Skocz do zawartości

Sprzedaż aut w październiku (osoby fizyczne)


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

1. Skoda Fabia: 714 egzemplarzy
2. Dacia Duster: 468
3. Hyundai Tucson: 313
4. Dacia Sandero: 294
5. Opel Astra: 273
5. Skoda Rapid: 272
7. Skoda Octavia: 251
8. Hyundai i20: 216

9. Volkswagen Polo: 202
10. Kia Sportage: 201
11. Opel Corsa: 193
12. Mazda CX-3: 184
13. Skoda Karoq: 177
14. Toyota Yaris: 176
15. Kia Ceed: 170
16. Kia Stonic: 149
17. Volkswagen Golf: 144
18. Fiat Tipo: 134
19. Toyota Aygo: 133
20. Suzuki Vitara: 131
21. Skoda Citigo: 130
22. Suzuki Baleno: 123
23. Renault Megane: 119
24. Kia Rio: 116
25. Kia Venga: 112
26. Ford Fiesta: 105
27. Opel Mokka: 102
28. Hyundai i30: 99
29. Honda Civic: 98
30. Ford Focus: 97
 

Źródło samar.pl :

https://www.samar.pl/__/3/3.a/100918/TOP30-modeli-dla-Kowalskiego--Mamy-nowego-lidera-.html?locale=pl_PL

 

Spodziewałem się skoku rapida (z 10 na 5) bo dobre promo było (sam kupiłem jednego)

Dobry wynik polo bo też są dobre ceny, pakiety pogwarancyjne i kredyt.

Tucson trzeci.... 8]

W końcu pojawił się i30 bo odpuścili trochę z ceną.

Ale sandero to mnie zaskoczyło że jest tak wysoko...

Focus w czarnym tyłku. I ogólnie ford.

Rio zaskakująco nisko...

Fiat tipo już przeminął chyba.

Generalnie skoda masakruje konkurencję i rządzi w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaruga napisał:

Rio zaskakująco nisko...

 

ciekawi wysoka pozycja i20 względem Rio. Nie dość, że i20 jest generację starsze, gorzej jeździ, gorzej wygląda, gorsze w środku, to jest drogie. Chyba że są akurat jakieś super promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

A to nie odwrotnie? Ze i20 jest generacje młodszy? Samochód IMO gorszy od Rio. Ratuje go wielkość w środku i bagażnika.

One są podobne generacyjnie. i20 pokazano w 2014, Rio w 2016. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

 

Ale sandero to mnie zaskoczyło że jest tak wysoko...

Focus w czarnym tyłku. I ogólnie ford.

Fiat tipo już przeminął chyba.

 

Sandero z zewnątrz wygląda nawet atrakcyjnie, trochę taki mały suv, do tego cena czyni cuda :)

Ford skupia się chyba głównie na rynku firm i flotach - przynajmniej mam takie wrażenie

Tipo - cena w wersji nie-golas nie jest jakaś atrakcyjna, silnik tJet choć bardzo udany, to jednak swoje spala. Poza tym nie wiem jak jest teraz z tymi normami i sprzedażą aut ze starszymi silnikami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaruga napisał:

Focus w czarnym tyłku. I ogólnie ford.

Kolega jeździ teraz zastępczakiem z ubezpieczalni nowym Focusem sedan 5 tys. przebiegu. Wyjątkowy szajs :facepalm:. Jak bym to zobaczył w salonie i po jeździe próbnej wyszedł bym biegiem :hehe:. Poziom poniżej Dacii, a KIA to premium ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amazaque napisał:

Kolega jeździ teraz zastępczakiem z ubezpieczalni nowym Focusem sedan 5 tys. przebiegu. Wyjątkowy szajs :facepalm:. Jak bym to zobaczył w salonie i po jeździe próbnej wyszedł bym biegiem :hehe:. Poziom poniżej Dacii, a KIA to premium ;].

Mowa o Focusie 3 (sedanem 4 generacji nie mógł jeździć, bo nie jest oferowany w Europie). Teraz do salonów wchodzi 4 generacja, która stanowi spory progres, wiec wyniki sprzedażowe powinny się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ztj napisał:

Mowa o Focusie 3 (sedanem 4 generacji nie mógł jeździć, bo nie jest oferowany w Europie). Teraz do salonów wchodzi 4 generacja, która stanowi spory progres, wiec wyniki sprzedażowe powinny się poprawić.

