Skocz do zawartości

Kupujemy hybryde


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego, bo ekologiczne, modne, trendy....mozna wpisac rozne "buzz wordy", ale tak naprawde z powodu mozliwosci parkowania w centrum, pomimo nie bycia rezydentem, i to za darmo;-)

 

Auto do jazdy po miescie, w 90% w jedna osobe (zona), czasami z jednym badz dwoma dzieciakami z szkoly/przedszkola. Jednakze, musi byc zdolne dojechac do Polski - wiec stricte elektryk odpada. Przebieg roczny <10kkm.

 

Auto ktore zastapi to jedynka cabrio z 2.0 wolnossakiem 170kucy....

 

I teraz pytanie - co jest dostepne na rynku, fajnego, cos co wyglada w miare, itp?

Z tego co znalazlem na szybko to mamy CH-Ra (fajny wyglad), Golfa GTE (oklepany), Hyundaia (brzydal), 2-ke activetourer (minivan van, nie pasuje)

 

Zadnym z nich nie jezdzilem, ktos ma? Jakies opinie, sugestie, co mozna dodac do listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pierwszy Ci się podoba a stać to bierz i tyle. Auto musi się podobać. Co ci po najbardziej rozsądnym wyborze gdy na widok samochodu będziesz liczył ile zostało do spłaty byle dalej go pchnąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W Pradze jest darmowe parkowanie dla hybryd?
Dawno nie byłem, pewnie się sporo pozmieniało
Po pierwsze majac hybryde mozesz parkowac w residential zone, czyli miasto stoi przed toba otworem. Majac zwykle auto musisz byc mieszkancem dzielnicy zeby tam zaparkowac. Pozniej dochodzi restrykcja czasu parkowania. Koszty parkowania ok 15 pln za godzine to nastepna sprawa.
Majac hybryde zadne z powyzszych nie stoi na przeszkodzie...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kiwal napisał:

Cena poraza, to stoi okolo 300k pln

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

trzeba się targowac ;)

no ale masz

- nie najbrzydszy rodzinny samochód

- napęd, prawie 4x4 ;)

- trochę ponad 5 do 100

- jakoś okolo 30-40km na pradzie

no i darmowe parkowanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa hybryda każda będzie nierozsądnie droga. Akurat mam podobny temat na tapecie, szukam wśród aut 1-2 letnich. W ogłoszeniach przewijają się oprócz wyżej wspomnianych Ionic, Kona, BMW 330e Infinity Q50 hybryda (mało i droższe niż poprzednie, ale AWD, 350KM i fajny wypas więc.....)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2018 o 10:25, Kiwal napisał:

Po pierwsze majac hybryde mozesz parkowac w residential zone, czyli miasto stoi przed toba otworem. Majac zwykle auto musisz byc mieszkancem dzielnicy zeby tam zaparkowac. Pozniej dochodzi restrykcja czasu parkowania. Koszty parkowania ok 15 pln za godzine to nastepna sprawa.
Majac hybryde zadne z powyzszych nie stoi na przeszkodzie...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Bardzo dobre przepisy chcialbym takie w Warszawie. Z tym ze ta hybryda to jest kompletna glupota. Powinien byc full elektryk. Niech ta hybryda spali 4.5L nawet, to auto lpg nadal jest bardziej ekologiczne. I w dodatku ten przepis faworyzuje bogatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.