Skocz do zawartości

Szacowanie zużycie gazu + kocioł.


lessero

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co?

Tak se siedza, tak se czytom internety,

I chyba dochodza do wniosku, że chca wyważać otwarte drzwi.

 

Dyć wspomniany w pierwszych postach Niedzwiedź Condens spełnia zadanie sprzęgła (bo ma pojemność wodną ok. 80 l) i rozwiązuje problem z przepływami, bo sam (z tego co mi się wydaje, co poczytałem) nie ma wbudowanej pompy. Wpina się go i istniejącą instalację i ... tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lessero napisał:

Wiecie co?

Tak se siedza, tak se czytom internety,

I chyba dochodza do wniosku, że chca wyważać otwarte drzwi.

 

Dyć wspomniany w pierwszych postach Niedzwiedź Condens spełnia zadanie sprzęgła (bo ma pojemność wodną ok. 80 l) i rozwiązuje problem z przepływami, bo sam (z tego co mi się wydaje, co poczytałem) nie ma wbudowanej pompy. Wpina się go i istniejącą instalację i ... tyle. 

 

Ciekawa koncepcja.

I tak musisz mieć 3 pompy.

W rozwiązaniu, które ci pokazałem i mam u siebie też masz 3 pompy, tylko jedna w kotle. Dodatkowa 4 pompa to pompa cyrkulacyjna CO.

 

projekt.jpg.8a9119cf0bd375b4b8199a2986256535.jpg

Zawór mieszający na obiegu grzejników z perspektywy czasu to niepotrzebny zbytek - można go wywalić i  uprościć sterowanie.

 

Jak zrobisz układ, to napisz, jak to zrobiłeś, bo ja chciałbym wymienić kocioł na kondensacyjny, ale nie wiem na jaki. Fajny jest Termet Gold, lae wydaje się, że nie ma możliwości zewnętrznego sterowania grzaniem CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras77

Instalację mam w pełni analogową :hehe:

Jedyny sterownik jaki jest to ten na kotle, który monitoruje temp. kotła i CWU.

Sterowanie temp. Podłogi na głowicy przy układzie mieszającym w kotłowni. Zaworu trój i czterodrogowego brak. Cieply powrót zapewnia przelot na drabince w jednej z łazienek. Jeżeli podłoga ma nadprodukcję ciepła to frunie ono do góry i głowice na grzejnikach zamykają grzejniki. Cyrkulacja działa grawitacyjnie. Łazienki w jednym pionie i kuchnia nie dalej jak 3 m od zasobnika CWU. Pompy grzejników i CWU są na powrocie. Pompa do podłogi za układem mieszającym na zasilaniu podłogówki.. Także wiosną i jesienią grawitacyjnie ciśnie do grzejników, bo na zasilaniu rozdzielaczy grzejnikowych nie ma pompy i nic nie zakłóca przepływu.

Tylko podłoga kręci. Rzeczy proste są piękne w swej prostocie. 

 

10 lat to hula.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 15:41, maras77 napisał:

kocioł kondensacyjny w dobrych warunkach dodatkowo odzyskuje 3,5 MJ/m3 w postaci ciepła skraplania wody ze spalin.

 

Rozumiem teorię, ale to nie zmienia faktu, że pisanie o sprawności powyżej 100% to manipulacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pigmej napisał:

Rozumiem teorię, ale to nie zmienia faktu, że pisanie o sprawności powyżej 100% to manipulacja. 

Wszystko zależy od punktu odniesienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2019 o 10:04, lessero napisał:

@maras77

Instalację mam w pełni analogową :hehe:

Jedyny sterownik jaki jest to ten na kotle, który monitoruje temp. kotła i CWU.

Sterowanie temp. Podłogi na głowicy przy układzie mieszającym w kotłowni. Zaworu trój i czterodrogowego brak. Cieply powrót zapewnia przelot na drabince w jednej z łazienek. Jeżeli podłoga ma nadprodukcję ciepła to frunie ono do góry i głowice na grzejnikach zamykają grzejniki. Cyrkulacja działa grawitacyjnie. Łazienki w jednym pionie i kuchnia nie dalej jak 3 m od zasobnika CWU. Pompy grzejników i CWU są na powrocie. Pompa do podłogi za układem mieszającym na zasilaniu podłogówki.. Także wiosną i jesienią grawitacyjnie ciśnie do grzejników, bo na zasilaniu rozdzielaczy grzejnikowych nie ma pompy i nic nie zakłóca przepływu.

Tylko podłoga kręci. Rzeczy proste są piękne w swej prostocie. 

 

10 lat to hula.

 

 

Więc musisz kupic kocioł gazowy do instalacji otwartych, polecam Gaz Piast

image;s=644x461

 

https://www.olx.pl/oferta/piec-gazowy-c-o-35kw-CID628-IDygjq5.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2019 o 10:04, lessero napisał:

@maras77

Instalację mam w pełni analogową :hehe:

Jedyny sterownik jaki jest to ten na kotle, który monitoruje temp. kotła i CWU.

Sterowanie temp. Podłogi na głowicy przy układzie mieszającym w kotłowni. Zaworu trój i czterodrogowego brak. Cieply powrót zapewnia przelot na drabince w jednej z łazienek. Jeżeli podłoga ma nadprodukcję ciepła to frunie ono do góry i głowice na grzejnikach zamykają grzejniki. Cyrkulacja działa grawitacyjnie. Łazienki w jednym pionie i kuchnia nie dalej jak 3 m od zasobnika CWU. Pompy grzejników i CWU są na powrocie. Pompa do podłogi za układem mieszającym na zasilaniu podłogówki.. Także wiosną i jesienią grawitacyjnie ciśnie do grzejników, bo na zasilaniu rozdzielaczy grzejnikowych nie ma pompy i nic nie zakłóca przepływu.

Tylko podłoga kręci. Rzeczy proste są piękne w swej prostocie. 

 

10 lat to hula.

 

 

To wstaw nowy, oszczedny kocioł analogowy do instalacji otwartych i bedzie działało następne lata.

https://www.bolesta24.pl/kociol-gazowy-12kw-gazoterm

 

U tesciów taki stoi i zastąpił kocioł węglowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.