Skocz do zawartości

Kompakt do ok. 35k


kubajg

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, AstraC napisał:

Dziwne. Ja szanowałem Galaxego - najpierw przy 170kkm wymieniłem krótkie wahacze + duże tuleje - z tego co mówili, już nie były fabryczne(kupiłem jak miał 151kkm) - a przy 230kkm całe zawieszenie nadawało się do remontu. :(

Jak już @Maciej__ napisał. To nie do porównania. Wiesz Galaxy ma inne zawieszenie. To jest ciężka fura. 

Może dużo ćwiczyłeś z żonką na tylnej kanapie :sex: i się zużyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus 220 tys km zawias tylny kompletny do wymiany, Mondeo MK4 240 tys km - kompletny tylny zawias do roboty. Zaczyna się od niemożliwości ustawienia geometrii i uciekania tyłka na boki na dziurach. Obydwa auta jeżdżone od nowości po polskich drogach.
Ale piszesz, że to wadą jest czy zaleta?

Wysłane z mojego Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volkov napisał:

Jak już @Maciej__ napisał. To nie do porównania. Wiesz Galaxy ma inne zawieszenie. To jest ciężka fura. 

Może dużo ćwiczyłeś z żonką na tylnej kanapie :sex: i się zużyło ;)

Ma zawieszenie z MK4, a remont mimo że wcześniej ja oryginały i Lemfordera wkładałem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju '18 kupiłem 4letniego focusa 1.6tdci za 35kpln + za 2kpln gwarancję ( auto polizingowe, kupione u dilera ). Już 2 miesiące później błogosławiłem tą chwilę, kiedy na tą gwarancję się zdecydowałem - silnik okazał się do wymiany, osiadające tuleje. Gwarant wymienił silnik i śmigam używanym samochodem z nowym silnikiem :)

To naprawdę fajne toczydełko, nie ma się do czego przyczepić. Gabarytowo dla mnie w sam raz, bardzo dobrze się prowadzi, mało pali, tanie części. Mocy nie za dużo, ale też wyrosłem z tego żeby się mocą rajcować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zawieszenie z MK4, a remont mimo że wcześniej ja oryginały i Lemfordera wkładałem.
Zawieszenie z MK4 a buda trochę większa ;) do tego nie wiesz jak było wcześniej użytkowane. Nie twierdzę to najlepsza marka na świecie, ale generalnie zawieszenia robią jedne z trwalszych, przynajmniej w porównywalnych klasach aut

Wysłane z mojego Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SorenLorenson napisał:

Zawieszenie z MK4 a buda trochę większa ;) do tego nie wiesz jak było wcześniej użytkowane. Nie twierdzę to najlepsza marka na świecie, ale generalnie zawieszenia robią jedne z trwalszych, przynajmniej w porównywalnych klasach aut

Wysłane z mojego Moto X Play
 

Astry nie przeskoczą, ma belkę z tylu. 😄 ale jak widzisz wziąłem następnego Ford'a, bo prowadzi się to zacnie, a i komfort jest. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astry nie przeskoczą, ma belkę z tylu. ale jak widzisz wziąłem następnego Ford'a, bo prowadzi się to zacnie, a i komfort jest. :ok:
Mnie tez bardzo pasuje charakterystyka zawieszenia i mimo niskiej mocy lubię nim jeździć

Wysłane z mojego Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kubajg napisał:

@wujekcybul Rozwalają mniej takie wypowiedzi, przecież nie napisałem tego żeby się chwalić, tylko żeby podsumować wątek w którym wypowiedziało się sporo osób. Jakoś 3 miesiące temu mało kto dawał szansę na zakup pewnego auta za taką kasę, a kupiłem dokładnie za 27,5k zł. Teraz wychodzi że się sfrajerowałem 😀

 

Edit: wklejam twój cytat z poprzedniej strony tego tematu 😂

 

Tak zdecydowanie najtanszy co moze oznaczac rozne rzeczy. Tak czy inaczej 30k za stare auto to bardzo duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wujekcybul napisał:

Tak zdecydowanie najtanszy co moze oznaczac rozne rzeczy. Tak czy inaczej 30k za stare auto to bardzo duzo.

