Skocz do zawartości

[KzAK] Booster, starter czy jak mu tam.


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DamianMig napisał:

Odświeżam. Szukam jakiegoś boostera do opalania auta po dłuższym postoju. ma być mały aby zmieścił sie w teczce z laptoptem. Co jest teraz ciekawego na rynku? Są te NOCO

https://polskicaravaning.pl/dzial/241-przeglad-rynku/artykuly/ekstremalna-dawka-mocy-dla-rozladowanych-akumulatorow,55719

 

ale jakoś za dużo reklam tego widzę wiec może coś innego jest ciekawego?

 

Mam taką zabawkę ktora mieści się do teczki i daje radę odpalić 2l diesla. Pisałem i wkejalem foto na MK. Jeżeli jesteś biegly w szukajce, to dasz radę znaleźć, ja nie jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to AK i każdy tutaj zarabia po minimum 10 tysi, ale ostatnio mówię kupię sobie zabawkę do odpalania rezerwowego auta. Kupiłem oczywiście z aliexpress za 230zl z wysyłką z Polski. Clio 1.9D odpalił bez problemu, ale byłem u rodziców gdzie został ciągnik rolniczy któremu padł akumulator pojemność 4,4 litra. No i szok bez problemu odpalił a z baterii łącznie z odpaleniem Clio zeszło 15%. 

Screenshot_2021-11-05-21-01-18-594_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ostatecznie zdecydowałem się na tego jump startera z filmu :

 

 

Normalna firma, z gwarancją polska, nie jest może tani jak chińczyki, ale tańszy niż Noco no i to co dla mnie najważniejsze - ma bardzo mocny prąd rozruchowy (nawet lepszy niż Noco). W zasadzie odpala sinik bez akumulatora i to nawet dużego diesla z 6 czy 8 cylindrami. No i oprócz tego że jest jump starterem i powerbankiem to moge ładować nim bezprzewodowo też iphone. Mogę polecić.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy takie coś odpali mojego diesla?

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/jump-starter-1600a-booster-do-diesla-jump-starter-11446157529

Dzisiaj padł mi aku, musiałem wzywać assistance. Odpalili ale pan poradził booster jak jeżdżę na krótkich odcinkach. Nada się to?

Są też takie Baseus boostery, takie w zasadzie power banki z kablami. Zależy mi żeby to zadziałało, jakoś nie mieści mi się w głowie żeby po 3 latach od produkcji auta aku padł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalista z YT od akumulatorów radzi aby akumulator doładować 2x do roku, przed zimą i latem ,

ja w swoim aucie mam akumulator 1,5 roczny, auto z rozbudowaną elektryką, ładownie książkowe, i tydzień temu musiałem

doładować akumulator bo już nie domagał, odcinki jakie auto przeważnie pokonuje dziennie to 2x13 kilometrów,

jedynie rejestrator pobiera prąd w spoczynku auta, resztę elektryki rozłącza body komputer

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, twinsen napisał:

No dobra, ale czy ktoś stosował taki "powerbank" do odpalenia diesla?

Zobacz mój wcześniejszy wpis z filmikami 😉

 

P.S. ciągnik szóstkę prawie 6 litrów pojemności też z niego odpalalismy

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek40 napisał:

specjalista z YT od akumulatorów radzi aby akumulator doładować 2x do roku, przed zimą i latem ,

ja w swoim aucie mam akumulator 1,5 roczny, auto z rozbudowaną elektryką, ładownie książkowe, i tydzień temu musiałem

doładować akumulator bo już nie domagał, odcinki jakie auto przeważnie pokonuje dziennie to 2x13 kilometrów,

jedynie rejestrator pobiera prąd w spoczynku auta, resztę elektryki rozłącza body komputer

Moja  :piekna: jeździ 2x4 km, i jeszcze nie musiałrm doładowywać w zeszłym roku,  ale mam w planach w tym :oki:

Raz w miesiącu 2x60 km się trafi albo nie  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmików, gdzie faktycznie widać jak takie "powerbanki" potrafią odpalać auta, nie rozumiem jednego. Czemu producenci aut nie dorzucają czegoś takiego w standardzie? Czyli dodatkowy aku który używany jest tylko wtedy jak główny zdechnie? Koszt pomijalny przy cenie auta. Ktoś mi to wyjaśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, twinsen napisał:

Po obejrzeniu filmików, gdzie faktycznie widać jak takie "powerbanki" potrafią odpalać auta, nie rozumiem jednego. Czemu producenci aut nie dorzucają czegoś takiego w standardzie? Czyli dodatkowy aku który używany jest tylko wtedy jak główny zdechnie? Koszt pomijalny przy cenie auta. Ktoś mi to wyjaśni?

Pomijalny koszt razy set tysięcy daje koszt niepomijalny.

A to wcale nie kosztuje pińć centów 

Edytowane przez OPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, twinsen napisał:

No dobra, ale już jako akcesorium dodatkowo płatne to czemu nie? emoji6.png

Trzeba by to jakoś doładowywać a po drugie trwałość czy niezawodność tej chińszczyzny też jest niewiadoma. Lepiej niech klient sam sobie kupi na wolnym rynku-będzie miał taniej a producent auta wolną głowę.

