Skocz do zawartości

Klucz udarowy akumulatorowy


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić taki klucz do użytku własnego. Coś takiego będzie ok ? https://allegro.pl/yato-klucz-udarowy-akumulatorowy-18v-1-2-2-0ah-i7547672810.html
Odkręci/przykręci tym koła;p?
Ewentualnie coś innego w podobnej kwocie, powiedzmy do 600 zł.

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam klucza Ryobi 18v. Bez problemu odkręca wszystkie koła w s-maxie. Tylko ze posiadam inne narzędzia tego producenta i bateria cały czas gdzieś jest podłączona.

Tylko bateria tego z aukcji 2.0 ah na pewno będzie za mało wydajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, exor napisał:

Toto ma dobre opinie i cena akurat teraz przyzwoita.

Ale jak już kupiłeś...

 

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/narzedzia-do-opon/zakretarki-elektryczne/klucz-udarowy-009120/

 

 

daje radę, kupiony tak sobie dla jaj na jekiejś promocji - chyba za 99 zeta całkiem sprawnie się spisuje

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mr_Hyde napisał:

Zamówiłem ten Yato na aku. Jakoś na allegro na kabel same no name. W tym tyg pewnie przetestuję to napiszę czy daje rade;)

niestety yato ma fatalne akumulatorki , któreś z rzędu narzędzie zostało bez aku po niecałym roku średniego używania, na szczęście można sobie wymienić ogniwa samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedykowane czyli czarne jak pamiętam i mam pod ręką

jak nie to mam nasadki z beta , facoma i honitona - nie niszczą się ale jest ryzyko odpryśnięcia chromowanej powłoki - zawsze kawałki lecą w oczy :panic:, dlatego nauczyłem się używać okularów :old:

Edytowane przez chris_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yato YT-82804
Moja opinia: mega szit:oki:
Ładnie wygląda i tyle. Nawet jednej śruby przy kole tym nie poluzowałem.

Nigdy więcej takich wynalazków. Przynajmniej nie w tym budżecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mr_Hyde napisał:

Yato YT-82804
Moja opinia: mega szit:oki:
Ładnie wygląda i tyle. Nawet jednej śruby przy kole tym nie poluzowałem.

Nigdy więcej takich wynalazków. Przynajmniej nie w tym budżecie.

 

 

Stalówki czy alu?

U tego gościa nie ma problemu8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr_Hyde napisał:

Alu 18"

Akurat o rozmiar nie chodzi tylko o to, ze przy felgach aluminiowych śruby lubią sie zapiekać w tych stożkach/gniazdach felgi i nawet niezbyt mocno dokręcone śruby trzeba potem luzować przy pomocy rurki8]. Być moze nie dotyczy do wszystkich felg aluminiowych ale u siebie takie zjawisko zaobserwowałem;]

 

5 minut temu, Mr_Hyde napisał:

Może poluzował wcześniej;l

Na koniec mówi, ze nawet półosie dał rade odkręcić8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Akurat o rozmiar nie chodzi tylko o to, ze przy felgach aluminiowych śruby lubią sie zapiekać w tych stożkach/gniazdach felgi i nawet niezbyt mocno dokręcone śruby trzeba potem luzować przy pomocy rurki8]. Być moze nie dotyczy do wszystkich felg aluminiowych ale u siebie takie zjawisko zaobserwowałem;]

No i dlatego żeby się nie zmęczyć kupiłem taki klucz:oki:. Widocznie budżet nie ten;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, volf6 napisał:

Akurat o rozmiar nie chodzi tylko o to, ze przy felgach aluminiowych śruby lubią sie zapiekać w tych stożkach/gniazdach felgi i nawet niezbyt mocno dokręcone śruby trzeba potem luzować przy pomocy rurki8].

Miałem kiedyś Hyundaia Accenta, który miał taką przypadłość, że nawet lekko dokręcone śruby z czasem tak się zapiekały, że pomagała tylko rura. Felgi stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Panowie panowie... Potrzeba wam takiego sprzętu jak Ingersoll Rand W7152... 

To praktycznie najlepszy klucz udarowy akumulatorowy ... Niestety cena zwala z nóg... W naszej ukochanej Polandii. Bo w innej walucie ($,E,F) kosztuje zacnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2018 o 12:37, exor napisał:

Toto ma dobre opinie i cena akurat teraz przyzwoita.

Ale jak już kupiłeś...

 

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/narzedzia-do-opon/zakretarki-elektryczne/klucz-udarowy-009120/

 

 

Mam takowy klucz z JULI. Bez problemu odkrecilem kola w VW oraz Hyundai, bez popuszczania srub. Dokrecal tez dobrze, tylko poprawialem dynanometrem jak zawsze. Ja polecam. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po przesiadce z Yato na Chicago Pneumatic, mogę śmiało powiedzieć, że różnica jest KOLOSALNA! Narzędzia akumulatorowe z firmy CP są o niebo lepsze.. ale także o wiele droższe 😄 Ciekaw jestem, czy porównywalny jest z wcześniej wspomnianym Ingersoll Rand W7152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szuro napisał:

Też mam Hamrona z Juli i o ile nakrętki do alu felg od Focusa kręcił bez żadnego problemu o tyle śrub w a4b5 odkręcił 5 na 20 😄 ale za ta kasę i tak godny polecenia.

