Skocz do zawartości

Xenony, usterka - kilka pytań


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu miesięcy po uruchomieniu auta i odpaleniu xenonów po kilku sekundach lewy żarnik zaczyna migać kilka sekund po czym działa normalnie. Polecono zamienić miejscami żarniki w celu wyeliminowania przetwornicy - nie zrobiłem tego. (ASO nie jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie) Wczoraj i dziś pojawił się nowy trop w sprawie, mianowicie żarnik gaśnie całkowicie podczas jazdy na kilka sekund po czym zapala się znowu. Auto podstawione pod ścianą i kontrola wzrokowa jasności i barwy światła negatywna - oba świecą tą samą barwą i identycznie mocno.

1 czy te objawy podpowiadają co jest uszkodzone?

2 jakie żarniki dobrać by sprawdzały się w nocy i deszczu bo aktualne są mierne: D3S

3 gdzie nie sprzedają podrób...

4 jakiej firmy szedł sterownik/przetwornica na pierwszy montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se żarniki - po tylu latach i tak słabo już świecą, a jak masz zderzak zrzucać to sobie zmienisz - wymien żarnik i sprawdź czy pomogło.

 

Albo oddaj do zakłądu do regeneruje reflektory ksenonowe i oni sobie już sami dojdą co trzeba zmienić - pewnie mają używane przetwornice jakby się okazało że to ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu miesięcy po uruchomieniu auta i odpaleniu xenonów po kilku sekundach lewy żarnik zaczyna migać kilka sekund po czym działa normalnie. Polecono zamienić miejscami żarniki w celu wyeliminowania przetwornicy - nie zrobiłem tego. (ASO nie jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie) Wczoraj i dziś pojawił się nowy trop w sprawie, mianowicie żarnik gaśnie całkowicie podczas jazdy na kilka sekund po czym zapala się znowu. Auto podstawione pod ścianą i kontrola wzrokowa jasności i barwy światła negatywna - oba świecą tą samą barwą i identycznie mocno.
1 czy te objawy podpowiadają co jest uszkodzone?
2 jakie żarniki dobrać by sprawdzały się w nocy i deszczu bo aktualne są mierne: D3S
3 gdzie nie sprzedają podrób...
4 jakiej firmy szedł sterownik/przetwornica na pierwszy montaż?

Wyglada na zuzycie zarnika. Identyczne objawy mialem w Vectrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu miesięcy po uruchomieniu auta i odpaleniu xenonów po kilku sekundach lewy żarnik zaczyna migać kilka sekund po czym działa normalnie. Polecono zamienić miejscami żarniki w celu wyeliminowania przetwornicy - nie zrobiłem tego. (ASO nie jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie) Wczoraj i dziś pojawił się nowy trop w sprawie, mianowicie żarnik gaśnie całkowicie podczas jazdy na kilka sekund po czym zapala się znowu. Auto podstawione pod ścianą i kontrola wzrokowa jasności i barwy światła negatywna - oba świecą tą samą barwą i identycznie mocno.
1 czy te objawy podpowiadają co jest uszkodzone?
2 jakie żarniki dobrać by sprawdzały się w nocy i deszczu bo aktualne są mierne: D3S
3 gdzie nie sprzedają podrób...
4 jakiej firmy szedł sterownik/przetwornica na pierwszy montaż?
Dlaczego nie wykonałeś polecenia ASO? Nic nie zastąpi zamiany miejscami, która da jednoznaczną odpowiedź co jest nie tak. Zresztą jeżeli chodzi o te A6 C6 to tam IMHO do wymiany jest wszystko zarówno przetwornice jak i palniki ze względu na wiek, ale tylko na nowe, nawet nie myśl o używanych przetwornicach.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spajdi napisał:

Dlaczego nie wykonałeś polecenia ASO?

Bo to była sugestia tych których pytałem wcześniej, m. in.  tu na MK. ASO zrobiło kocią mordkę i powiedziało że TO albo TO, czyli nic nowego a oni by chętnie wymienili wszystko na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to była sugestia tych których pytałem wcześniej, m. in.  tu na MK. ASO zrobiło kocią mordkę i powiedziało że TO albo TO, czyli nic nowego a oni by chętnie wymienili wszystko na raz.
Pewnie szklana kula im się stłukła bez podmianki między lampami to można jedynie zgadywać, z mojej praktyki najczęściej to palnik, chociaż ostatnio trafiła się zalana przetwornica

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tonsamo. Zarnik. Kup od razu dwa
Dasz sobie rękę uciąć? Przecież kilka osób napisało że przy identycznych objawach winna okazała się przetwornica.

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz sobie rękę uciąć? Przecież kilka osób napisało że przy identycznych objawach winna okazała się przetwornica.

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka



U mnie nawet barwy nie zmienil. Tylko mrugal , przygasal dokumentnie bez zwiazku z temp czy czasem pracy. Zamienilem i drugi tak nie mial. Kupilem 2 nowe w Norauto i jezdze do dzis (2 lata).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.