Z drugiej strony pad aku z pierwszego montażu po 3 latach to albo jakiś żart albo źle auto eksploatujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by to jakoś doładowywać a po drugie trwałość czy niezawodność tej chińszczyzny też jest niewiadoma. Lepiej niech klient sam sobie kupi na wolnym rynku-będzie miał taniej a producent auta wolną głowę.
Z drugiej strony pad aku z pierwszego montażu po 3 latach to albo jakiś żart albo źle auto eksploatujesz...
To pewnie przez Webasto. W autach gdzie jest ono fabrycznie, jest aku o większej pojemności. Ja mam dokładane. Plus to że robię nim krótkie odcinki max 2-3 km przeważnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, twinsen napisał:
10 godzin temu, volf6 napisał:
Trzeba by to jakoś doładowywać a po drugie trwałość czy niezawodność tej chińszczyzny też jest niewiadoma. Lepiej niech klient sam sobie kupi na wolnym rynku-będzie miał taniej a producent auta wolną głowę.
Z drugiej strony pad aku z pierwszego montażu po 3 latach to albo jakiś żart albo źle auto eksploatujesz...

To pewnie przez Webasto. W autach gdzie jest ono fabrycznie, jest aku o większej pojemności. Ja mam dokładane. Plus to że robię nim krótkie odcinki max 2-3 km przeważnie.

kruchutkie te odcinki auto pokonuje, raczej musisz pamiętać o doładowywaniu akumulatora, ale taki boster w czasie W to dobra rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Moja  :piekna: jeździ 2x4 km, i jeszcze nie musiałrm doładowywać w zeszłym roku,  ale mam w planach w tym :oki:

Raz w miesiącu 2x60 km się trafi albo nie  :nie_wiem:

w moim aucie wspomaganie kierownicy i zawieszenie hydrauliczne  jest napędzane poprzez pompę elektryczną

która to pracuje cały czas i trochę prądu ciągnie, a teraz zima i dochodzi grzanie pupy ;] oraz rozmrażanie szyby tył i lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, twinsen napisał:

Dzisiaj padł mi aku, musiałem wzywać assistance. Odpalili ale pan poradził booster jak jeżdżę na krótkich odcinkach. Nada się to?

U mnie też bywa że na krótkich jeżdzę, a w lecie mam dodatkowo w bagażniku lodówkę - wtedy co kilka dni podpinam pod prostownik ;)

 

20 godzin temu, twinsen napisał:

akoś nie mieści mi się w głowie żeby po 3 latach od produkcji auta aku padł?

Czekaj - czyli jeździsz 3 letnim starym rzęchem? - no kurcze - mój swiat upadł - nawet taki bogacz jak Tłins w polskim ladzie oszczędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie wspomaganie kierownicy i zawieszenie hydrauliczne  jest napędzane poprzez pompę elektryczną
która to pracuje cały czas i trochę prądu ciągnie, a teraz zima i dochodzi grzanie pupy ;] oraz rozmrażanie szyby tył i lusterek
Ale ja zawsze byłem przeświadczony, że alternator ogarnia całość i jeszcze ładuje aku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, twinsen napisał:
6 godzin temu, Waldek40 napisał:
w moim aucie wspomaganie kierownicy i zawieszenie hydrauliczne  jest napędzane poprzez pompę elektryczną
która to pracuje cały czas i trochę prądu ciągnie, a teraz zima i dochodzi grzanie pupy ;] oraz rozmrażanie szyby tył i lusterek

Ale ja zawsze byłem przeświadczony, że alternator ogarnia całość i jeszcze ładuje aku.

No bo taka jest retoryka na AK.Jak pisalem ze musze co 2-3 miesiace podladowac akumulator to pisano ze mam niesprawny uklad ladowania.Na moja odpowiedz ze to dosc dziwne ze 11 aut pod rzad ma uszkodzony uklad rozruchowy nikt jednak nie odpowiadal:hehe:.U mnie glownie trasy 3-5km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo taka jest retoryka na AK.Jak pisalem ze musze co 2-3 miesiace podladowac akumulator to pisano ze mam niesprawny uklad ladowania.Na moja odpowiedz ze to dosc dziwne ze 11 aut pod rzad ma uszkodzony uklad rozruchowy nikt jednak nie odpowiadal:hehe:.U mnie glownie trasy 3-5km .
Ale to wynika ze sposobu użytkowania przez Ciebie auta. Podczas rozruchu tracisz ileś energii, której nie uzupełnisz na takiej trasie. Reszta urządzeń pokładowych podczas normalnej jazdy nie rozładowuje Ci akumulatora.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zawsze byłem przeświadczony, że alternator ogarnia całość i jeszcze ładuje aku.
Bo tak jest pod warunkiem, że dasz mu na to trochę czasu. Na jakich odcinkach i w jakich warunkach głównie jeździsz. Jeśli jest tak jak pisałeś, czyli krótkie trasy i webasto, to wg mnie nie szukaj boostera tylko ładowarki i ewentualnie voltomierza, żeby sprawdzić czy już aku trzeba podładować. Albo poszukać hobby (np. scrable) raz w tygodniu z dalekim dojazdem

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał:

Ale to wynika ze sposobu użytkowania przez Ciebie auta. Podczas rozruchu tracisz ileś energii, której nie uzupełnisz na takiej trasie. Reszta urządzeń pokładowych podczas normalnej jazdy nie rozładowuje Ci akumulatora.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Alez ja to wiem:hehe:

Bawi mnie tylko ze inni nie potrafia sobie tego wyobrazic.

