Skocz do zawartości

usunięcie szkody z AC


andres

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja spotkała mnie, że jadąc autostradą kamień uszkodził szybę przednią. Kwalifikuje się tylko do wymiany, wymiana z AC ( warta, brak osobnego ubezpieczenia szyb)

Samochód nowy zakupiony parę miesięcy temu z pełną gwarancją itd.  Po zgłoszonej szkodzie tego samego dnia telefon od Pani z firmy nordglass, że w imieniu warty wyceniona szkodę na kwotę 2300 zł i że chcą się umówić na wymianę. Nie zgodziłem się informując, że ze względu gwarancje itp. interesuje mnie tylko wymiana w ASO Toyota i rozliczenie bezgotówkowe. Następnie warta po kilku dniach przesłała kosztorys ( na podstawie wysłanych przeze mnie zdjęć) z którego wynika że koszt brutto całości to 1930 zł. Dlaczego taka różnica i pierwszy kontakt był jak rozumiem handlem danymi i łapaniem klienta?!

Ponieważ pierwszy raz będę usuwał jakąkolwiek szkodę na ubezpieczenie proszę o informacje jak dalej postępować, na co uważać i jak rozliczać.

Jak rozumiem teraz zwracam się do ASO i oni robią swój kosztorys ( AO nie ma umowy z wartą)  a dochodzenie się ewentualnych różnic w cenie spoczywa na mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, andres napisał:

Nie zgodziłem się informując, że ze względu gwarancje itp. interesuje mnie tylko wymiana w ASO Toyota i rozliczenie bezgotówkowe.

 

Nie mają takiego obowiązku. Limit SU do której odpowiadają jest 4 tys złotych, a za ich OWU idąc:

Cytuj

6. Wymiana szyby dokonywana jest przy użyciu szyb fabrycznie nowych posiadających atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o tych samych parametrach technicznych, co szyba podlegająca wymianie. Szyby te nie są szybami oryginalnymi danej marki pojazdu.

Pamiętaj, że szkoda w postaci wymiany szyby nie podniesie Ci składki w Warcie, ale już do UFG trafi jako szkoda AC i w innych firmach będzie widniała powodując wzwyżkę.

Imho rozwiązaniem jest naprawa w ASO z AC, a nie z ochrony szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cinos napisał:

@AkuQ ale przecież napisał "wymiana z AC ( warta, brak osobnego ubezpieczenia szyb)"

 

Tia :piwko: to mi umknęło a skupiłem się na tym i to mi w głowie zasugerowało Auto Szybę : :hehe::bzik:

Cytuj

Po zgłoszonej szkodzie tego samego dnia telefon od Pani z firmy nordglass, że w imieniu warty wyceniona szkodę na kwotę 2300 zł i że chcą się umówić na wymianę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

       Cytuj

6. Wymiana szyby dokonywana jest przy użyciu szyb fabrycznie nowych posiadających atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o tych samych parametrach technicznych, co szyba podlegająca wymianie. Szyby te nie są szybami oryginalnymi danej marki pojazdu.

 

 

 

Czyli ciężko będzie  podważyć kosztorys ubezpieczyciela, a różnice w cenie z ASO  na org. częściach musze pokryć sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, andres napisał:

       Cytuj

6. Wymiana szyby dokonywana jest przy użyciu szyb fabrycznie nowych posiadających atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o tych samych parametrach technicznych, co szyba podlegająca wymianie. Szyby te nie są szybami oryginalnymi danej marki pojazdu.

 

 

 

Czyli ciężko będzie  podważyć kosztorys ubezpieczyciela, a różnice w cenie z ASO  na org. częściach musze pokryć sam ?

 

A co Ci tak bardzo zależy na szybie z ASO? :nie_wiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

A co Ci tak bardzo zależy na szybie z ASO? :nie_wiem:

1500 powodów może mieć, np. chce mieć napis Toyota czy inny.

Cześć ludzi twierdzi, że nordglas się rysuje.

Uważa, że straci gwarancje jak szybę Mietek wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Cześć ludzi twierdzi, że nordglas się rysuje.

