Skocz do zawartości

rozciekniete turbo? foto


ulik87

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

wrzucalem jakis czas temu temat z kopceniem. wymiana wtryskiwaczy nie uleczyla problemu w zadnym stopniu. wyrwalem turbo, rozebralem.

kurde, jak na moje ono sie rozcieklo na uszczelnieniu zimnej strony. po rozberaniu wylecialo jeszcze troche oleju z muszli. widac na muszli od srodka olejowy osad i podobnie od tylu kompresora zarowno na samym wirniku jak i za nim. czy to juz uznajemy za cieknace turbo czy normalne, bo tak podeslalem bratu z pytaniem z mysli i twierdzi, ze to normalne, 'u niego tez tak bylo'...no ale mnie to nie wyglada ok.

galeria:

https://photos.app.goo.gl/v7QHexkXdK9FmThg7

 

[edit]

jeszcze jedna rzecz. zlozylem rdzen turbawki do kupy. jesli przytkam wlot i dmucham w wylot oleju, to slysze, ze ucieka powietrze wlasnie przez walek na uszczelnieniu przy wirniku. nie wiem jak sa pasowane te pierscienie uszczelniajace i na jakiej zasadzie maja konkretnie dzialac (odrzut oleju?) ale czy powinno to sobie w tak oczywisty sposob puszczac to powietrze? kurde, chyba kupie na probe jakis rdzen chinski, wrzuce i sprawdze co sie tam odiwania i w razie czego oddam moj do regeneracji :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SebeKK napisał:

Polecialo uszczelnienie osi. Do tego witnik kola kompresji uszkodzony na lopatkach, do regeneracji turbosprezarka. 

dzieki. istonie, widac tam lekkie wyszczerbienia. chociaz musze przyznac, ze jak mialem ja w lapach i rozbieralem na czesci pierwsze, to jest to na tyle niewielkie uszkodzenie, ze nawet na to nie zwracalem uwagi. dobre oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ulik87 napisał:

dzieki. istonie, widac tam lekkie wyszczerbienia. chociaz musze przyznac, ze jak mialem ja w lapach i rozbieralem na czesci pierwsze, to jest to na tyle niewielkie uszkodzenie, ze nawet na to nie zwracalem uwagi. dobre oko ;)

Takie udzkodzenia powoduje nieprawidlowe wywazenie zespolu, a do tego te odlamki hdzis poszly 😜  tak czy inaczej turbo zlom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SebeKK napisał:

Takie udzkodzenia powoduje nieprawidlowe wywazenie zespolu, a do tego te odlamki hdzis poszly 😜  tak czy inaczej turbo zlom

 

co masz na mysli? takie uszkodzenia, w sensie cieknacy uszczelniacz walka przez niedowazenie zespolu, spowodowane wyszczerbieniem? to akurat byloby mi bardzo na reke, bo przynajmniej moglbym zakladac, ze przyczyna rozciekniecia sie lezy w mechanicznym uszkodzeniu wirnika. choc jest to tak niewielkie, ze w zyciu bym na to nie wpadl, tym bardziej, ze mozna powiedziec ze ubytki sa rowne naokolo ;) wiem, ze setna grama przy obrotach rzedu set tysiecy robi duza roznice, ale...

poza tym, jesli rzeczywiscie mialoby to takie wyrazne skutki, to czemu cala reszta jest ok? jednak troche kilometrow zrobilem juz odkad mam pojazd, a ile zrobil w takim stanie poprzednik, to tylko zgadywac mozna ;) brak luzow, brak sladow na samym uszczelniaczu, brak oznak zuzycia walka.

nie zrozum mnie zle, to co piszesz ma sens i jest mi wrecz na reke, tylko no po prostu nie spodziewalem sie, ze taka 'pierdola' na pierwszy rzut oka, moze miec takie znaczenie 8]

ostatecznie, ciesze sie ze jednak nie zignorowalem objawow i nie posluchalem rad wszystkich dookola, ze diesel musi dymic, bo jednak wyciek oleju prosto do kompresora to taka srednio bezpieczna usterka xD 

dzieki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.