I nie chodzi tylko o rozruch-dochodza takze te odbiorniki ktore pobieraja prad w czasie gdy samochod nie jezdzi[przykladowo alarm].

Mam porownaie prostego auta ktore nie ma alarmu z takim co go ma-i ten drugi wymaga czesciej doladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja to wiem:hehe:
Bawi mnie tylko ze inni nie potrafia sobie tego wyobrazic.
I nie chodzi tylko o rozruch-dochodza takze te odbiorniki ktore pobieraja prad w czasie gdy samochod nie jezdzi[przykladowo alarm].
Mam porownaie prostego auta ktore nie ma alarmu z takim co go ma-i ten drugi wymaga czesciej doladowania.
Te dodatkowe odbiorniki mają większe znaczenie przy sporadycznym korzystaniu z samochodu, ale jak najbardziej masz rację. Ostatnio doładowywałem roczny akumulator ponad 80Ah sąsiadce w starym volvo v40 (1,8) bez żadnej elektroniki. Poprostu używa auta na bardzo krótkich odcinkach (bo trudno wyjazd 2 km do sklepu nazwać trasą).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 00:02, twinsen napisał:

Po obejrzeniu filmików, gdzie faktycznie widać jak takie "powerbanki" potrafią odpalać auta, nie rozumiem jednego. Czemu producenci aut nie dorzucają czegoś takiego w standardzie? Czyli dodatkowy aku który używany jest tylko wtedy jak główny zdechnie? Koszt pomijalny przy cenie auta. Ktoś mi to wyjaśni?

 

tak samo jak VW który za kabelek USB-C do AA zaproponował cenę 170 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CRAZY_Wroc napisał:

 

tak samo jak VW który za kabelek USB-C do AA zaproponował cenę 170 zł

 

Jakby taki "powerbank" był fabrycznie, to by nie zdarzały się jakiekolwiek problemy z odpaleniem.

Taki dodatkowy aku byłby po prostu zawsze naładowany/doładowywany - podpięty przez jakąś diodę po prostu.

A podczas konieczności użycia dioda byłaby odłączana i możnaby z niego zaczerpnąć energii do rozruchu.

Są przeróżne fikuśne systemy w dzisiejszych czasach, a nikt po prostu nie przewidział tak prostej sytuacji?

To by można zmonetyzować i ludzie by to kupowali albo po prostu mogłoby się to stać standardem tak jak S&S.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, twinsen napisał:

 

Jakby taki "powerbank" był fabrycznie, to by nie zdarzały się jakiekolwiek problemy z odpaleniem.

Taki dodatkowy aku byłby po prostu zawsze naładowany/doładowywany - podpięty przez jakąś diodę po prostu.

A podczas konieczności użycia dioda byłaby odłączana i możnaby z niego zaczerpnąć energii do rozruchu.

Są przeróżne fikuśne systemy w dzisiejszych czasach, a nikt po prostu nie przewidział tak prostej sytuacji?

To by można zmonetyzować i ludzie by to kupowali albo po prostu mogłoby się to stać standardem tak jak S&S.

 

Ale assistance nie zarobiłoby ;]

A na poważnie, to wiele systemów można zdublować, tylko czy byliby chętni za to zapłacić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/8/2022 at 8:46 PM, twinsen said:

No dobra, ale czy ktoś stosował taki "powerbank" do odpalenia diesla?

Odpalałem z sukcesem 1.8 i 1.6 benzynowe ostatnio. 1.8 praktycznie martwy, 1.6 coś tam mrugał światełkami. Oba odpaliły od strzału przy -15.

Kupiłem 70mai Jumpstarter Max - cena ok. 400, ale liczyłem, że przynajmniej pojemność będzie nieoszukana.

 

Zawiodłem się na jednej rzeczy (albo raczej przeliczyłem) - nie da się z niego naładować laptopa przez USB C, nawet jeśli laptopa wyłączymy. Naiwnie zakładałem, że w razie blackoutu będę miał dodatkowe 6-8 godzin pracy z tego jump startera/powerbanka.

Edytowane przez GalaktycznyMlotChwaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A tak jeszcze w temacie - czy wolno obecnie ładować nowoczesne auto bez odłączania klem?
Podobno nie zaleca się tego, ale jak byłem w salonie Audi/VW to każdy jeden miał kabel pod maskę i tryb "demo" z włączonymi światłami.
Czyli pewnie były tam podpięte zwykłe prostowniki...


Najzwyklejszym ręcznym ustawiasz napięcie i se pyrka.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.