 

A ja bym tego mk3 na pewno szajsem nie nazwał. Całkiem spoko auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, amazaque napisał:

Na 100% sedan MK4 z tego roku

Ciekawe jest to co piszesz gdyż sedan mk4 nie jest oferowany w Polsce ani w Europie. Musieliby go ciągnąć gdzieś z Azji. To, że z tego roku to nie znaczy, że to mk4 bo mk3 można nadal kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aaron napisał:

Mnie zastawia wysoka  pozycja astry oraz baleno

Baleno jest tanie, wersję bieda albo prawie bieda można kupić w takich pieniądzach, że konkurencji specjalnie nie ma.

7 godzin temu, amazaque napisał:

Kolega jeździ teraz zastępczakiem z ubezpieczalni nowym Focusem sedan 5 tys. przebiegu. Wyjątkowy szajs :facepalm:. Jak bym to zobaczył w salonie i po jeździe próbnej wyszedł bym biegiem :hehe:. Poziom poniżej Dacii, a KIA to premium ;].

Nie wiem jak te nowe, ale przez rodzinę przewinęło się bądź przewija kilka Focusów i w pierwszych MK3 chyba za bardzo grzebali księgowi. Niby duperele, ale jak się trochę auto poużywa to ponoć widać na czym cięli koszty. Mam nadzieję, że dalej nie podążają tą drogą, bo faktycznie zejdą do poziomu taniej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra j idzie jak świeże bułeczki w zestawieniu jest zapewne astra k i tez sprzedaje się świetnie do tego wyniki nie pokazuja wyprzedaży rocznika a ostatnio w oplu stały kolejki za corsa i astra wlasnie. O dziwo astra k sprzedawala sie dobrzr z 1.4 100km i calkiem niezlym wyposazeniem golasy staly na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shapyr napisał:

Ciekawe jest to co piszesz gdyż sedan mk4 nie jest oferowany w Polsce ani w Europie.

Nie jestem fanem marki ;], dlatego po przejrzeniu zdjęć i zapoznaniu z historią tego modelu biję się w pierś i przyznaję, że to mógł być mk3 po lifcie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baleo jeździłem fajny samochód jeśli potrzebujemy coś do miasta, lub na wypady tylko i wyłącznie na 2osoby. Samochód nie posiada tylnej kanapy... Jest tam jakaś paleta która nie nadaje się do siedzenia w połączeniu z tylnymi zepsutymi zaglówkami. Lecz jak ktoś wspomniał w takiej cenie bardzo dynamiczny i przyjemny samochód.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maro_t napisał:

 

ciekawi wysoka pozycja i20 względem Rio. Nie dość, że i20 jest generację starsze, gorzej jeździ, gorzej wygląda, gorsze w środku, to jest drogie. Chyba że są akurat jakieś super promocje

 

Nie są - wygrali przetargcna auta egzaminacyjne dla MORD i jeszcze w paru innych miejscach i ludzie muszą kupować do nauki jazdy (często to są jednoosobowe działalności i ludzie biorą po prostu auto na osobę fizyczną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RABIN napisał:

Astra j idzie jak świeże bułeczki w zestawieniu jest zapewne astra k i tez sprzedaje się świetnie do tego wyniki nie pokazuja wyprzedaży rocznika a ostatnio w oplu stały kolejki za corsa i astra wlasnie. O dziwo astra k sprzedawala sie dobrzr z 1.4 100km i calkiem niezlym wyposazeniem golasy staly na placu.

 

Nową astrę z całkiem spoko wypasem i 1.6 200KM masz bez łaski za 75kpln - sam się łamię czy nie wziąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

 

Nową astrę z całkiem spoko wypasem i 1.6 200KM masz bez łaski za 75kpln - sam się łamię czy nie wziąć...

Byłem w oplu trzy razy i trzy razy stałem

Najwięcej chętnych "dziadków" na astrę j ale wielu liczyło astrę k z 1,4 100km z średnim wyposażeniem trochę mnie to zdziwiło że wolą wolnosaca benzynę ale za to lepiej wyposażoną cena poniżej 60tys wiec całkiem nieźle.