Takie są realia obecnie, więc nie wiem czemu się dziwić. W moim odczuci cena dobra jak za takie auto. 

Jeżeli właściciel zadowolony to najważniejsze, w życiu próbować trzeba wszystkiego. A Auto nie jest na całe życie, zawsze można zmienić na inne. 

Jeżeli , ktoś ma lepszą ofertę czyli kompakt 8 lat lub młodsze, pewne pochodzenie, fajny silnik i jakieś wyposażenie za 20tys bo to może jest dobra cena to ja chętnie się zainteresuje😁A jak nie to nie narzekajcie, że drogo. Bo ja osobiście nie dałbym za takiego focus 100tys w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wujekcybul napisał:

Tak zdecydowanie najtanszy co moze oznaczac rozne rzeczy. Tak czy inaczej 30k za stare auto to bardzo duzo.

Sam napisałeś, że za 1.6T trzeba dać 45k. Więc gdybym kupił za tyle 4-5 letniego Focusa z tym silnikiem i powiedzmy z przebiegiem 100kkm, to już by było ok? Czekam na kolejny błyskotliwy post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kubajg napisał:

Sam napisałeś, że za 1.6T trzeba dać 45k. Więc gdybym kupił za tyle 4-5 letniego Focusa z tym silnikiem i powiedzmy z przebiegiem 100kkm, to już by było ok? Czekam na kolejny błyskotliwy post :)

No tak kupiles o 20k taniej promocja byla rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2019 o 14:04, TomekD000 napisał:

logana bez silnika w wersji ABC kupić

nie chciałbym wywoływać niepotrzebnych dyskusji ale myślę, że kolega się nieco rozpędził i z tym silnikiem i z tym abc.

Raz, że za 36-37 tys. można jeszcze kupić Sandero w wersji Laureate z klimą i niezbędnym wyposażeniem natomiast za ok. 40 tys. z silnikiem 0.9 tce.

Dobrze wyposażone i już jakoś odpychające się oraz ekonomiczne nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacob24 napisał:

nie chciałbym wywoływać niepotrzebnych dyskusji ale myślę, że kolega się nieco rozpędził i z tym silnikiem i z tym abc.

Raz, że za 36-37 tys. można jeszcze kupić Sandero w wersji Laureate z klimą i niezbędnym wyposażeniem natomiast za ok. 40 tys. z silnikiem 0.9 tce.

Dobrze wyposażone i już jakoś odpychające się oraz ekonomiczne nowe auto.

Co do Sandero SCE za 36tys to sie zgodze, ale za 40tys nie kupi sie z 0,9TCE. Zbyt duża tutaj jest dopłata do tego silnika. I o ile Sandero z Kilmą i SCE idzie wyrwać za 36-37tys, to za kilka koni wiecej trzeba dopłacić ponad 6tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, czachabrava napisał:

Co do Sandero SCE za 36tys to sie zgodze, ale za 40tys nie kupi sie z 0,9TCE. Zbyt duża tutaj jest dopłata do tego silnika. I o ile Sandero z Kilmą i SCE idzie wyrwać za 36-37tys, to za kilka koni wiecej trzeba dopłacić ponad 6tys.

Silnik TCe dają dopiero od wersji laureate (42900). Co ciekawe, w uboższej wersji (Open) też może występować, ale tylko w wersji z LPG (42600).

Przy okazji zauważyłem, że w Dacii jest możliwość zamówienia klimatyzacji automatycznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

Co do Sandero SCE za 36tys to sie zgodze, ale za 40tys nie kupi sie z 0,9TCE. Zbyt duża tutaj jest dopłata do tego silnika. I o ile Sandero z Kilmą i SCE idzie wyrwać za 36-37tys, to za kilka koni wiecej trzeba dopłacić ponad 6tys.

