Skocz do zawartości

Zmiana właściciela. Nietypowo


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Auto kupione przez osobę fizyczną (zona) od f-m czyli dowodem zakupu jest faktura.

 

Auto na zachodnich blachach. Na fakturze widnieje tylko vin marka i model.

 

Co zrobić żeby auto mogl zarejesyrowac na siebie tylko mąż?

 

Czemu? Wyliczone teoretyczne ubezpieczenie na żonę jest uwaga ponad 2,5raza wyższe niż na męża... mimo że oboje posiadają identyczna (czysta historię ubezpieczeniowa).

 

Wysłane z tel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:

Można darować niezarejestrowany pojazd?

Wysłane z tel.
 

Jeżeli nie ma rozdzielności to pojazd i tak jest współwłasnością, ale zarówno rozne WK jak i TU różnie do tego podchodzą, z reguły tak jak im to pasuje.

Przykładów na AK już trochę było.

Pogadaj może we właściwym WK jak do tego podejdą i jak rozegrać temat żeby było po Twojemu.

Ewentualnie poszukaj TU, które da to samo na oboje (jak moja żona miała dziurę w UFG czy jak to się tam zwie, bo ktoś parę lat źle PESEL wpisywal) to agent i tak policzył jej auto na moich zniżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj dwóch właścicieli ale jako główny Ty a nei żona.
 
To może tez coś zmienić w kalkulacjach.
 
Za duże konsekwencje na pozostałych pojazdach w razie W...

Po telefonie do wydziału komunikacji Pani potwierdziła info że wystarczy umowa darowizny + zgłoszenie do US.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ppmarian napisał:

Po telefonie do wydziału komunikacji Pani potwierdziła info że wystarczy umowa darowizny + zgłoszenie do US. 

Dużo zależy od WK. Ja jak ostatnio auto przepisywałem na siebie Pani chciała tylko potwierdzenie od żony że przekazuje mi auto i że nigdzie to nie idzie do żadnego US. Nawet dowodu osobistego żony nie chcieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luke16 napisał:

Dużo zależy od WK. Ja jak ostatnio auto przepisywałem na siebie Pani chciała tylko potwierdzenie od żony że przekazuje mi auto i że nigdzie to nie idzie do żadnego US. Nawet dowodu osobistego żony nie chcieli

 

Ale zgłoszenie do US należy zrobić niezależnie od tego czy WK wymaga czy nie...

Chyba, ze wartość auta jest poniżej ok 9kPLN to chyba wtedy nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

poniżej ok 9kPLN to chyba wtedy nie trzeba.

Nie trzeba i powyżej tej kwoty w rodzinie też różnie z tym bywa. Prawo mimo że jedna Polska interpretacja zależy od urzędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko gdzieś mi artykuł wpadł w oko że różnie US to interpretują i w najbliższej rodzinie nie ma limitów. Tak jak z WK w jednym Ci zarejestrują pojazd a w drugim nie bo nie i wiem to ze swojego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luke16 napisał:

Wiem tylko gdzieś mi artykuł wpadł w oko że różnie US to interpretują i w najbliższej rodzinie nie ma limitów. Tak jak z WK w jednym Ci zarejestrują pojazd a w drugim nie bo nie i wiem to ze swojego doświadczenia


Rob jak uważasz, tylko się później nie zdziw jak Ci za kilka lat nalicza podatek od takiej darowizny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Luke16 napisał:

Wiem tylko gdzieś mi artykuł wpadł w oko że różnie US to interpretują i w najbliższej rodzinie nie ma limitów. Tak jak z WK w jednym Ci zarejestrują pojazd a w drugim nie bo nie i wiem to ze swojego doświadczenia

Nie ma limitów, ale i tak zgłosić do US trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:


Rob jak uważasz, tylko się później nie zdziw jak Ci za kilka lat nalicza podatek od takiej darowizny ;]

Podstawowa sprawa czy jest wspólnota majątkowa i czy auto nabyte w czasie tej wspolnoty.

Nie ma to zgłoszenie potrzebne, jak jest to co ma zglaszac, coś co z założenia jest wspólne?

Choć znając nasze urzędy, można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2018 o 14:05, rwIcIk napisał:

Nie ma limitów, ale i tak zgłosić do US trzeba.

