Skocz do zawartości

Stilo 2.4 loose connection


thedany325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu mam problem z moim fiatem Stilo 2.4. Czasami przy próbie odpalania wywala mi loose connection i auto wtedy najczęściej kręci, lecz nie odpala. Czasami zdarza się że po przekreceniu kluczyka nie kręci wogole. Mam nowy Aku. Styki w skrzynce przy Aku także zostały wyczyszczone. Dodam że auto nigdy nie zatrzymuje się samoczynnie. Problem jest tylko przy włączaniu silnika. Czasem też świeci się kontrolka engine. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze sprawdź klemy na akumulatorze, wygląda, że siedzą dobrze  a tak nie jest, z czasem odkształcają się i nie przylegają do czopów na aku, słaby styk i wywala " luźne koneksje", możesz wydłubać te plastiki co są  w zaciski wmontowane, to pomaga poprawić styk i dla spokojności sprawdzić jak Koledzy piszą masę, ja dołożyłem dodatkowo drugi pasek plecionki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Po poprawieniu klem na Aku zniknęły dziwne błędy. Ale problem nie odpalania pozostał. Czasem wywala loose connection kręci i nie odpala a czasem nawet nie kręci i nie wywala błędu. Pojawia się czasem komunikat immobiliser failure. Stacyjka do wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, thedany325 napisał:

Witam. Po poprawieniu klem na Aku zniknęły dziwne błędy. Ale problem nie odpalania pozostał. Czasem wywala loose connection kręci i nie odpala a czasem nawet nie kręci i nie wywala błędu. Pojawia się czasem komunikat immobiliser failure. Stacyjka do wymiany? 

Spróbuj zrobić dodatkową masę a potem szukaj dalej :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, thedany325 napisał:

Gdzie dokładniej dodać nowy kabel masowy? Przepraszam za mój niedobór wiedzy ale jestem nowy w temacie. 

Od silnika do budy 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem nie kręci rozrusznik, może przegnił lub odpadł kabelek od wzbudzenia bendixu (ewentualnie problem z przekaźnikiem, brak kontaktu w stacyjce), sprawdzanie przez elektryka, łączenie z komputerem, dalej to wróżenie z farfocli po kawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.