Skocz do zawartości

Diesel Adblue - bać się?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, PawelWaw napisał:

Mam adblue bylem w zakopcu przy minus xx i nic.

To jakies opowiesci dziwnej treści

Brawo Ty

Mój odmówił współpracy, tak jak opisałem

I w firmie były też takie przypadki

Oczywiście może to dziś normalne że auto wali błędami i choinka na desce, ale w nowym oczekuje czegoś innego

Teraz mam dCi i nic nie trzeba dolewać ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mjedruszak napisał:

Odgrzeje temat - dzisiaj odebralem nowego VW Passata 2.0 TDI i widze ze komputer wyswietla ze AdBlue jest na ok. 10tys km. Przy wlewie na ON jest dodatkowy wlew na AdBlue - mam czekac te 10tys km I dopiero dolac, czy dolewac na biezaco odrobine co kilka tys km? O co chodzi z tym magnesem? Sorry za lamerskie pytania ale wczesniej nie mialem z ta 'technologia' stycznosci.

Swoja droga jestem mega pozytywnie zaskoczony tym samochodem - w ogole nie czuc jakichkolwiek wibracji / przejawow ze to diesel, plynie po drodze, wszystko dziala bardzo lekko i sprawia wrazenie mega dopracowanego, DSG bardzo fajnie dziala (po 8-smio biegowym automacie ZF z BMW to chyba druga najfajniejsza skrzynia auto). Mozna sie smiac ze Passat w tedeiku to marzenie kazdego Janusza, ale przynajmniej po wstepnej przymiarce widze ze dobra cebula nie jest zla :phi:

Mam ten sam silnik.

W rzeczywistości wystarcza na ok. 8-9 tys. km.

W opcjach masz informację ile można dolać. Ja dolewam jak pojawia się komunikat że można wlać 10 litrów, wtedy wlewam całą taką bankę. Jak chyba zasięg na Adblue spada do ok. tysiąca to przy każdym uruchomieniu będziesz miał komunikat na desce.

Mi właśnie wczoraj stukneło 100k km.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Elephant napisał:

Mam ten sam silnik.

W rzeczywistości wystarcza na ok. 8-9 tys. km.

W opcjach masz informację ile można dolać. Ja dolewam jak pojawia się komunikat że można wlać 10 litrów, wtedy wlewam całą taką bankę. Jak chyba zasięg na Adblue spada do ok. tysiąca to przy każdym uruchomieniu będziesz miał komunikat na desce.

Mi właśnie wczoraj stukneło 100k km.

 

Dzięki za info, u mnie jest uboższa wersja - Comfort Line,  2.0 TDI (150KM), DSG7 i kilka dodatków typu nawigacja .

Przez te 100k km miałeś jakieś awarie / niespodzianki? Jak ogólnie oceniasz samochód z perspektywy tego przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mjedruszak napisał:

 

Dzięki za info, u mnie jest uboższa wersja - Comfort Line,  2.0 TDI (150KM), DSG7 i kilka dodatków typu nawigacja .

Przez te 100k km miałeś jakieś awarie / niespodzianki? Jak ogólnie oceniasz samochód z perspektywy tego przebiegu?

Jestem zadowolony, uważam że był dobry wybór.

Większych problemów brak, raz się złożyło że Active Display przestał nagle działać. Całe szczęście 2 km od serwisu, podjechałem i zresetowali jakiś błąd. Od te pory ok.

Świetne wyniki spalania - ok. 5,5-6,0 l/100km przy sporym aucie i 7,5 sekundzie do setki uważam za świetny wynik.

Za miesiąc kończy mi się leasing, ale mam zamiar jeszcze nim troche pojeździć, szkoda chyba się pozbywać.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.