Skocz do zawartości

Problem z alarmem w XP


Dakota

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni właściciel zamontował w ASO alarm do mojej XP.

Nie wiem jaki to jest model (podobno takie były montowane również fabrycznie, ale nie mam instrukcji) - steruje nim pilot z fabryczngo kluczyka, działa centralny zamek i miga fabryczna kontrolka na górze deski rozdzielczej. 

Nie sądzę żeby była zrobiona jakaś rzeźba, podejrzewam jednak coś seryjnego, dedykowanego do Citroena. Na podszybiu zamontowana jest syrena Delphi.

Ostatnio coraz częściej alarm wesoło sobie wyje nocami. Wyje jakieś 5- 10 sekund i przestaje. Po jakimś czasie znowu.  Po wyłączeniu kontrolka chyba powinna ilością mgnięć pokazywać przyczynę wzbudzenia - u mnie miga szybko przez cały czas. Co się może dziać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny (na kluczyku) alarm NIE wymryguje kodu zadziałania, jedynym sposobem jest podpięcie Lexii/DiagBOXa i sprawdzenie powodu zadziałania, będzie wyraźnie wskazane co je spowodowało.
Mogą to być czujniki ruchu, ale może to być również któryś wyłącznik, np. maski.

 

Poniżej link do instrukcji montażu:

http://service.citroen.com/docaccAC/resources/4.27.13/AC/img/secom/fichiersFiche/ACC/CEN/K3/00009471K3/9471K3_XsaraPicasso.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 09:10, jedrocha napisał:

Fabryczny (na kluczyku) alarm NIE wymryguje kodu zadziałania, jedynym sposobem jest podpięcie Lexii/DiagBOXa i sprawdzenie powodu zadziałania, będzie wyraźnie wskazane co je spowodowało.
Mogą to być czujniki ruchu, ale może to być również któryś wyłącznik, np. maski.

Podpinając DB mogę odkryś co było przyczyną zadziałania alarmu w moim C4GP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Igorek napisał:

Podpinając DB mogę odkryś co było przyczyną zadziałania alarmu w moim C4GP?

tak, w sensie, który obwód (czujnik) spowodował uaktywnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2018 o 20:41, kocur100 napisał:

Sprawa załatwiona - alarm wycięty.  Coś było nie tak z syreną a części zapasowych brak...

Sterowanie zamka z pilota na szczęście zostało..

Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Sam w poprzednim samochodzie zleciłem zaraz po zakupie odpięcie alarmu. Przekonanie o jego sensowności zrodziło się chyba wyłącznie w głowach nudzących się specjalistów od oceny ryzyka w towarzystwach ubezpieczeniowych. Na złodziejach nie robią one wrażenia (sam widziałem), a postronni ludzie, czy nawet właściciel, musieliby być chyba chorzy na głowę, aby ryzykować zdrowie lub życie dla kawałka -zazwyczaj ubezpieczonej - blachy. 

kwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kwa napisał:

Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Sam w poprzednim samochodzie zleciłem zaraz po zakupie odpięcie alarmu. Przekonanie o jego sensowności zrodziło się chyba wyłącznie w głowach nudzących się specjalistów od oceny ryzyka w towarzystwach ubezpieczeniowych. Na złodziejach nie robią one wrażenia (sam widziałem), a postronni ludzie, czy nawet właściciel, musieliby być chyba chorzy na głowę, aby ryzykować zdrowie lub życie dla kawałka -zazwyczaj ubezpieczonej - blachy. 

kwa

A ja tam w każdym aucie, od razu po zakupie dokładam fabryczny oryginalny alarm :) koszt zazwyczaj znikomy, a daje kolejne procenty do zniżki na AC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jedrocha napisał:

A ja tam w każdym aucie, od razu po zakupie dokładam fabryczny oryginalny alarm :) koszt zazwyczaj znikomy, a daje kolejne procenty do zniżki na AC :)

Co potwierdza moje słowa, że jest to tylko wymysł towarzystw ubezpieczeniowych:oki:

kwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kwa napisał:

Co potwierdza moje słowa, że jest to tylko wymysł towarzystw ubezpieczeniowych:oki:

kwa

Ale nie zmienia to też faktu że wiem po otwarciu auta (w hali garażowej) że coś się działo :) bo zadziałał i sygnalizuje to :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.