 

U mnie też bez problemu klucz z Juli sobie radzi. Z tym, że ja sam koła dokręcałem jesienią, a nie gumiarz pneumatykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2019 o 20:28, HARDTECHNO napisał:

Panowie panowie... Potrzeba wam takiego sprzętu jak Ingersoll Rand W7152... 

To praktycznie najlepszy klucz udarowy akumulatorowy ... Niestety cena zwala z nóg... W naszej ukochanej Polandii. Bo w innej walucie ($,E,F) kosztuje zacnie.

 

milwaukee wydaje się chyba lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Teraz, robert2609 napisał:

Właśnie wczoraj sobie sprawiłem Boscha GDS 250 LI próby były od razu odkręcił wszystkie koła po lecie co prawda z Fiesty 5 ale poradził,dla próby jeszcze próbowałem poluzować amortyzator od zwrotnicy dał radę,dolna śruba sworznia nie ruszana od nowości też ale za drugim podejściem trochę trzeba było przytrzymać...

Następna próba kół przy Skodzie za jakiś czas tam są alu felgi zobaczymy.

Właśnie skłoniłem się do Boscha mam  już wiertarko- wkrętarkę do tego ładowarkę+ 3szt. baterii 4.0 ah

 I nie chciałem dokupować innej marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 13:55, Mr_Hyde napisał:

Chciałbym kupić taki klucz do użytku własnego. Coś takiego będzie ok ? https://allegro.pl/yato-klucz-udarowy-akumulatorowy-18v-1-2-2-0ah-i7547672810.html
Odkręci/przykręci tym koła;p?
Ewentualnie coś innego w podobnej kwocie, powiedzmy do 600 zł.

 

Nie znam się na tym kompletnie, ale szczęka mi opadła jak podjechał gościu kupić ode mnie stare felgi stalowe i na miejscu sobie je wymieniłem udarowym akumulatorowym kluczem z Lidla. Twierdził że używa go trzeci rok i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 22:15, SebeKK napisał:

Mam takowy klucz z JULI. Bez problemu odkrecilem kola w VW oraz Hyundai, bez popuszczania srub. Dokrecal tez dobrze, tylko poprawialem dynanometrem jak zawsze. Ja polecam. 

Też go mam i chyba z tych no name na kablu jest najlepszy (zwłaszcza jak się trafi na promocję) ;)

Edytowane przez aviator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy instaluje i demontuje mobilne wieże telekomunikacyjne i używa tego udarowego z juli i polecał, więc kupiłem

i daje radę ... jak nie chce odkręcić, to trzeba mocno docisnąć w kierunku śruby i idzie aż miło

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 12:37, exor napisał:

Toto ma dobre opinie i cena akurat teraz przyzwoita.

Ale jak już kupiłeś...

 

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/narzedzia-do-opon/zakretarki-elektryczne/klucz-udarowy-009120/

 

 

Kupiłem ten klucz i dzisiaj zmieniałem koła w aucie żony Mazda CX-3 poszło bardzo sprawnie. Zawsze dociągam śruby ręczni ale teraz nie musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Ecotec napisał:

Kupiłem ten klucz i dzisiaj zmieniałem koła w aucie żony Mazda CX-3 poszło bardzo sprawnie. Zawsze dociągam śruby ręczni ale teraz nie musiałem.

Pytanie czy da się odkręcić za parę miesięcy kluczem z samochodu w trasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcG napisał:

Pytanie czy da się odkręcić za parę miesięcy kluczem z samochodu w trasie ?

tak, to jest bardziej do odkręcana i ew zakręcania, ale jakbyś założył po dokreceniu przez ten klucz, zwykły klucz to okazuje się, że bardzo małym momentem dokręcił - nie można zostawić śrub tylko dociągniętych tym kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vadero napisał:

tak, to jest bardziej do odkręcana i ew zakręcania, ale jakbyś założył po dokreceniu przez ten klucz, zwykły klucz to okazuje się, że bardzo małym momentem dokręcił - nie można zostawić śrub tylko dociągniętych tym kluczem.

Nie wiem jaki moment mają te akumulatorowe ale czasami jak dowalą pneumatycznym to potem nie można odkręcić zwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy da się odkręcić za parę miesięcy kluczem z samochodu w trasie ?
Poprawialem po nim dynamometrycznym. Dociagnalem do tych 100Nm.
Wystarczy nie kazac mu tluc przez 10s przy dokrecaniu.
Po wulkanizacji tez sie boisz ze nie odkrecisz?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.