Można się dogadać w salonie na 40-41 za tce tylko trzeba szybko się decydować wtedy. Przerabiałem temat to coś tam wiem:-)

Tutaj jako przykład:

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-logan-laureate-tce-90-super-oferta-90-km-za-mniej-niz-40-tys-zl-ID6BDltL.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacob24 napisał:

Można się dogadać w salonie na 40-41 za tce tylko trzeba szybko się decydować wtedy. Przerabiałem temat to coś tam wiem:-)

Tutaj jako przykład:

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-logan-laureate-tce-90-super-oferta-90-km-za-mniej-niz-40-tys-zl-ID6BDltL.html

Ale myślałem, ze rozmawiamy o Sandero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, czachabrava napisał:

Ale myślałem, ze rozmawiamy o Sandero...

Logan czy Sandero różnią się tylko tyłem:-) ale tak było u mnie w mieście Sandero - po max rabacie cena była 40.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacob24 napisał:

Logan czy Sandero różnią się tylko tyłem:-) ale tak było u mnie w mieście Sandero - po max rabacie cena była 40.9

Różnią się niby tylko tyłem i to jest chyba kluczowe. Ponieważ dużo jest ogłoszeń Loganów TCE 90 nawet do 40tys. BTW to nawet dobry rabat Ci chcieli dać na tak tanie auto jak Sandero. Mi przy Tipo zaproponowali 300zł 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, czachabrava napisał:

Różnią się niby tylko tyłem i to jest chyba kluczowe. Ponieważ dużo jest ogłoszeń Loganów TCE 90 nawet do 40tys. BTW to nawet dobry rabat Ci chcieli dać na tak tanie auto jak Sandero. Mi przy Tipo zaproponowali 300zł 😄

do Logana dostałem zimówki, podłokietnik, 1000 zł rabatu. Ale to jak już na poważnie była rozmowa - tzn. może inaczej - myślę, że to oferta dla każdego bo jak przeglądałem otomoto to takie tzw. promocje były u większości dilerów.

Na początku była sztywna cena ale już w drugim mailu po jeździe próbnej gdzie wyraziłem zdecydowanie od razu wiedziałem co tam będzie dodane in plus:-)

Na samym początku chciałem 0.9 tce, w międzyczasie miałem jeszcze chwilę, że byłem o krok od zakupu właśnie Sandero 0.9 tce bo takie 3 lub 4 auta mieli na placu stąd znałem cenę Sandero po upuście. 

 

Wydaję mi się, że po prostu te auta tyle kosztują a promocja - no cóż - zawsze być musi żeby klient wiedział, że zrobił najlepszy deal życia:-) Fakt - faktem jak za nowe auta to ceny są rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacob24 napisał:

do Logana dostałem zimówki, podłokietnik, 1000 zł rabatu. Ale to jak już na poważnie była rozmowa - tzn. może inaczej - myślę, że to oferta dla każdego bo jak przeglądałem otomoto to takie tzw. promocje były u większości dilerów.

Na początku była sztywna cena ale już w drugim mailu po jeździe próbnej gdzie wyraziłem zdecydowanie od razu wiedziałem co tam będzie dodane in plus:-)

Na samym początku chciałem 0.9 tce, w międzyczasie miałem jeszcze chwilę, że byłem o krok od zakupu właśnie Sandero 0.9 tce bo takie 3 lub 4 auta mieli na placu stąd znałem cenę Sandero po upuście. 

 

Wydaję mi się, że po prostu te auta tyle kosztują a promocja - no cóż - zawsze być musi żeby klient wiedział, że zrobił najlepszy deal życia:-) Fakt - faktem jak za nowe auta to ceny są rewelacyjne

 

Masz racje, własnie patrze w cennik i Sandero Open z klimatyzacją,radiem i zimówkami jest za 35800pln. Super cena jak za nowe auto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.