Skocz do zawartości

Magia Dustera


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, bielaPL napisał:

Nie wiem skąd wy bierzecie te mity o bezawaryjnosci dacii

https://www.google.pl/amp/s/www.wyborkierowcow.pl/ranking-awaryjnosci-tuv-2018-raport/amp/

To że jest prosty nie znaczy że jest bezawaryjny. Dacia to klon renault z wszystkimi wadami tej marki dodatkowo jeszcze bardziej zubozony żeby było super tanio.

Z życia.

Niestety mam próbkę tylko 3szt., więc z TUV dyskutować nie mogę ani nie zamierzam.

Jak w firmie, w której pracowałem, 3 auta dojeżdżają 300kkm prawie bez problemów, to ja je za bezawaryjne uważam (jeździł kto chciał, musiał, potrzebował, stanem nikt się nie przejmował, nikt tak naprawdę odpowiedzialny za auta nie był, lądowały w rowach, jeździły po budowach, gubiły klamki, ale do firmy wracaly, benzyny 1,4 i 1,6 oraz diesel 1,5).

Nawet Berlinga z nieśmiertelnym 1,9D tak dobrze takiej eksploatacji nie znosiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem drugiego przez przypadek, ale śmiem twierdzić że swoim zaraz 100 tyś km przejadę i jako weterynarz terenowy jeździ się po takich trasach że szok dzień w dzień... No i nie chce się popsuć... Jeżeli ktoś zalicza przepaloną żarówkę od podświetlenia nawiewu to sorry... No ale cóż ja się nie znam. Podobnie jak sporo aut francuskich które posiadałem, oprócz Berlingo jakoś nadzwyczajnie w porównaniu do właśnie Niemców psuć się nie psuły wręcz przeciwnie znacznie mniej... I tym sposobem wyleczyłem 3/4 rodziny od DAS Auto ;) a najmniej awaryjnym autem jest szwagra laguna II z 2001 roku. Raz że o nią kompletnie nie dba, a dwa wymieniał tylko tuleje tylnej belki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2018 o 22:03, Luke16 napisał:

Ja kupiłem drugiego przez przypadek, ale śmiem twierdzić że swoim zaraz 100 tyś km przejadę i jako weterynarz terenowy jeździ się po takich trasach że szok dzień w dzień... No i nie chce się popsuć... 

Szczęściarz, kilka cytatów z forum dustera

"W przeciągu ostatniego miesiąca miałem kilkakrotnie przypadek, że po odpaleniu stacyjki nie działało mi wspomaganie kierownicy. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu kluczyka wszystko wracało do normy. 
Wczoraj natomiast po wielu próbach nadal był brak wspomagania. "

"Od pewnego czasu mam problem z falującymi obrotami na postoju , niezależnie od tego czy na LPG czy Pb . Po dodaniu gazu podczas postoju obroty spadają sporo poniżej 500 ( do lekkiej przyduchy) i wracają w okolice ok 500 - 700 i z reguły dalej lekko tańcują. Na komputerze nic nie wyświetliło."

"Właśnie się podłamałam bo..... laweta zawiozła moją Daćkę do serwisu. 
Mam ją tylko miesiąc i ..... Z asistans stwierdził, iż szpilki od silnika prawe, a szczególnie lewe są w oleju i nie mogę jechać dalej.
Dziś rano do pracy zajechałam bez jakikolwiek problemów, a z powrotem nie mogłam zapalić i wrócić do domu... "

"Duster 2010 rozsypał się wał napędowy nie można go zregenerować szukam zamiennika trochę tańszego bo w serwisie krzyczą 3000 zł ."

"mam auto Dacia Duster 1.6 16V LPG 4x2. 
Już po zakupie 'zimne' auto szarpało przy rozpędzaniu się. Serwis wgrał nowe oprogramowanie do komputera pokładowego i trochę pomogło, ale problemu nie rozwiązało. 
W dalszym ciągu, gdy auto jest zimne wyczuwalne są szarpania przy rozpędzaniu się. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Koonrad napisał:

Nie wiem czy sugerowanie się forum to dobry sposób. Tam głównie piszą ludzie co mają problemy.

 

czyli nie jest taki bezawaryjny skoro ludziska piszą :) o to mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał:

czyli nie jest taki bezawaryjny skoro ludziska piszą :) o to mi chodziło

Pytanie jaka jest skala tych awarii. Czy te psujące się to wyjątki potwierdzające regułę bezawaryjności, czy na odwrót, te co się nie psują to wyjątki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

Szczęściarz, kilka cytatów z forum dustera

"W przeciągu ostatniego miesiąca miałem kilkakrotnie przypadek, że po odpaleniu stacyjki nie działało mi wspomaganie kierownicy. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu kluczyka wszystko wracało do normy. 
Wczoraj natomiast po wielu próbach nadal był brak wspomagania. "

"Od pewnego czasu mam problem z falującymi obrotami na postoju , niezależnie od tego czy na LPG czy Pb . Po dodaniu gazu podczas postoju obroty spadają sporo poniżej 500 ( do lekkiej przyduchy) i wracają w okolice ok 500 - 700 i z reguły dalej lekko tańcują. Na komputerze nic nie wyświetliło."

"Właśnie się podłamałam bo..... laweta zawiozła moją Daćkę do serwisu. 
Mam ją tylko miesiąc i ..... Z asistans stwierdził, iż szpilki od silnika prawe, a szczególnie lewe są w oleju i nie mogę jechać dalej.
Dziś rano do pracy zajechałam bez jakikolwiek problemów, a z powrotem nie mogłam zapalić i wrócić do domu... "

"Duster 2010 rozsypał się wał napędowy nie można go zregenerować szukam zamiennika trochę tańszego bo w serwisie krzyczą 3000 zł ."

"mam auto Dacia Duster 1.6 16V LPG 4x2. 
Już po zakupie 'zimne' auto szarpało przy rozpędzaniu się. Serwis wgrał nowe oprogramowanie do komputera pokładowego i trochę pomogło, ale problemu nie rozwiązało. 
W dalszym ciągu, gdy auto jest zimne wyczuwalne są szarpania przy rozpędzaniu się. "

 

Na forum każdej marki znajdziesz takie przypadki. Z reguły na forum logują się ludzie którzy maja jakiś kłopot lub wątpliwości.

Natomiast skądś się ta niska cena wersji bazowej bierze... (wyższe wersje to tylko dokładki wyposażenia do taniej bazy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

Szczęściarz

Ale po co mam ściemniać? Kupiłem drugiego... Bardzo bezawaryjne auto... A z tym co pisałeś czy inne marki nie robiły akcji serwisowych bo coś? To jest auto -urządzenie. Może ktoś trafił na tzw sobotnią zmianę. 

IMG_20181113_104801458-1152x864.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.