Bo to prawda. Są robione chyba z plastiku? Co prawda szyby w nowych autach też, więc niewielka różnica.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta wycena wogole byla? Dzwonisz do ubezpieczyciela, zglaszasz szkode i wstawiasz na bezgotowkowa naprawe w ASO. Masz wszystko zalatwione i po klopocie. Rzeczoznawca przyjezdza do ASO tam sie znaja jak lyse konie i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andres napisał:

       Cytuj

6. Wymiana szyby dokonywana jest przy użyciu szyb fabrycznie nowych posiadających atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o tych samych parametrach technicznych, co szyba podlegająca wymianie. Szyby te nie są szybami oryginalnymi danej marki pojazdu.

 

 

 

Czyli ciężko będzie  podważyć kosztorys ubezpieczyciela, a różnice w cenie z ASO  na org. częściach musze pokryć sam ?

wstawiaj do ASO, doradca z ASO się wszystkim zajmie

 

AkuQ myslal, ze masz ubezpieczenie szyb, a oni dają nieoryginalne, ale tańsze dla nich ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AkuQ napisał:

 

Tia :piwko: to mi umknęło a skupiłem się na tym i to mi w głowie zasugerowało Auto Szybę : :hehe::bzik:

 

Bo pewnie pamiętałeś o mnie z akcji z dziwnie rozwaloną szybą.

Tak z ciekawości to jak już pisałem w tamtym poście wymiana poszła z ubezpieczenia Auto szyba

w wyznaczonym warsztacie na Sekurit Saint-Gobain.

W zeszły wtorek szyba została wymieniona a w ten poniedziałek dostałem kamieniem w tą nową szybę

i już nie jest nowa :ogien: . Nawet tydzień czasu nie wytrzymała.

Co prawda uszkodzenie nie dyskwalifikuje szyby z używania ale ślad jest rysa z małym wgłębieniem na powierzchni .

Jak to nazwała osoba co wymieniała ją (bo byłem pokazać uszkodzenie żeby coś z tym zrobić)

szyba dostała ślizgiem.

Czy ja mam takiego pecha do szyb czy teraz są one robione  z jakiegoś guanalitu.

Dobrze że nie robiłem wymiany na oryginał w ASO za własną kasę bo taki też był  pomysł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj patrzeć na auto jak na sprzęt AGD - będziesz zdrowszy 😀 Dzisiaj jest tak bardzo duży ruch samochodowy, że o szkodę bardzo łatwo. Dzisiaj np. jechał pan w nowym XC60 po jednokierunkowej drodze pod prąd i trąbił jeszcze na mnie😀 rejestracja warszawska to co mu będzie jakiś wsiok z Częstochowy przeszkadzał na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Po co ta wycena wogole byla? Dzwonisz do ubezpieczyciela, zglaszasz szkode i wstawiasz na bezgotowkowa naprawe w ASO. Masz wszystko zalatwione i po klopocie. Rzeczoznawca przyjezdza do ASO tam sie znaja jak lyse konie i wszystko jest ok.

 

tak  Pan z ASO wskazał a i opiekun szkody od ubezpieczyciela też taką drogę wskazał, że najpierw musi być ich kosztorys 

Aktualnie dokumenty w ASO podpisane, szyba zamówiona,  mają już z ubezpieczycielem się dochodzić. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie oryginalnie siedzi szyba Automotiw, czyli chyba Pilklinton, po wymianie nie musi mieć napisu Toyota

 natomiast nordglassa nie chcę gdyż zbyt dużo negatywnych opinii jest o jakość ich szyb. 

A ASO dlatego że na szybie jest pełno czujników i nie chciałbym żeby jakiś Mietek źle to skalibrował i były problemy z gwarancją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, andres napisał:

aktualnie oryginalnie siedzi szyba Automotiw, czyli chyba Pilklinton, po wymianie nie musi mieć napisu Toyota

 natomiast nordglassa nie chcę gdyż zbyt dużo negatywnych opinii jest o jakość ich szyb. 

A ASO dlatego że na szybie jest pełno czujników i nie chciałbym żeby jakiś Mietek źle to skalibrował i były problemy z gwarancją. 

 

dobrze robisz:ok: ja też wymieniłem przednią szybę na Nordglass bo była tańsza (-100 zł) tylko co z tego jak po pół roku używania była bardziej porysowana niż fabryczna 14 letnia Pilkingtona :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.