 

ale zgloszenie jeśli wartość darowana jest powyżej ...... i tutaj nie pamiętam. Kupiłem yarisa coś za 13 tys i podarowałem córce połowę. Podano mi info że nie muszę zgłaszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 11:07, CiastekD napisał:

zgłaszać trzeba każdą

Byłem w piątek w US u siebie, do 9ciu tysięcy coś tam nic zgłaszać nie trzeba. Ale może co urząd to inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 17:00, ppmarian napisał:

 

Auto kupione przez osobę fizyczną (zona) od f-m czyli dowodem zakupu jest faktura.

 

Auto na zachodnich blachach. Na fakturze widnieje tylko vin marka i model.

 

Co zrobić żeby auto mogl zarejesyrowac na siebie tylko mąż?

 

Czemu? Wyliczone teoretyczne ubezpieczenie na żonę jest uwaga ponad 2,5raza wyższe niż na męża... mimo że oboje posiadają identyczna (czysta historię ubezpieczeniowa).

 

Wysłane z tel.

Na podstawie wspólności ustawowej małżeńskiej zniżki współmałżonka posiadającego ich więcej Z AUTOMATU nabywa drugi współmałżonek nawet jeśli przed zawarciem związku małżeńskiego nie miał ich wcale. Tak więc nie ma znaczenia na kogo będzie FV, chyba że zależy ci na tym kto ma figurować w dowodzie rejestracyjnym, choć i tak nie ma to większego znaczenia, ponieważ jeśli w umowie (FV) zakupu nie ustalono innego podziału procentowego nabycia, niezależnie kto wyłożył kasę na samochód, należy on po 50% do każdego ze współmałżonków.

 

Jeśli ty, jako facet, chcesz być jedynym właścicielem pojazdu, pieniądze na jego nabycie muszą pochodzić z twojego majątku odrębnego, a więc np. z darownizny wyłącznie dla ciebie ze wskazanym celem darowizny, w tym przypadku zakupu pojazdu. Wtedy majątek nabyty zgodnie z przeznaczeniem wskazanym w darowiźnie jest wyłącznie twoją własnością.

 

Temat przerobiłem dogłębnie.

Pytanie więc na czym ci najbardziej zależy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wspólności ustawowej małżeńskiej zniżki współmałżonka posiadającego ich więcej Z AUTOMATU nabywa drugi współmałżonek nawet jeśli przed zawarciem związku małżeńskiego nie miał ich wcale. Tak więc nie ma znaczenia na kogo będzie FV, chyba że zależy ci na tym kto ma figurować w dowodzie rejestracyjnym, choć i tak nie ma to większego znaczenia, ponieważ jeśli w umowie (FV) zakupu nie ustalono innego podziału procentowego nabycia, niezależnie kto wyłożył kasę na samochód, należy on po 50% do każdego ze współmałżonków.
 
Jeśli ty, jako facet, chcesz być jedynym właścicielem pojazdu, pieniądze na jego nabycie muszą pochodzić z twojego majątku odrębnego, a więc np. z darownizny wyłącznie dla ciebie ze wskazanym celem darowizny, w tym przypadku zakupu pojazdu. Wtedy majątek nabyty zgodnie z przeznaczeniem wskazanym w darowiźnie jest wyłącznie twoją własnością.
 
Temat przerobiłem dogłębnie.
Pytanie więc na czym ci najbardziej zależy?
 
Na tym żeby za pełen pakiet zapłacić 2kpln A nie blisko 5kpln

I co z tego "powyższe wywody prawne" jak pani z multiagencji wychodzi że aby zapłacić rzeczowe 2kpln muszę być sam w dowodzie....

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżonka od Dustera się odpisała bym nie stracił zniżek w razie stłuczki. Ubezpieczenie które było na nią przyszło na mnie i nigdzie ona już nie figuruje. 

14 minut temu, ppmarian napisał:

co z tego "powyższe wywody prawne" jak pani z multiagencji wychodzi że aby zapłacić rzeczowe 2kpln muszę być sam w dowodzie....

To samo u mnie, dlatego małżonka się odpisała. Ani WK nie robił problemu, ani ubezpieczyciel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.