Co do 1,6 to  chyba nie ma konkurencji teraz dla niej. Za golfa mam kalkulacje na 76tys. w comforcie i z silnikiem 1,5tsi 130km wiec podobnie co astra jednak astra lepiej wyposażona i mocniejszy silnik. 

Po wycieczce salonowej mocno zdziwiony byłem przepełnieniem salonu kia w katowicach ludzie brali jak leci chciałem zobaczyć stonica ale brak wszystko sprzedane. Kupujący to w większości starsi ludzie.  

Co do finansowania to vw bije na głowę seat leasing 108%, skoda teraz ma 101%, opel 105% vw 100,89% wiec ten drogi golf po przeliczeniu wsystkiego wcale taki drogi nie jest pod warunkiem ze auto idzie na firmę.

 

Ja mam jeszcze jeden problem auto dla żony więc chciałbym by jej się podobał a jak stwierdziła małżonka golf nudny jak flaki w oleju wolała by astrę lub ibizę. Chciałem ją przekonać do polo na wypasie jednak to auto ma tak ustawioną przednią szybę że nawet ja się źle w nim czułem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 62545tomasz napisał:

Vadero gdzie to astry 1.6 200 konne po 75 kzl?

niewiele mniej wyszlo moje kombi astra K 1.4 125 enjoy z kilkoma pakietami

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-v-enjoy-200-km-mt6-cena-specjalna-tylko-w-listopadzie-ID6Bty5E.html#b4f204b4bc

 

 

Tu więcej:

https://www.otomoto.pl/osobowe/nowe/opel/astra/?search[filter_float_engine_power%3Afrom]=200&search[filter_enum_fuel_type][0]=petrol&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[country]=

 

Tak ciężko sobie kryteria w otomoto wpisać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Randar napisał:

Astra J się sprzedaje w podstawie poniżej 50 kpl, pewnie dlatego. 

szukam i nie moge znaleźć. za 52 jest biały sedan

8 godzin temu, Majkiel napisał:

Baleno jest tanie, wersję bieda albo prawie bieda można kupić w takich pieniądzach, że konkurencji specjalnie nie ma.

 

baleno w porownaniu do tipo wychodzi gorzej, a cena porównywalna

3 godziny temu, RABIN napisał:

Astra j idzie jak świeże bułeczki w zestawieniu jest zapewne astra k i tez sprzedaje się świetnie do tego wyniki nie pokazuja wyprzedaży rocznika a ostatnio w oplu stały kolejki za corsa i astra wlasnie. O dziwo astra k sprzedawala sie dobrzr z 1.4 100km i calkiem niezlym wyposazeniem golasy staly na placu.

Ok, ale co z przyszłoscia astry? OZI cos tu pisał o likwidacji modelu?

2 godziny temu, Vadero napisał:

 

Nową astrę z całkiem spoko wypasem i 1.6 200KM masz bez łaski za 75kpln - sam się łamię czy nie wziąć...

warto?

dołozysz kilka tysi i masz outlandera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Vadero napisał:

 

faktycznie dla Astry raczej nie ma konkurencji cenowej. Nawet się nie dziwię że kupiłem. ;] Ta z pierwszego linku to Wesja Enjoy, czyli taka sobie. W sumie będzie wszystko co potrzeba poza jedną bardzo fajną rzeczą, zwłaszcza w wersji 200KM - przyciskiem Sport ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aaron napisał:

warto?

dołozysz kilka tysi i masz outlandera

Nie no pewnie.

Przychodzi klient po 200KM plaskacza, Ty mu SUVa 150KM.

Jak gość przyjdzie po ciągnik siodłowy, to na autobus go będziesz namawiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RABIN napisał:

Nie musi jak dobrze ponegocjuje to kupi za 75-78 tys. Na pewno nie bedzie to dynamik .

 

OK, nie wiedzialem nawet, ze ten silnik moze byc zestawiony z wersja Enjoy.

Wydawalo mi sie, ze Dynamic to bylo minimum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 62545tomasz napisał:

jak ja kupowałem 2 lata temu nie bylo takiej możliwości kupna 200 koni w enjoyu

dzisiaj na stronie w cenniku tez nie ma..

 

jak nie ma jak jest. W cenniku RM2019 wersji ST jest Enjoy 200KM za 79200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.