co odpuścić?

Ladne kolo i ciemne szyby jesli nie ma :) A ze ja nieco zakrecony na tym punkcie  to zonie wsadzilem oto takie:).

Przyklad przed i po oklejaniu folia. Dalem folie 3M

Wada? W egzemplarzy zony brak BT w radyjku.

Ty alu serie juz masz wiec  jako tako wyglada

Znalazles juz szuflade pod fotelem pasazera?:) i pod dywanikami z tylu skrytki?

Meriva_.png

mery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fanlan napisał:

Znalazles juz szuflade pod fotelem pasazera?:) i pod dywanikami z tylu skrytki?

Pod fotelem tak, ale z tyłu skrytki??? 8] Chyba muszę więcej czasu poświęcić temu samochodu... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fanlan napisał:

Przy materiale grzany fotel to takie nie wiadomo po co  jak dla mnie, albo zona nigdy nie mowila ze jej tam zimno:)

Oooo panie - zdecydowanie tak! Szczególnie zimą jak dupa marznie fajnie ją delikatnie podgrzać. Oczywiście uważać na jajka trzeba, żeby nie przegrzać, ale zdecydowanie przydatna sprawa :oki:

Obecnie jaram się skrętnymi reflektorami i doświetlaniem zakrętów - do tej pory uważałem to za absolutnie zbędną rzecz, ale teraz widzę, że żyłem w nieświadomości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zuraw napisał:

Pod fotelem tak, ale z tyłu skrytki??? 8] Chyba muszę więcej czasu poświęcić temu samochodu... :phi:

Meriva jako funkcjonalnosc ma duza przewage nad klasycznymi autami B typu corsa, punto czy inne polo. Mala zgrabna, pakowna i tylne siedzenia nie dosc ze mozna suwac przod, tyl, lewo prawo to  fajnie ze oparcie mozna nieco polozyc.

A co do skrytek to fajnie wymyslili przegrodki pod  podloga bagaznika.

No i mnie osobiscie nieco wyzsza pozycja za kierownica odpowiada podobnie jak w cromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.