Jump to content

Klucz udarowy akumulatorowy

Recommended Posts

Chciałbym kupić taki klucz do użytku własnego. Coś takiego będzie ok ? https://allegro.pl/yato-klucz-udarowy-akumulatorowy-18v-1-2-2-0ah-i7547672810.html
Odkręci/przykręci tym koła;p?
Ewentualnie coś innego w podobnej kwocie, powiedzmy do 600 zł.

Edited by Mr_Hyde

Ja używam klucza Ryobi 18v. Bez problemu odkręca wszystkie koła w s-maxie. Tylko ze posiadam inne narzędzia tego producenta i bateria cały czas gdzieś jest podłączona.

Tylko bateria tego z aukcji 2.0 ah na pewno będzie za mało wydajna

2 godziny temu, exor napisał:

Toto ma dobre opinie i cena akurat teraz przyzwoita.

Ale jak już kupiłeś...

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/narzedzia-do-opon/zakretarki-elektryczne/klucz-udarowy-009120/

daje radę, kupiony tak sobie dla jaj na jekiejś promocji - chyba za 99 zeta całkiem sprawnie się spisuje

• Like 2
4 godziny temu, Mr_Hyde napisał:

Zamówiłem ten Yato na aku. Jakoś na allegro na kabel same no name. W tym tyg pewnie przetestuję to napiszę czy daje rade;)

niestety yato ma fatalne akumulatorki , któreś z rzędu narzędzie zostało bez aku po niecałym roku średniego używania, na szczęście można sobie wymienić ogniwa samemu

4 godziny temu, chris_666 napisał:

daje radę, kupiony tak sobie dla jaj na jekiejś promocji - chyba za 99 zeta całkiem sprawnie się spisuje

A tego - uzywasz specjalnych nasadek udarowych tylko? Czy można zwykle używać? Pewnie szybko sie popsuja? 

dedykowane czyli czarne jak pamiętam i mam pod ręką

jak nie to mam nasadki z beta , facoma i honitona - nie niszczą się ale jest ryzyko odpryśnięcia chromowanej powłoki - zawsze kawałki lecą w oczy :panic:, dlatego nauczyłem się używać okularów :old:

Edited by chris_666

Yato YT-82804
Moja opinia: mega szit:oki:
Ładnie wygląda i tyle. Nawet jednej śruby przy kole tym nie poluzowałem.

Nigdy więcej takich wynalazków. Przynajmniej nie w tym budżecie.

22 minuty temu, Mr_Hyde napisał:

Yato YT-82804
Moja opinia: mega szit:oki:
Ładnie wygląda i tyle. Nawet jednej śruby przy kole tym nie poluzowałem.

Nigdy więcej takich wynalazków. Przynajmniej nie w tym budżecie.

Stalówki czy alu?

U tego gościa nie ma problemu8]

2 minuty temu, Mr_Hyde napisał:

Alu 18"

Akurat o rozmiar nie chodzi tylko o to, ze przy felgach aluminiowych śruby lubią sie zapiekać w tych stożkach/gniazdach felgi i nawet niezbyt mocno dokręcone śruby trzeba potem luzować przy pomocy rurki8]. Być moze nie dotyczy do wszystkich felg aluminiowych ale u siebie takie zjawisko zaobserwowałem;]

5 minut temu, Mr_Hyde napisał:

Może poluzował wcześniej;l

Na koniec mówi, ze nawet półosie dał rade odkręcić8]

2 minuty temu, volf6 napisał:

Akurat o rozmiar nie chodzi tylko o to, ze przy felgach aluminiowych śruby lubią sie zapiekać w tych stożkach/gniazdach felgi i nawet niezbyt mocno dokręcone śruby trzeba potem luzować przy pomocy rurki8]. Być moze nie dotyczy do wszystkich felg aluminiowych ale u siebie takie zjawisko zaobserwowałem;]

No i dlatego żeby się nie zmęczyć kupiłem taki klucz:oki:. Widocznie budżet nie ten;)

20 godzin temu, volf6 napisał:

Akurat o rozmiar nie chodzi tylko o to, ze przy felgach aluminiowych śruby lubią sie zapiekać w tych stożkach/gniazdach felgi i nawet niezbyt mocno dokręcone śruby trzeba potem luzować przy pomocy rurki8].

Miałem kiedyś Hyundaia Accenta, który miał taką przypadłość, że nawet lekko dokręcone śruby z czasem tak się zapiekały, że pomagała tylko rura. Felgi stalowe.

• 4 months later...
2 godziny temu, Mr_Hyde napisał:

Robię drugie i ostatnie podejście jeśli chodzi o takie wynalazki;]

Daj znać czy daje rade przy odkręcaniu kół :)

14 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

Teraz zakupiłem coś takiego;l

Robię drugie i ostatnie podejście jeśli chodzi o takie wynalazki;]

Daj znać jak poszło, bo sam myślę czy nie kupić.

Panowie panowie... Potrzeba wam takiego sprzętu jak Ingersoll Rand W7152... 

To praktycznie najlepszy klucz udarowy akumulatorowy ... Niestety cena zwala z nóg... W naszej ukochanej Polandii. Bo w innej walucie ($,E,F) kosztuje zacnie.

Dnia 12.11.2018 o 12:37, exor napisał:

Toto ma dobre opinie i cena akurat teraz przyzwoita.

Ale jak już kupiłeś...

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/narzedzia-do-opon/zakretarki-elektryczne/klucz-udarowy-009120/

Mam takowy klucz z JULI. Bez problemu odkrecilem kola w VW oraz Hyundai, bez popuszczania srub. Dokrecal tez dobrze, tylko poprawialem dynanometrem jak zawsze. Ja polecam. 

• Like 2
  • 1 year later...

Po przesiadce z Yato na Chicago Pneumatic, mogę śmiało powiedzieć, że różnica jest KOLOSALNA! Narzędzia akumulatorowe z firmy CP są o niebo lepsze.. ale także o wiele droższe 😄 Ciekaw jestem, czy porównywalny jest z wcześniej wspomnianym Ingersoll Rand W7152

Też mam Hamrona z Juli i o ile nakrętki do alu felg od Focusa kręcił bez żadnego problemu o tyle śrub w a4b5 odkręcił 5 na 20 😄 ale za ta kasę i tak godny polecenia.

1 minutę temu, szuro napisał:

Też mam Hamrona z Juli i o ile nakrętki do alu felg od Focusa kręcił bez żadnego problemu o tyle śrub w a4b5 odkręcił 5 na 20 😄 ale za ta kasę i tak godny polecenia.

U mnie też bez problemu klucz z Juli sobie radzi. Z tym, że ja sam koła dokręcałem jesienią, a nie gumiarz pneumatykiem. 

Dnia 19.04.2019 o 20:28, HARDTECHNO napisał:

Panowie panowie... Potrzeba wam takiego sprzętu jak Ingersoll Rand W7152... 

To praktycznie najlepszy klucz udarowy akumulatorowy ... Niestety cena zwala z nóg... W naszej ukochanej Polandii. Bo w innej walucie ($,E,F) kosztuje zacnie.

milwaukee wydaje się chyba lepszy

Godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

@Roswell chyba z wyglądu. .. testy mówią same za siebie. Chcesz kupuj. 

Wg danych raczej milwaukee ma lepsze parametry, chętnie bym obejrzał jakiś rzetelny test ale na yt znalazłem jakieś same zabawne.

• Like 1